Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • anywhere
Всичко почна от стачката...  Sad Емата не се хранеше добре, ядеше само през нощта, а през деня се въртеше, плачеше и почти нищо не изсукваше. Притеснявах се дали няма да ми намалее сърмата и така и стана!  Close От 4 дни Емата не ака, памперсите й дори не са толкова тежки както преди... Нахвърля се на гърдата ми като звяр, суче колкото има, а после дърпа настървено, но е явно, че е  напразно. Като види, че няма повече (след като свършат и двете гърди) почва да плаче. Давам й бибата и се успокоява, но си личи че е гладна. Гърдите ми не се пълнят изобщо, дори на сутринта не са така пълни както бяха.  В момента размразявам кърма, за да я дохраня, но няма да имам за дълго време... Това ли беше!?  Confused Sad 

# 1
  • anywhere
Изпи от шишето 40 мл, но с голямо настървение, а тя по принцип от шише не пие, освен в редки случаи - и то само вода...  Rolling Eyes Не разбирам какво става...
Може би грешката ми е, че не настоявах много да яде като "стачкуваше". Викам си - "нали ми е дебеличка, нищо няма да й стане..."  Embarassed И сега кърмата отиде на кино...  Rolling Eyes

# 2
  • София
Изчакай няколко дни преди да се отчайваш...

Почивай си повече, пий течности...
През това време стимулирай лактацията, като се цедиш, след като тя се нахрани, дори и нищо да не излиза в началото...

Сигурна съм, че скоро ще се включат опитните мами Wink и ще успеят да те успокоят Wink

# 3
Зъхи, не се предавай! Кърми начесто, пий течности, почивай повече! Знам една стара рецепта за идване на спряло мляко /не ме бийте, ако ви е смешно/ - стар кромид - правиш си салата, ама да е много и ядеш - моя позната на която кърмата и беше спряла в 3 м., така я възобнови. Разправяше ми, че сълзи и текли от очите, но е яла това.

# 4
  • Стара Загора
Ех, Зъхи, звучиш ми много отчаяно, недей така, не се предавай. Надежда винаги има.
Моето обяснение за  случая е, че поради стачката и по-рядкото сучене през този период кърмата ти вероятно е намаляла, но ти добре знаеш, че това не е необратим процес. Дори даването на кърма от шише в случая обърква нещата. Както и ти казваш нищо няма да и стане ако погладува 2-3 дни, докато количеството кърма се регулира отново да задоволи повишеното търсене.

Само спокойно, остави бебето да си свърши работата и не обърквай баланса глад-кърма с шишето.
Хайде, повече търпение и си мисли, че и това ще отмине...всичко е само временно Grinning

# 5
Зъхи, не може да отиде на кино кърмата. 
Сега си притеснена и уморена - вземи да я нахраниш тая Ема с размразената кърма, за да се успокои, а ти си почини хубаво до довечера. Приготви си нещо любимо за ядене и пиене и не мисли за лактацията си. След това почни да й даваш да суче през час - два. Не си спомням сучеше ли Ема през нощта, но ако прави вече паузи, се постарай да й дадеш да суче поне в 12 и още веднъж към 3 -4. Утре нещата ще са далеч по-розови. Хората разправят, че осиновителки успяват да изкарат кърма, а ти си се притеснила (за сефте).

Ето, виж че има полза и от замразената кърма - но не прекалявай с нея, тя ти е за спешни случаи като днешния. Утре вече не е спешен случай.

Днешната ти мантра е: Щом Айшето може да кърми, и аз мога!!!

# 6
  • anywhere
Ох, сега ще отида да си купя от тоя противния чай на Хип!  Sad А това с лука става ли ако прибавим просто повечко към обикновена салата, щото така само лук...  Sick

# 7
Ох, сега ще отида да си купя от тоя противния чай на Хип!  Sad А това с лука става ли ако прибавим просто повечко към обикновена салата, щото така само лук...  Sick

newsm78 сигурно става, не знам ... ама гледай да е повечко количеството ... /става дума за това кръглото, дето много люти, че се бъркам кое е лук, кое е кромид, кое е чесън ... а, не чесъна го знам/
също вземи си бирена мая - наистина спомага за лактацията.

# 8
  • Стара Загора
Направи си и една голяма паница овесени ядки със сирене (при мен много помагат), а чая на Хип можеш да го замениш и с българския вариант, по-евтино е, а съставките са почти същите. Бирената мая също става, абе набухай се с кърмоувеличаващи неща и давай на Ема да суче по-често, пък нека ти иде на кино кърмата...може и на театър Laughing

# 9
Щом като не ти харесва чая на Хип, вземи си български лактогонен, поне да не даваш грешни пари за марка и опаковка.
Направи си супа, сок пий, таратор!!!. Аз лактогонен чай през живота си не съм близнала, а си кърмя. Пий течности просто. И яж.

# 10
  • София/Велико Търново
Давай й да суче по-често! Нали знаеш че за 15 минути произвеждаш 40 % /или 20 бяха  newsm78/ от кърмата за следващото хранене. Така хем Ема ще е по-малко гладна, хем кърмата ти ще се увеличи  Simple Smile

# 11
  Споко,всички го минават този момент когато кърмата не достига и си казваш "край!дотук бяхме!",но не е така.Кризата ще премине,повярвай!Нужно е само търпение и упоритост.Слагай детето на гърдата по-често,но не и непрекъснато да виси там;пий чай за кърмачки на Хип;почивай колкото можеш повече и гледай добре да се наспиваш;храни се обилно и пий течности 10-15 минути преди кърмене,а също и по време на самото кърмене и най-важното-Не се отчайвай и бъди убедена,че нещата ще се нормализират.
  П.П.Ако даваш на беба биберон-залъгалка спри веднага(знам че е трудно и изнервящо),но намалява сукателния рефлекс и въобще биберон и кърмене не вървят добре заедно.Освен това не се притеснявай ,че не ака често-това не е показател,че не се храни добре.

# 12
  • anywhere
Много сте сладки, момичета, мерси!  Grinning Точно от успокоение имах нужда, отивам да се наям, пък после ще видим...  Twisted Evil

# 13
а ако знаеш колко сме хубави и умни Hug

Като мине тая криза, си сложи лична титла "паника", плз.

# 14
  • Стара Загора
а ако знаеш колко сме хубави и умни Hug

Като мине тая криза, си сложи лична титла "паника", плз.

Да, да, много ще ти отива Mr. Green

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт