Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора
Здравейте, мамчета и вие, сладинки бебешорчета и вече не толкова бебешорчета.
Не знам от къде да започна, ужасно съм притеснена. Имам чувството че болестите ни край нямат, на всеки две седмици и пак наново нещо ново се появява Sad  Sad  Sad
Преди около 2 седмици, спряхме инжекциите, Никол беше болна от пневмония, която се появи след ангина, която беше предшествана от многобройни ангини, които се проявяваха горе - долу през същите периоди на здраве(ако може въобще да се каже, че е била здрава), т.е. през около 2 седмици все има нещо, което да тормози малката, я запушено носле, я зачервено гърло, я ангина. Последният път много се бях уплашила с тези инцекции, докторката(не личната, а педиатърйата ри, която ходим, ако има нещо по - сериозно) ме увери, че сега нямало вече да боледува така често. Даже даваме Мултисаностол и Silicea, хомеопатични гранулки, за подсилване на имунитета.
Не знам вече какво да правя, личната ни лекарка е и хомеопат, но не класически, а Боаронски - което(поне доколкото аз съм разбрала) означава, че лекува с хомеопатия, но на принципа на алопатичното лечение, което по мое мнение, няма добри резултати. Имам чувството, че нещо изпускам в цялата история, не мисля че е нормално на всеки две седмици Никол да е болна. Вярно, не пием всеки път антибиотик, но това не ме успокоява. А и честно казано май нямам много голям избор, живеем в малък град (разлог, близо е до Банско) и тук , пак се застраховам, това е мое мнение, няма добри специалисти, било за детски болести, било за възрастни.
Моля, ако някой има координати на лекар - хомеопат (но класически) някъде близо да ме упъти. Склонна дъм да я водя и в Благоевград, но за София ми е непосилно, просто нямам финансовата възможност, всеки път, когато е болна да ходим до там.
А и бих се радвала, ако някой може да каже някоя дума за успокоение, ами като тръгнем на ясла, чувала съм, че там децата боледуват по - често, отколкото като са си в къщи.  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Цитирай

Soon London :)

juju_02 съм аз! Laughing
Цитирай

София

Проверихте ли дали не става дума за някаква алергия? Скъпият е бил постоянно с ангини и бронхити от 7-ми или 8-ми месец. Наложило се е да го пратят в друг град, за да закрепне. Накрая се оказало, че е алергия. Сега е алергичен към полени и домашен прах (акари). Получава асматични пристъпи от алергията и киха. И като го трушне алергията - все едно има тежък бронхит.

Дано не е нещо такова.

И да оздравявате бързо и да не повтаряте вече.
Цитирай

при ОП

Сигурно си прочела темата за водораслите и Коластрата. Свържи се с някой от вашия район, който ги разпространява или самата ти стани такава, ще ти излиза доста по-евтино.
Мога да ти препоръчам Д-р Вилма Михайлова /педиатър, класически хомеопат/, но трябва да отидеш до София, въпреки това за един, два пъти си струва.
Клиника Хирон, телефона е 088 8854 834.
От толкова далече това мога да направя за теб и успех ти желая Exclamation
Цитирай

Много ми е мъчно за вас Crying or Very sad  Знам колко е трудно с болно дете - моите са близначки и постоянно се заразяваха една от друга. аз имам и особенно мнение за инжекциите - имам доста лош опит с тях и едната ми дъщеря точно в провинцията. Не искам да кажа, че няма добри лекари там но нещо....аз поне не съм ги срещала.
Афродита е права, няма да е лошо да пробваш с водораслите. Не е задължително обаче да идваш до София за да станеш дистрибутор! Има и по-лесен начин, без да идваш до тук.
Не взимай продуктите преди да си се консултирала с човек който разбира от алготерапия - за да има ефект.
Една моя приятелка е от Разлог - може и да се познавате. Тя не е дистрибутор на продуктите, но има поглед над нещата и даваше доколкото знам на детето си коластра. Тя е омъжена в София и живее близо до нас и от детските площадки се познаваме.
Разгледай сайта: aquasource.net за повече информация. Ако нещо не ти е ясно мога да ти обясня - поне в тази борба с детските болести имам доста опит Very Happy
Цитирай
Привет, juju_02!
Напълно те разбирам и съчувствам. Дъщеря ми е на 2г. и 4 м. и от януари допреди 3 дни бяхме на схемата 2 седмици болни/ на антибиотик/ 1 седмица здрава. Crying or Very sad  Тя ходи на ясла и всички ми казваха, че това е причината. Ок спрях я у дома, но кошмара продължи Rolling Eyes  и реших да я вода в София. Ха,човека се смя  Laughing доста и дано това, което установи е било причината, но ми се стори логична, а нашите "специалисти" не пропуснаха да ми взимат по 10.00лв всяка седмица/поне да имаше за какво/ Twisted Evil .
P.S. Аз съм от Банско така, че знам за какво става въпрос.
 Wink

Ех, дано спрат да боледуват малките сладури.
Цитирай

у нас

Това ли е спасението при често боледуване - водорасли Question
Цитирай

София

juju_02, знам, че въпроса ти е къде да намериш добър хомеопат, но все пак защо не се обърнеш към традиционната медицина? Embarassed Наистина не е нормално да е всеки ден болна!
Пожелавам Никол да се оправя бързо, че ей я, иде зимата и игрите с шейните  Very Happy
Целувки на Никол от нас с Александра!
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

juju_02,
виж й сливиците и дали няма увеличена 3-та!  Rolling Eyes
Щерката беше точно както ТИ описваш...2 седмици уж здрава и после антибиотик--ангини, ангини, ангини...побелях!  Mad
Извадих й 3-те сливици и нещата се подобриха значително!
Успех!  Very Happy  Very Happy  Very Happy
 П.П: водола съм я при В. Михайлова - никакъв ефект - не те съветвам!
Цитирай

Отново и отново Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad
пак се продължава с ангините, ще се побъркам нощес беше отново с 40 Т , свляхме я сутринта педиатърката ни каза, че трябва още една година за да й се извадят сливиците, ние все пак преминахме на традиционно лечение с антибиотици ама всеки месец да пиема антибиотици, защото тя буквално всеки месец е с ангина, последното ни посещение при докторката (първичен преглед) беше на 30 август, т.е. лечението е продължило до 9-10 септември, и сега пак ангина, каза, че след като се излекуваме ще ни изпише някакъв спрей - ваксина за бактериалните инфекции, но аз се питам защо чак сега Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad
Незнам какво да правя ще се побъркам, че детенце е болно... Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Цитирай

Варна

Сега се връщам от ходене по докторя. Оказа се, че и ние имаме ангина. Повечето съвети от приятели с деца и от лекари са,че ангина с водорасли и хомеопатия не се лекува. Може само да стане по-лошо.... Аз лично не бих искала да давам на детето си антибиотици, но след като от 4 дни поддържа температура, и разните му там хомеопатични нищо не правят, а дъха й се вмирисва все повече и повече Sick , май нямам избор.... Crying or Very sad
juju_02, какви антибиотици са изписали на дечко?
Цитирай

Варна

Цитат на: Шани
juju_02,
виж й сливиците и дали няма увеличена 3-та!  Rolling Eyes
Щерката беше точно както ТИ описваш...2 седмици уж здрава и после антибиотик--ангини, ангини, ангини...побелях!  Mad
Извадих й 3-те сливици и нещата се подобриха значително!
Успех!  Very Happy  Very Happy  Very Happy
 П.П: водола съм я при В. Михайлова - никакъв ефект - не те съветвам!

Аз съм имала трета сливица и съм се побъркала от боледуване. След като са ми я извадили, майка ми разказва, че съм спряла да боледувам като с магическа пръчка....
Да звънна за консулт на д-р Михайлова, може пък да даде мнение Confused  Question
Цитирай

Много ще съм ти благодарна, ако го направиш, даже ако имаш възможност дай ми и нейни координати, ние живеем в Разлог, но вече доста се замислям дали нямаме нужда от консултация и някъде на друго място, в София например.
Цитирай

Варна

Цитат на: Туфи
Да звънна за консулт на д-р Михайлова, може пък да даде мнение Confused  Question

Току-що говорих с д-р Михайлова. Бе много любезна, и каза,че е убедена,че ангина може да се лекува с хомеопатия.  Shocked Сега вече се разбих отвсякъде Shocked  Shocked Изписа ми по телефона разни илачи, след като й обясних симптомите. Каза още,че всички добри варненски хомеопати сега били точно в Сф на някакъв семинар  с някаква индийска лекарка.
На кръстопът съм!  33uu  Какво да избера? Shocked  Crying or Very sad
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Току-що говорих с д-р Михайлова. Бе много любезна, и каза,че е убедена,че ангина може да се лекува с хомеопатия.  Shocked Сега вече се разбих отвсякъде Shocked  Shocked Изписа ми по телефона разни илачи, след като й обясних симптомите. Каза още,че всички добри варненски хомеопати сега били точно в Сф на някакъв семинар  с някаква индийска лекарка.
На кръстопът съм!  33uu  Какво да избера? Shocked  Crying or Very sad

...айдееееее - тя "на живо" нищо не ни помогна, а вече и по тел-а лекува!тц-тц-тц....
Бях - я глей кви работи вече ставали Wink !
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора