Различна големина на зениците ???

  • 16 536
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 946
От миналата вечер забелязах, че доста често едната зеница на дъщеря ми е по-голяма от другата. Особено вечер на лампа това е силно забележимо. Честичко я гледам, не знам как преди не ми е направило впечатление... или сега се е появило?? Детето е на 3 месеца. Моля ви, кажете ми нормално ли е за възрастта или да потърсим офталмолог. Кога се прави първият очен преглед?  Rolling Eyes
Много съм разтревожена... нямам търпение да стане по-човешки час да звънна на личната лекарка. 

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Най-добре се консултирай с лекар и не чакай.

# 2
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 287
според мен трябва да я види офталмолог, при това детски (ИСУЛ или Окръжна болница имат детски доколкото знам). по принцип известна асиметрия може да има, но все пак за да си спокойна непременно я заведи. дори и ако личния ти лекар не може да даде талон или смята че нещата не са проблемни. надявам се да няма нищо обезпокоително.  Hug

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 287
възмойно е да има различна акомодация с двете очи, при бебетата може да има и малко кривогледство заради това. но все пак за да изпуснеш нещо я води да я видят. може да се преглежда и толкова малко бебенце, не се притеснявай. има начин за определяне на зрението без класическите образи на букви, цифри и животни. те очните си знаят.

# 4
  • Мнения: 805
На нас ни бяха казали познати че им се струва че Изабелка е кривогледа. Беше на половин година и аз полудях от притеснение и обикалях какви ли не лекари. Накрая нищо не се установи със сигурност. На тази възраст очите не били още добре фокусирани. Слава богу, нищо и няма, макар че аз и тогава нищо не виждах. А все пак я наблюдавах постоянно. Ама като те хване веднъж параноята...не се притеснявай, дори да има нещо ще се оправи!
Заведи си я ти обаче на лекар!

# 5
  • Мнения: 1 668
Заведи детето задължително на лекар. Имам приятелка, която има синдром на Корнер или т.н. синдром на котките... При нея проблема е по-скоро естетически, но знам че и правиха доста изследвания за да изключат неврологичен проблем. При толкова малко дете не знам как е, но консултацията с лекар няма да навреди

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
а през деня забелязваш ли такова нещо? понякога на изкуствена светлина се получава такъв ефект, за кратко - според ъгъла, под който попада светлината в очите.

# 7
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Хм,консултацията с лекар е задължителна. Може и да няма проблем,при моя мъж съм го забелязала-едната зеница винаги му изглежда по-отворена от другата,зрението му и отлично обаче.   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 334
Най-добре се консултирай с лекар Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Попитай лекар...

# 10
  • по света
  • Мнения: 1 587
Иди на лекар и не го отлагай.

# 11
  • София
  • Мнения: 201
Здравей,
току що прочетох поста ти,  моето дете също е на 3 месеца и половина и на мен ми се струваше, че зениците са му различни,
понеже знам, че до 6 месеца очите на децата изглеждат кривогледи, не са си постигнали цвета, който ще са, мускулите съм им слаби и тн и тн не се притеснявах много, но въпреки това се консултирах с офталмолог, прегледа го и каза, както и предполагах, че няма никакъв проблем.
При бебетата заради широката основа на носа изглеждат така и в зависимост от коя страна идва светлината е напълно нормална едната да е по-разширена, при 3месечни бебета няма как да се измерят зениците като при възрастните, защото това при нас се прави с разширение на зениците и измерване и на очни дъна.
Иди при очен лекар да провери, защото е важно да се успокоиш и най- добре ще ти каже той, като види детето, както направих и аз. Освен това ако очите на бебенцето ти са светли, както е при моето се създава такава зрителна илюзия.
Но както казват всички , иди или се чуй с някой очен лекар, който би могъл да ти каже.
Поздрави

# 12
  • София
  • Мнения: 13 198
Такааа, моята дъщеря е с различни зеници  Wink Ня 5 г. е. Водена е на офталмолог на 3 г. на проф. преглед. От разни снимки ми бяха казвали, че е с различни зеници, но аз не обръщях внимание. Офталмоложката не го и забеляза, а аз не й казах, точно защото не обръщах внимание. Каза, че детето има перфектно зрение за възрастта си. Обаче след толкова повтаряне на едно и също започнах аз да гледам и детето и снимки и да се шашкам... установих, че и на най-ранните снимки, на които гледа директно в обектива зениците са различни. Започнах да питам приятели лекари и въпреки, че съм привърженик на директния преглед не отидох на никакъв лекар, защото детето ми има перфектни движения, и зрение. Накрая прочетох и за анизокорията. Ако искаш потърси в гугъл. Това го имат голяма част от хората и е един вид козметичен дефект. Имаше по статиите дори и стойност която е допустима като разлика на зениците.
Понеже виждам, че детенцето ти е малко, обаче те съветвам наистина да кажеш на педиатъра си и да идете при специалист, който да проследи неврологичното развитие. Стискам палци всичко да е наред и идете на леакр с детето, без предварително да се настройваш на разни страхотии.
Сега ще пусна и снимка да видиш как изглеждат очите на моето дете. Няма никакви изкривявания и има перфектно зрение като баща си  Crazy

http://www.4coolpics.com/pics/0054/009980054757.jpg

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 1 946
Vache, много ти е хубаво момиченцето... а и очите й.. направо си мисля, че и нашите ще станат същите... макар още да са по-тъмни и мътни..
Не мисля, че различните зеници при детето ми са някакъв ефект на светлината, защото винаги е по-голяма лявата, независимо от къде гледаш. Понякога е трудно забележима разликата, особено денем, защото силната светлина ги прави мънички. На лампа се разширяват и тогава е по-видимо.
Първо ми беше много криво. Мислех си защо това да е така точно при моето дете, но след като прочетох поста ти и видях дъщеричката ти колко е сладка, си казах, че и моето момиченце ще стане такова и големината на зениците му няма да има никакво значение, стига да е добре зрението й и да е здрава.
Вчера не можах да открия личната лекарка, но днес пак ще я търся и ще си поискам направление за офталмолог. За всеки случай.
Благодаря на всички, които ми писаха.  Hug

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се с лекар Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 946
Vache, разгледах и нашите снимки. С повече взиране и зуум се вижда и на тях. То и на вашата снимка, за да видя разликата, трябваше да я сейв ас и много зуум.  Peace

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
По същия начин, като момиченцето на Ваче съм и аз. Не е установен проблем със зрението.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 198
Vache, разгледах и нашите снимки. С повече взиране и зуум се вижда и на тях. То и на вашата снимка, за да видя разликата, трябваше да я сейв ас и много зуум.  Peace

Абе видима е разликата при Александра. Ето линк към друга снимка. Виж отдолу коментарите.
http://www.4coolpics.com/author_photo/998/21389.html
Ето по-скорошна...
http://www.4coolpics.com/author_photo/998/145208.html
Наистина е по-видимо когато е по-тъмно, защото тогава зениците се отварят. А, знаеш ли какво може да направиш... аз го тествах тогава. Дали зениците реагират еднакво. Аз вечерта взех една подвижна лампа и я приближавах до очите и гледах как реагират. Разбира се не светиш директно, а отстрани малко. А твоето човече е мъничко и внимавай с това упражнение. Просто направи така, че да се променя светлината и гледай дали се свиват еднакво бързо и двете, да не изостава в реакцията едното. На Александра реагират еднакво. Аз и затова се успокоих. И въпреки всичко отиди да я види лекар.
Страно е защото и на моята щерка лявата е по-голяма. Дали пък не е нещо свързано с това, че двете половини на тялото са различни  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 13 198
Разгледах ти албумчето. Много сладка беба  Heart Eyes Обаче нямаше подходяща снимка, на която да видя зениците. Явно е снимано на доста светло, а те се свиват тогава.
Ето от мен една снимка, тук е на 7 месеца Александра
http://family.webshots.com/photo/1126623480039817362WHmZPY

# 20
  • София
  • Мнения: 1 946
Vache, снимките, които показваш са много хубави. Направени са от човек, който умее, а сигурно и с добър фотоапарат.
Ето тук мисля, че се виждат различните зеници

снимка
и особено тук
снимка

и тук снимка

снимка

снимка

снимка

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 10:30 от saxophone

# 21
  • София
  • Мнения: 13 198
Да,личи си! По мое мнение разликата е като на моята Саша  Wink Заведи детенцето на лекар и не се притеснявай предварително ако зениците си реагират нормално, то това е важно!

П.С. Виж на последната дето ти я пратих как силно си личи, а там е на 7 месеца, така че явно си е вродено това. Само тази снимка не съм правила аз, така че не е от задапаратното устройство  Mr. Green

# 22
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
И моят мъж е светлоок,дали само при тях го има това,или просто си личи по-ясно?
Но като ви гледам децата- това да им е кусура! Прекрасни са!
Ваче,ела да снимаш и мойта,каква ти е тарифата?  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 13 198
И моят мъж е светлоок,дали само при тях го има това,или просто си личи по-ясно?
Но като ви гледам децата- това да им е кусура! Прекрасни са!
Ваче,ела да снимаш и мойта,каква ти е тарифата?  Wink

Кажи къде и кога  Grinning Нямам тарифа, е така за кеф си снимам деца поне засега...

П.С. сериозна съм  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 1 946
.....
Кажи къде и кога  Grinning Нямам тарифа, е така за кеф си снимам деца поне засега...

П.С. сериозна съм  Wink

О, и аз искам!  Blush  Може ли направо да дойдем в някой парк/градинка, където вие се разхождате, за да е по-лесно за теб и да го съчетаеш с игра за малката...? Някой път, когато имаш време и желание...


А иначе по темата - ще ходим на очен на 24ти. В Очна клиника до 18та поликлиника.

# 25
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 287
24.10????? толкова късни дати ли дават?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 946
всъщност не, предложиха ми най-рано 13ти, обаче аз на 23ти ще имам направлението. помислих си, че 10 дена по-късно няма да се окажат фатални...  Rolling Eyes

# 27
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 287
аха. надявам се да сте ок. моля те ми кажи какво са казали. като разгледах май много дечица са така. може би които имат по-светли очета се вижда по-ясно.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 190
Виждам, че ще ходите на консултация с офталмолог и според мен е задължително, но за твое успокоение - аз също съм с различни по големина зеници-очите ми са светли и се забелязва, но никога не съм имала каквито и да било зрителни проблеми.

# 29
  • Мнения: 121
Здравейте моят син е на 8м. и малко и има същият проблем нищо че е с тъмни очи.Аз не бях забелязала но таткото го видя още като беше малък на около 30-40дни.Ходихме на лекар и направихме очен преглед не се установи че има проблем с очите но ни казаха като стане на около 1г.да ходим пак

# 30
  • Мнения: 4 433
всъщност не, предложиха ми най-рано 13ти, обаче аз на 23ти ще имам направлението. помислих си, че 10 дена по-късно няма да се окажат фатални...  Rolling Eyes
голяма сладурана стискам палци всичко да е наред Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 13 198
аха. надявам се да сте ок. моля те ми кажи какво са казали. като разгледах май много дечица са така. може би които имат по-светли очета се вижда по-ясно.

Да, вярно, че нашите са със светли очи, но според мен няма никаква връзка с цвета на очите  Wink Зеницата си е зеница. Просто на тъмните очи се загубва и не прави впечатление  Wink

# 32
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
И аз днес установих, че на сина ми са му различни зениците  newsm78! И то докато бяхме на вън на хубава светлина. А и на едното оченче има по тъмно петно. За него доки каза, че е пигментация и не е проблем. Но сега пък това със зениците  Rolling Eyes! В четвъртък ще я питам пак!

# 33
  • Мнения: 287
И на моя син (1г. 2м.) очите му са с различни по големина зеници.Забелязах го от снимки ,към 4-5м.Честно казано ,не съм го заглеждала отдавна ,защото офталмоложката каза ,че това не е нищо притеснително.Каза ,че около 2% от населението на земята е с такова изменение и е просто "особенност" на индивида ,не заболяване. Wink
Аз вече при всякакви паранои от този тип си казвам: И да не е напълно нормално това ,какво мога да направя?Да му се радвам как расте щастливо ,без глупави мисли ,като моите. Heart Eyes Все пак, проверката е хубаво нещо. Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 1 946
Пиша да се отчета. Бяхме на офталмолог. Диагнозата е анизокория, разлика от 1мм и малко между двете зеници, водещо ляво око, нормално зрение, доколкото може да се прецени на тази възраст. Препоръча ни да направим още един преглед като стане детето на 1 годинка.
Както каза крокодил - особеност на индивида.  Peace

# 35
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Дано да няма нищо обезпокояващо и с времето да ичезне!  Hug

# 36
  • Мнения: 600
Дано всичко да е наред когато отидете и след годинката. А сега бебораната ти е просто бонбонче  Hug

# 37
  • Мнения: 287
saxophone ,радвам се ,че са ви успокоили. Hug Вчера и днес бая се вглеждах в зениците на Лъчо- ами вече забравих на кое око му е била по-голяма зеницата. Party С много втренчване ми се стори ,че лявата е по-голяма ,но съвсем не е това ,което беше в началото (на 4-5 м.).Така че ,вярвам ,че и при вас този ЧАР ще е временен. Wink Целувки за красавицата ти! Heart Eyes
П.П.: Ние ходихме на преглед на очите ,когато беше на 11м. да проверим за диоптер ,но познай -лекарката каза : "Ооо ,не ,като стане на 2г. тогава!" То такова шавуркане беше,абсурд да погледне в машината. Mr. Green Тъй че и ние си дерзаем. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт