Различна големина на зениците ???

  • 16 535
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
От миналата вечер забелязах, че доста често едната зеница на дъщеря ми е по-голяма от другата. Особено вечер на лампа това е силно забележимо. Честичко я гледам, не знам как преди не ми е направило впечатление... или сега се е появило?? Детето е на 3 месеца. Моля ви, кажете ми нормално ли е за възрастта или да потърсим офталмолог. Кога се прави първият очен преглед?  Rolling Eyes
Много съм разтревожена... нямам търпение да стане по-човешки час да звънна на личната лекарка. 

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Най-добре се консултирай с лекар и не чакай.

# 2
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 287
според мен трябва да я види офталмолог, при това детски (ИСУЛ или Окръжна болница имат детски доколкото знам). по принцип известна асиметрия може да има, но все пак за да си спокойна непременно я заведи. дори и ако личния ти лекар не може да даде талон или смята че нещата не са проблемни. надявам се да няма нищо обезпокоително.  Hug

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 287
възмойно е да има различна акомодация с двете очи, при бебетата може да има и малко кривогледство заради това. но все пак за да изпуснеш нещо я води да я видят. може да се преглежда и толкова малко бебенце, не се притеснявай. има начин за определяне на зрението без класическите образи на букви, цифри и животни. те очните си знаят.

# 4
  • Мнения: 805
На нас ни бяха казали познати че им се струва че Изабелка е кривогледа. Беше на половин година и аз полудях от притеснение и обикалях какви ли не лекари. Накрая нищо не се установи със сигурност. На тази възраст очите не били още добре фокусирани. Слава богу, нищо и няма, макар че аз и тогава нищо не виждах. А все пак я наблюдавах постоянно. Ама като те хване веднъж параноята...не се притеснявай, дори да има нещо ще се оправи!
Заведи си я ти обаче на лекар!

# 5
  • Мнения: 1 668
Заведи детето задължително на лекар. Имам приятелка, която има синдром на Корнер или т.н. синдром на котките... При нея проблема е по-скоро естетически, но знам че и правиха доста изследвания за да изключат неврологичен проблем. При толкова малко дете не знам как е, но консултацията с лекар няма да навреди

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
а през деня забелязваш ли такова нещо? понякога на изкуствена светлина се получава такъв ефект, за кратко - според ъгъла, под който попада светлината в очите.

# 7
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Хм,консултацията с лекар е задължителна. Може и да няма проблем,при моя мъж съм го забелязала-едната зеница винаги му изглежда по-отворена от другата,зрението му и отлично обаче.   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 334
Най-добре се консултирай с лекар Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Попитай лекар...

# 10
  • по света
  • Мнения: 1 587
Иди на лекар и не го отлагай.

# 11
  • София
  • Мнения: 201
Здравей,
току що прочетох поста ти,  моето дете също е на 3 месеца и половина и на мен ми се струваше, че зениците са му различни,
понеже знам, че до 6 месеца очите на децата изглеждат кривогледи, не са си постигнали цвета, който ще са, мускулите съм им слаби и тн и тн не се притеснявах много, но въпреки това се консултирах с офталмолог, прегледа го и каза, както и предполагах, че няма никакъв проблем.
При бебетата заради широката основа на носа изглеждат така и в зависимост от коя страна идва светлината е напълно нормална едната да е по-разширена, при 3месечни бебета няма как да се измерят зениците като при възрастните, защото това при нас се прави с разширение на зениците и измерване и на очни дъна.
Иди при очен лекар да провери, защото е важно да се успокоиш и най- добре ще ти каже той, като види детето, както направих и аз. Освен това ако очите на бебенцето ти са светли, както е при моето се създава такава зрителна илюзия.
Но както казват всички , иди или се чуй с някой очен лекар, който би могъл да ти каже.
Поздрави

# 12
  • София
  • Мнения: 13 198
Такааа, моята дъщеря е с различни зеници  Wink Ня 5 г. е. Водена е на офталмолог на 3 г. на проф. преглед. От разни снимки ми бяха казвали, че е с различни зеници, но аз не обръщях внимание. Офталмоложката не го и забеляза, а аз не й казах, точно защото не обръщах внимание. Каза, че детето има перфектно зрение за възрастта си. Обаче след толкова повтаряне на едно и също започнах аз да гледам и детето и снимки и да се шашкам... установих, че и на най-ранните снимки, на които гледа директно в обектива зениците са различни. Започнах да питам приятели лекари и въпреки, че съм привърженик на директния преглед не отидох на никакъв лекар, защото детето ми има перфектни движения, и зрение. Накрая прочетох и за анизокорията. Ако искаш потърси в гугъл. Това го имат голяма част от хората и е един вид козметичен дефект. Имаше по статиите дори и стойност която е допустима като разлика на зениците.
Понеже виждам, че детенцето ти е малко, обаче те съветвам наистина да кажеш на педиатъра си и да идете при специалист, който да проследи неврологичното развитие. Стискам палци всичко да е наред и идете на леакр с детето, без предварително да се настройваш на разни страхотии.
Сега ще пусна и снимка да видиш как изглеждат очите на моето дете. Няма никакви изкривявания и има перфектно зрение като баща си  Crazy

http://www.4coolpics.com/pics/0054/009980054757.jpg

# 13
# 14
  • София
  • Мнения: 1 946
Vache, много ти е хубаво момиченцето... а и очите й.. направо си мисля, че и нашите ще станат същите... макар още да са по-тъмни и мътни..
Не мисля, че различните зеници при детето ми са някакъв ефект на светлината, защото винаги е по-голяма лявата, независимо от къде гледаш. Понякога е трудно забележима разликата, особено денем, защото силната светлина ги прави мънички. На лампа се разширяват и тогава е по-видимо.
Първо ми беше много криво. Мислех си защо това да е така точно при моето дете, но след като прочетох поста ти и видях дъщеричката ти колко е сладка, си казах, че и моето момиченце ще стане такова и големината на зениците му няма да има никакво значение, стига да е добре зрението й и да е здрава.
Вчера не можах да открия личната лекарка, но днес пак ще я търся и ще си поискам направление за офталмолог. За всеки случай.
Благодаря на всички, които ми писаха.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт