Топ 10 на престараването или как "изплисках легена"

  • 3 635
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123

Случвало ли ви се от желание да вършите всичко като образцова майка, едновременно с това да изглеждате зашеметяваща секс богиня, а къщата ви да е като от списание... Аз поне така си мечтая, затова много често изглеждам по-скоро като главна героиня от комедиен сериал.
Предлагам да споделим най-добрите си постижения в областта. Започвам аз, макар че първото не е  мое, а на моя приятелка:

1. На вечеря с приятели сме. До мен седи въпросната приятелка с две годишен син (детето го няма в момента). По средата на вечерята, аз си подавам чинията, да ми сложат препечена мръвка месо, а моята приятелка механично с очевидно отработено движение, ме измества с лек раменен удар в страни, поема чинията вместо мен и ми нарязва пържолата на ситно пред смаяния поглед на всички присъстващи...

2. Тази година на морето. С Никола сме на фазата - "дай моля", "заповядай" "мерси". Аз естествено ги повтарям като папагал при всяко подаване на вещи. Сцената се разиграва около поредната маса - Двама наши приятели си подават през масата сол. Аз проследявам движението и започвам  познатия вдетинен фалцет: "Заповядаааай", "Мерсиииии", "Моооля" ...

# 1
  • София
  • Мнения: 442
Тц, тц, излишна загуба на енергия  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 851
Ооо, аз съм същата. Престаравам се редовно. Последния ми хит е - готвя, чистя и едновременно с това съм пуснала пералнята и миялната.  Детето щъка около мен, а мъжа е на кафе /нали и той за човек се пише.../. Отивам на балкона да простирам и почти съм привършила и Габриела идва при мен. Червена, омазана с кръв! Ужас, изтръпвам и се втурвам към нея и виждам, че червеното е доматен сок, а цялата ми изблизана преди малко кухня е оплискана с него. Порядъчно е размазала и по шкафовете. А за дрехите й да не говорим. Преобличам я и хващам парцала. Бърша, мия и почиствам. Докато се забавлявам с това яденето аха и да загори. Сипвам вода, но в объркването си се престаравам и правя манджата чорба. Решавам да изсипя част от излишната и да сгъстя останалото с брашно. Да, ама брашното е на високо в шкафа/ от съображения за сигурност/. С отработено движение го свалям и докато слагам в яденето Габи решава да сготви и тя и изсипва пакета на все още мокрия под. Е, в този момент откачих!

# 3
  • Мнения: 5 877
Мъжът ми избърса носа на една колежка.

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мъжът ми избърса носа на една колежка.

Не мога  smile3532 Ще припадна!

В интерес на истината и аз съм посягала...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
возя приятелката си в колата и тя посяга с ръка да оправи огъналата се постелка под краката си. аз моментално бутвам ръката и изръмжавам строго - "Не пипай, мръсно!"

# 6
  • София
  • Мнения: 3 892
При мен идва един от най-големите началници:
 - Райче, ще може ли... - и нещо запъва.
Аз се обръщам усмихната:
 - Кажи, мама?

# 7
  • Мнения: 2 478
Мислих,мислих ,ама май на мен не ми се случва да се престаравам да бъда перфектна във всичко.
Изцяло моя грижа е гледането на детето и домакинската работа и затова съм я приела като нещо нормално и не се вживявам допълнително.
Ако някой откачена майка ми нареже пържолата в ресторант ще го асимилирам по-скоро като преиграване.
Но като всеки нормален човек и аз се изнервям на разсипана дом.сок върху дивана или кисело мляко върху спалнята.

# 8
  • Мнения: 4 511
При мен идва един от най-големите началници:
 - Райче, ще може ли... - и нещо запъва.
Аз се обръщам усмихната:
 - Кажи, мама?
Joy  Joy  Joy  Joy
Само 8-9 мнения а вече съм се сгънала от смях.  hahaha

# 9
  • Мнения: 301
Скромно - напоследък ми е лудница в офиса - налага се да юркам народа и вчера в опита си да накарам подчиненото си ИТ-то да свърши нещо бързо го изкомандвах по телефона - "веднага, защото броя до три .. едно! " Embarassed
- мъжа ми се оплаква, че редовно му нареждам без даже да гледам какво прави - "не пипай там", "да не се окапеш" и "чакай мама да дойде" или опит за любовно обръщение към него вместо миличко - "маменце" Blush

# 10
  • Мнения: 654
Мъжът ми избърса носа на една колежка.
Joy Joy Joy

При мен идва един от най-големите началници:
 - Райче, ще може ли... - и нещо запъва.
Аз се обръщам усмихната:
 - Кажи, мама?
Аз и към клиенти съм се обръщала така.

# 11
  • Мнения: 4 841
Не се престаравам много-много, така че нямам нищо за разказване.
Като изключим факта, че и досега (синът ми е вече на 5 години), винаги когато пазарувам с количка, ритмично я побутвам напред-назад  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
С Никола сме на фазата - "дай моля", "заповядай" "мерси". Аз естествено ги повтарям като папагал при всяко подаване на вещи. Сцената се разиграва около поредната маса - Двама наши приятели си подават през масата сол. Аз проследявам движението и започвам  познатия вдетинен фалцет: "Заповядаааай", "Мерсиииии", "Моооля" ...

Това ми напомни вчерашна случка - в градинката сме и аз наред с децата хрупам чипс. Идва едно момченце и гледа жадно към чипса. Естествено давам му да си вземе и така още много пъти. На всяко парченце, което му подавах, майка му го караше първо да ме помоли да му дам, а после да каже "благодаря". Стана ми жал за детето - от толкова любезности не можа да се наслади на чипса си  ooooh!

# 13
  • Мнения: 12 662
Синът ми беше малко по-висок от мен, когато посегнах да го хвана за ръка да пресечем улицата.

# 14
Одеве се накефих на група майки, седнали на пейките в Градската градина, наредили количките и хранят децата си. Всички дружно зяпаха заедно с хлапетата. В този миг си помислих "БГ-мамма в действие"  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт