хламидия - кога трябва да се притеснявам

  • 12 027
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
направо ще се побъркам
преди година съм пускала изследване за хламидия и беше отрицателно
сега пуснах пак и единия показател InG е отрицателен, но другия InA е 1,27 като границите са до 1,10, т.е. след 1,1 се води положителен...аз страшно се притесних, но като занесох резултатите си на моя лекар /който един от светилата/ той каза, че нищо не било и дори и дума не отвори за лечение....а от клиниката, в която ги пуснах ми написаха препоръка за лечение с антибиотици и ми казаха, че било опасно и че трябвало упорито лечение.
ВЪПОСЪТ МИ Е - на вас какви ви бяха резултатите...да не би като е малко над нормата да не трябва веднага да се лекува.

# 1
  • Мнения: 975
Значи за остра инфекция ти е положителен.Според мен трябва да се лекува.Дано се включат и другите момичета.

# 2
  • Мнения: 95
Явно и мнението на лекарите за хламидията е коренно различно.Преди 2 години дъщеря ми поддържаше субфебрилна Т ипри всички направени изследвания,само хламидията даваше положителен резултат.Обаче личният лекар се произнесе,че всяка втора жена има итова да не ни тревожи.Един друг лекар пък каза,че това е най-вероятната причина за темп. която вдига ипредписа курс с антибиотици.Обаче имало по-съвременно лечение,при което се пият 2 или 3 хапчета на определен период.Пи ги исега резултатите са отрицателни,но итова изисква време,защото бавно ставала промяната в показанията.

# 3
  • Мнения: 313
лекарите наистина мислят различно, но това което съм намерила като инфо хич не ме успокоява - през живота съм си правила още 2 пъти изследвания за хламидия и то по СОБСТВЕНО ЖЕЛАНИЕ, случайно се натъкнах и реших да се тествам..никой лекар не беше се сетил да ми препоръча..

# 4
  • Мнения: 95
Затова по-добре се лекувай,макар ,че резултата е граничен.И при най-малкото съмнение се лекувай,защото от самосебе си няма да мине,може сега да не се проявява,но в момент,когато имунната система е по-слаба ,ще си направи поразиите.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 908
Напълно подкрепям казаното от mam4eto fut,лекувай хламидията защото може да има непоправими последствия.

# 6
  • Мнения: 313
сега пък ново 5 -приятелят ми в 2 лаборатории си пуска и показва отрицателен резултат - това пък как е възможно

# 7
  • Мнения: 646
Незнам в кои лаборатории сте правили изследванията, но май се оказва ,че не на всички може да си вярва.
Ако сте в София можете да отидете в Центъра по паразитология и вирусология  - за там знам , че са добри.

# 8
  • Мнения: 975
Незнам защо ,но съм чувала за двойки при които единия има хламидия а другия няма Shockedа нали правят секс все пак.Ако някой може да обясни, и случая на Илияна е така.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 908
И ние сме такъв случай дано някой по-компетентен се включи.Аз правя две изследвания-положителен излиза,той прави също две изследвания-отрицателен излиза,как става това незнам.

# 10
Здравейте,
подобна е историята и при нас - откриха хламидия на мъжа ми в Плевен. Пусна си изследвания и в София - бяха отрицателни. Тогава и аз си направих, и микоплазма даже пуснах - отново отрицателни.. Въпреки това той си изпи предписания антибиотик, за всеки случай.
Да се чуди човек на какво да вярва, а ние почти се скарахме.. Confused
Важно ни е, защото освен всичко ни предстои и ИКСИ и трябва да сме здрави, ама как да вярваш на тия лаборатории Sad

# 11
  • Мнения: 556
Момичета,
На мен пък ми направиха цветна снимка без да ми назначат изследване за хламидия. Правих само микробиология. Имаше проблем, лекувахме го с антибиотик и други там медикаменти. Но сега се притеснявам. Дано да не е станала някоя беля. Ще гледам този месец да си направя издледване за хламидия. Препоръчаха ми в РИОКОЗ да стане това!

# 12
  • Мнения: 975
Хм,кой пък лекар е допуснал това.Изследвай се задължително, може във всяка лаборатория да се направи  хламидията.Дано нямаш .

# 13
  • Мнения: 313
Хм много интресно - и аз си правих изследавнията в Плевен и ми излязоха положителни, а преди в София бяха отрицателни....май ще взема да пусна и едни..ВИЕ КРЪВНИ ЛИ ПРАВИХТЕ...аз досега съм пускала май повече от посявка..чудя се сега като вече пия антибиотик, ако ида да пуска още едни изследвания дали антибиотика ще повлияе на резултата

# 14
  • Мнения: 975
Когато се изследвах ми взеха влагалишен секрет ,излезе +,след лечението отново влагалищен който излезе -.Но док ме прати и на кръвен който показваше съмнителен резултат.Тоест между+ и -.Тъй като лекувахме и бактерии доки ми каза че с тяхното лечение ще повлияем и хламидията.Но при кръвен титъра спадал много бавно и дълго време може да показва че я има хламидията.,докато при влаглищния показва + или-.

Общи условия

Активация на акаунт