Упорита, дразнеща кашлица

  • 32 692
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 984
обсъдете фликсотид и/или антибиотик.

# 16
Подкрепям Тонев за флексотид + АБ,само да добавя,че вентолин - инхалатор по-вече би помогнал,отколкото сироп.И никакво овлажняване на въздуха с лайка в помещението където спи-това влошава кашлицата.Всичко това казвам от опит-голямата ми дъщеря е асматик.
И детето да спи на възможно най-висока възглавница.В периоди на пристъпи дъщеря ми спеше полуседнала.

# 17
  • Мнения: 1 545
обсъдете фликсотид и/или антибиотик.
Фликсотида при 3 годишно дете, поради специфичния път на прилагане дали би имал ефект. Възрастни хора понякога трудно се справят? Питам просто за информация!

# 18
  • Мнения: 1 032
Фликсотид го чувам за първи път, а защо антибиотик? Нали при бронхит и то заради вирус АБ не се изписва? Питам, защото всеки лекар в Бургас е със собствено мнение и назначава различно лечение при една и съща диагноза. Иначе малката спа много спокойно вечерта. Към 4 сутринта прокашля малко, но нямаше нищо общо с кашлицата заради която пуснах темата. Това за лайката не го бях прочела и я оставих в стаята й. Не е имало негативни последици, даже си мисля, че я поуспокои. Днес ще видя как е и ако трябва ще търся още едно лекарско мнение (вчера бяхме при личната и при още един педиатър).

# 19
Бимба,има ефект и то голям от инхалаторно лечение с флексотид.Важно е правилното дозиране и адекватното му прилагане.Както писах в предишният си пост-казвам го от опит с голямата ми дъщеря, и добре ,че попаднахме на добър алерголог,който с адвекватното лечение овладяваше бързо пристъпите.

# 20
  • Мнения: 581

 Фликсотид е кортикостероиден препарат и трябва задължително да се изпише от специалист.С него лекуват астматиците, а детето на авторката не е с установена такава диагноза.

Бимба,има ефект и то голям от инхалаторно лечение с флексотид.Важно е правилното дозиране и адекватното му прилагане.Както писах в предишният си пост-казвам го от опит с голямата ми дъщеря, и добре ,че попаднахме на добър алерголог,който с адвекватното лечение овладяваше бързо пристъпите.

  Добре де, ама като за твойто дете е преценено, че Фликсотид е подходящ и има ефект от него, това не значи че е подходящ за всички кашлящи деца.Безотговорно е да се дават съвети за приемане на такива специфични лекарства във форума.

 qiqoi, не давай на детето кортикостероиди и антибиотици на своя глава.

# 21
  • Мнения: 2 070
ако прекалено често се стига до Вентолин,Фликсотида е добро решение.
има за цел да предотвратява спазмите,един вид профилактика.
много ясно че не се дава на своя глава.
аз пръскам на дъщеря ми Фликсонази в носа.също е кортикостероид.не ми е приятно,има много странични ефркти,но  предпазва от усложнения.иначе все капем капки и стигаме до антибиотици.

# 22
  • Мнения: 1 545
 адекватното му прилагане.
Точно това питах, за самия инхалатор. Незнам малко дете дали може да вдиша добре. Все пак фликсотида и други, които са инхалатори, за да имат ефект трябва да се прилагат правилно. Това означава лекарството да достигне до всички части на белия дроб, при непълно издишване и правилно вдишване лекарството може да остане в горната част на белия дроб. Това питам може ли 3 год да вдиша така добре. То е ясно, че не само си го ползва, но все пак ми се струва трудно.

# 23
  • Мнения: 2 070
 адекватното му прилагане.
Точно това питах, за самия инхалатор. Незнам малко дете дали може да вдиша добре. Все пак фликсотида и други, които са инхалатори, за да имат ефект трябва да се прилагат правилно. Това означава лекарството да достигне до всички части на белия дроб, при непълно издишване и правилно вдишване лекарството може да остане в горната част на белия дроб. Това питам може ли 3 год да вдиша така добре. То е ясно, че не само си го ползва, но все пак ми се струва трудно.
има бейбихалер,разпръсква равномерно лекарството,подходящ е и за бебета,другия уред е небулайзер при него се получава още по-добър ефект

# 24
  • Мнения: 1 032
Фликсотид е кортикостероиден препарат и трябва задължително да се изпише от специалист.С него лекуват астматиците, а детето на авторката не е с установена такава диагноза.

Това исках да кажа и аз. Петя не е с астма. Прочетох за Фликсотида и хич не ми се стори безобиден. Вентолин й се налага да пие едва за втори път. Антибиотик е пила също само веднъж преди повече от година. Сега личната й искаше да давам Клацид, но според втория педиатър антибиотикът е напълно излишен при бронхит. По принцип съм чувала и доста противоречиви мнения за инхалаторите, надявам се да не стигаме до тяхната употреба.

# 25
Естествено,че не можеш да лекуваш детето на своя глава,но напълно подкрепям мнението на Пали.Инхалаторите предотвартяват спазмите,ползвахме бейбихалера,на мен също не ми е било лесно да накарам малко дете да вдишва правилно.
И от неправилно лечение на бронхити ,докара тогавашният ни педиатър астма на детето.Но попаднахме на добър алерголог и пулмолог и овладяхме пристъпите.
ПП-естествено,че се притеснявам от приемането на кортикостероиди,но понякога нямаме избор.
И Zori13,аз не давам безотговорни съвети за чуждите деца,споделям опита си натрупан години от борба с пристъпите.
И флексотид се прилага не само от асматици Peace
Потърсете добър алерголог и пулмолог.
А ако не приемате чужди съвети,просто не ги искайте! Peace

# 26
  • Мнения: 2 070
Астма е диагноза, трудна за приемане.все ни се иска да повярваме,че лекаря е сгрешил,и че моето дете не прави точно такива пристъпи.аз говоря от своя опит.още не приемам факта че дъщеря ми може да развие астма.хванала съм се като удавник за сламка за диагнозата -алергичен ринит.което всъщност ,също е кошмарно.но ако въпреки овладяната хрема ,детето ми пак стигне до Вентолин,приемам диагнозата с цялата и тежест,за да предприемем и адекватно лечение

# 27
  • Мнения: 1 032
Астма е диагноза, трудна за приемане.все ни се иска да повярваме,че лекаря е сгрешил,и че моето дете не прави точно такива пристъпи.аз говоря от своя опит.още не приемам факта че дъщеря ми може да развие астма...

Права си, дори и не искам да си помислям, че детето може да стигне до астма. Но че ще трябва да намеря добри алерголог и пулмолог (колкото и да е трудно това в Бургас) не подлежи на съмнение. По принцип до сега Петя е била само с ларингит. Единствено от това е боледувала, не че е малко, но сега в рамките на три месеца за втори път е с бронхит  Confused Явно е, че се появява проблем, който ще трябва да се решава навреме. Просто се надявам да не стигаме до кортикостероиди.

# 28
  • Мнения: 1 984
обсъдете фликсотид и/или антибиотик.
Фликсотида при 3 годишно дете, поради специфичния път на прилагане дали би имал ефект. Възрастни хора понякога трудно се справят? Питам просто за информация!
има прекрасен ефект... с бейбихалер и при по малки деца...

# 29
  • Мнения: 1 984

 Фликсотид е кортикостероиден препарат и трябва задължително да се изпише от специалист.С него лекуват астматиците, а детето на авторката не е с установена такава диагноза.
и антибиотиците и симпатомиметиците и кортикостероидите трябва да се изписват от лекар. но това че фликсотидът е САМО за астма изобщо не е вярно... алтернативата е да даваме кортикостероиди през устата или противопоказаните антихистамини...

Общи условия

Активация на акаунт