Голяма нощна пауза на 2-месечно бебе

  • 3 542
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 543
Здравейте!
Тома е на 2 месеца и се храни само с кърма. Доскоро сучеше с най-голяма пауза нощем от около 4-5 часа. От десетина дни обаче взе да прави много големи паузи. Първият път го оставих от любопитство, за да видя колко време няма да се събуди. Тогава спа от 21 до 6.30 сутринта. Shocked На няколко пъти си сучеше палеца обаче и аз реших, че явно много му се е спало и затова не се е събудил за ядене. Rolling Eyes Следващите 1-2 нощи отново се държеше по този начин, но когато го чуех да си смуче палеца и е неспокоен, аз го взимах и му давах да суче (обикновено около 5 часа след последното кърмене преди нощния сън). Той си хапваше и продължаваше да спи. Снощи обаче заспа към 22 и се събуди тази сутрин в 5.30. Изобщо не е бил неспокоен или поне не съм го чула. Embarassed И започнах да се чудя колко часа е допустима да е тази нощна пауза? Ако е твърде голяма за неговата възраст, как да постъпвам? Дали да го будя аз, ако той спи спокойно (тогава вероятно ще трябва и аз самата да се будя с аларма, защото ще спя като умряла, то се знае Mr. Green)? Или да го кърмя само когато го чувам, че е неспокоен (ами ако не го чуя  Crazy)? А ако пък е нормално вече да спи по толкова много часове, какво да правя с гърдите си? И няма ли да намалее кърмата ми след толкова часове почивка? ooooh! Голямо чудене пада! Да добавя, че денем си хапва често - най-редовно на около 2 часа (понякога и по-начесто) и по-рядко с пауза от 3 часа.
Ми, това е. Ще съм благодарна на всякакви съвети и споделен опит.   bouquet

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 11:10 от Ieppe

# 1
  • Мнения: 146
Не мисля че трябва да се притесняваш,при нас долу горе ситуацията е същата.Като нахраня бебка в 21;30 се събужда чак в 4 4;30(тя е като часовник #Crazy),и ние сме на 2 месеца и си наддаваме нормално.Пък и ти казваш че през деня го храниш на 2 часа явно го засишта и няма нужда от нощно хранене...Можеш само да се радваш LaughingПък и мисля че това хранене по час е голяма глупост,най добре е на поискване...няма нужда да се будиш с аларма Sunglasses

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако усещаш, че бебето се размърдва по някое време на нощта и си смуче палеца, може да му предложиш да суче както си спи - така и така и ти се разбуждаш, а след като суче нещо, значи има нужда от гърдата Wink Повечето бебета си сучат най-чудесно без да се будят.

# 3
  • Мнения: 2 543
Благодаря ви, elitooо_ и hedra!

Ако усещаш, че бебето се размърдва по някое време на нощта и си смуче палеца, може да му предложиш да суче както си спи - така и така и ти се разбуждаш, а след като суче нещо, значи има нужда от гърдата Wink Повечето бебета си сучат най-чудесно без да се будят.

Аз така и правя. Обаче снощи не съм го чула да е неспокоен и спа 7 часа и половина. Confused Та... за тези сучаи се чудя дали да се притеснявам? Crazy

Пък и мисля че това хранене по час е голяма глупост,най добре е на поискване...няма нужда да се будиш с аларма Sunglasses

Аз съвсем не го храня под час. Но се чудех дали, ако продължава да прави такива големи паузи, да не го будя да си хапва - хем да не ми намалее кърмата, хем да ми пооблекчава гърдите. Имах предложение от познати да се цедя нощем, но това някак не ми звучи смислено - по-добре да давам на бебето, не е ли така?

# 4
  • Мнения: 447
На два месеца и моите деца сами спряха да се будят за нощно хранене. Според педиатъра ми това е нормално и няма нищо притеснително щом наддават, както и че стомахчетата им имат нужда от почивка. Първите дни гърдите ми бяха много напрегнати и се изцеждах , но постепенно се напасвах на техния режим. Моя съвет е да не я будиш, ако си спи спокойно. И не се притеснявай   bouquet

# 5
  • Мнения: 75
Моето бебе днес прави 3 месеца. Спря да се храни през нощта , когато беше на 2месеца. Понякога (напоследък все по-често) прави огромна нощна пауза . Например  снощи заспа в 22.00 и сутринта се събуди в 8.00. На мен всяка сутрин гърдите ми са пред пръсване. Детето не наддава кой знае колко много , но се вмества в стандартите ( тежи 5.500кг ). И аз понякога се чудя дали е нормално да спи толкова много...Педиатърката ме предупреди , че е доста мързелива, и че ще ми се налага да я " ръчкам " за доста неща.

# 6
  • Мнения: 1 153
Почти същата тема пусках и аз наскоро - можеш да видиш какво са ми отговорили:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=331781.0
В общи линии - не се притеснявай, бебето е достатъчно голямо, за да се буди нощем само, ако е гладно. При нас периодите на проспиване и събуждане в общи линии се редуват, така че радвай се на възможността да поспиш Simple Smile. Все пак внимавай за знаците, дали се нахранва Wink.

# 7
  • Мнения: 2 543
secret girl, много благодаря за тази тема!  bouquet Аз уж опитах с търсачката, но не успях да намеря подходяща тема. Успех и на вас с кърменето!

# 8
moeto mom4ence sa6to e na dva meseca i si pravi baq solidna no6tna pauza.sam si se nau4i ne sam go karala na sila.kato si legne v 9 4asa i si spinka 4ak do 6.neznam naddavame dosta dobre i bez no6tnoto hranene i mislq 4e ne e stra6no beb4eto da ne qde e4er.pak i sam 4uvala,dori ve4e sam ubedena,4e bebetata koito propusat hapvaneto ve4er imat po spokoini stomasi,za6toto po tozi na4i stomas4etata im imat po4ivka i hranosmilat po dobre.ne znam.v kraina smetka vsqko beboz4e si e razli4no i ima razli4no povedenie,no az sam dovolna ot no6tniq propus.

Общи условия

Активация на акаунт