Отговори
# 15
  • Разград
  • Мнения: 2 102
a дали ще важи за заварените положения като мен например
И аз това се чудя.

# 16
  • София
  • Мнения: 23 079
За това отдавна се говореше. Така че съм приятно изненадана, че вече е приет този закон  Peace

# 17
  • Мнения: 1 517
a дали ще важи за заварените положения като мен например

Мисля, че ще засяга майките с деца до 3 годиншна възраст  Peace

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Имам приятелка,която даже вече се възползва от това. И доколкото знам не е само за пенсионери. Нейна позната , която е на 20 години и се регистрира към бюрото по труда в момента и  гледа детето което е на 2.5 г. и от бюрото по труда ще й плаща мин.работна заплата за това, т.е. държавата й плаща.

# 19
  • Мнения: 1 796
Добре е, че са го приели и без това доста често баби пенсионерки гледат внучетата си, сега и държавата поне ще дава някой лев Peace

# 20
  • Мнения: 958
bla6, това е различно. Едното е да се ползват хора, в трудоспособна възраст, но безработни. Другото е за пенсионери.
Аз сега попълвам документите, и да ви кажа в нои не са много наясно, какво точно искат.
Пенсионера се регистрира в бюрото по труда, подава документи, от работата на майката искат удостоверение че работи, като се задължава всеки месец да потвърждава, че още е на работа. Това много тъпо ми се вижда, ама айде.
Това което ме интересува мен е следното. Имам дете до 3 години, работя, бабата го гледа и и плащат да кажем, обаче аз забременявам пак, работя, ама накрая вече раждам Simple Smile.
Тогава продължават ли да плащат на бабата за гледане на едното дете или щом майката си е в къщи, това отпада.  newsm78

# 21
  • Мнения: 163
bla6, това е различно. Едното е да се ползват хора, в трудоспособна възраст, но безработни. Другото е за пенсионери.
Аз сега попълвам документите, и да ви кажа в нои не са много наясно, какво точно искат.
Пенсионера се регистрира в бюрото по труда, подава документи, от работата на майката искат удостоверение че работи, като се задължава всеки месец да потвърждава, че още е на работа. Това много тъпо ми се вижда, ама айде.
Това което ме интересува мен е следното. Имам дете до 3 години, работя, бабата го гледа и и плащат да кажем, обаче аз забременявам пак, работя, ама накрая вече раждам Simple Smile.
Тогава продължават ли да плащат на бабата за гледане на едното дете или щом майката си е в къщи, това отпада.  newsm78
Какви документи подготвяш -за пенсионер ли?
Какво точно трябва да се подготвя че и аз съм се засилила да се възползвам от програмата,ама мислех че все още не е уточнено какво да се подготвя
А и да ти отговоря на въпроса- доколкото съм запозната за случая за който питаш - щом майката си е в къщи  / независимо дали е защото е излязла по майчинство за второ дете /не може да се възползва от програмата
Програмата е само за работещи майки

# 22
  • Мнения: 388
Добре е, че са го приели и без това доста често баби пенсионерки гледат внучетата си, сега и държавата поне ще дава някой лев Peace
ще е от помощ, а и с чиста съвест ще можем да се възползваме от "услугите" Simple Smile им.

# 23
  • Мнения: 958
Документите които са казали от нои на баща ми са:
заявление, което се взима от тях (май е същото, като това за програмата за безработни гледачи)
удостоверение от работодателя, че си на работа
акт за разждане и копие от акта за раждане
и колко време си била в майчинство и от коя до коя дата. Аз това не знам от къде да го взема и понеденик пращам дядото пак до социалното този път, да му обясняват.

# 24
  • Мнения: 530
Мами, аз също се каня от февруари да се възползвам от програмата, че тогава, живот и здраве, правим 2 годинки и аз се връщам на работа. Някой знае ли дали има значение дали бабата живее в същия град или не, защото ние с майка ми живеем в различни градове. Как тогава ще се регистрира в Бюрото по труда в нашия град ако не е с тукашна адресна регистрация?

# 25
  • Мнения: 163
Сияние и при мен нещата са така.Според мен майка ти си прави настоящ адрес - в общината в града където живеете вие и без проблем може да се регистрира в Бюрото по труда във вашия град.

# 26
  • Мнения: 530
Сияние и при мен нещата са така.Според мен майка ти си прави настоящ адрес - в общината в града където живеете вие и без проблем може да се регистрира в Бюрото по труда във вашия град.

Да, сега си спомням, че когато бях студентка във Варна и аз така си направих настоящ адрес в града без да си сменям личната карта. Процедурата е проста. Така се регистрирах в Бюрото по труда. Дано не се създадат допълнителни пречки.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Добре е, че са го приели и без това доста често баби пенсионерки гледат внучетата си, сега и държавата поне ще дава някой лев Peace
ще е от помощ, а и с чиста съвест ще можем да се възползваме от "услугите" Simple Smile им.


 Peace майка ми се е наканила още като разбра че съм бременна

# 28
  • Мнения: 356
Момичета, темата за програмата за детегледачките е тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=311193.0  Hug

# 29
  • Мнения: 4 433
Добре е, че са го приели и без това доста често баби пенсионерки гледат внучетата си, сега и държавата поне ще дава някой лев Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт