Съмнителни двадесетачки в банкоматите!

  • 3 820
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
        Здравейте!

       Реших да се обърна към всички, които четат в този форум по повод статията във вестник 19 от 01.10.2008г. бр. 22 /разпостраняващ се около моловете и метрото/ в София сигурно и в страната свободно без да се заплаща. Озадачи ме статията в него в които всеки един от нас може да бъде потърпевш и да му се случи подобно нещо т.е никой не е застрахован. За съжаление в нормалните държави в подобни случай има закони , които защитават хората с подобни проблеми. Не сме виновни ние хората че ги измислиха тези банкомати и ни се налага да си теглиме парите от тях, а да нямаме никаква сигурност и защита? Никой не мисли за нас потърпевшите,  интересите стоят над всички нас. Зная, че някои ще ме опровергаят и ще кажат и ние имаме закони - но дали се спазват  и прилагат на практика е отделен въпрос! Според мене това е поредната схема за източване на пари по този начин. Отиваш на банкомата теглиш си парите и между истинските банкноти попадат и фалшиви 20 лв. Естествено, че в момента не можеш да реагираш защото обикновено има хора и не е удобно да ги гледаш под лупа дали са фалшиви или не това става по късно ако въобще се усетиш откъде са ти дошли / дали от банкомата или като пазаруваш/ и най-много да станеш за срам и да се чудиш откъде ти е дошло всичко това. Нямам думи! Възмутена съм от всичко което става в БГ и за съжаление не виждам никакво решение. Между другото след този случай в вестник 19, ходих в Си банк за проверка и на мойте 20 лв. с които разполагах в момента, за радост се оказаха от истинските, но от банката ми казаха, че фалшивите са толкова добре направени, че трябва да се гледат под лупа за да се разбере, че са фалшиви! Искам и аз да завърша както и потърпевшия - Драги хора, внимавайте с двадесетачките! Ще се радвам ако и други хора като мене изкажат своето мнение и предложения по повдигнатата от мене тема.  newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ами аз не съм като тебе, но да се изкажа  Simple Smile. Почти абсурдно звучи да изтеглиш от банкомат фалшиви пари. Кой според теб зарежда банкоматите? Обикновено когато има информация за фалшиви партиди, банките много внимават какви банкноти приемат и издават.
Освен, че не разбирам цялата тази възмута, не разбирам и защо мислиш, че само в България има фалшиви пари? В другите държави имат същия "проблем".

# 2
  • Мнения: 2 821
Какви предложения и за какво точно се искат тук?

# 3
  • Мнения: 1 062
Предложения за какво? Фалшиви пари има не само в България. Друго не разбирам аз, банкоматите не се ли зареждат от банките? И съмнителна банкнота, означава ли фалшива?

# 4
  • Мнения: 1 796
Знам, че не звучи много достоверно, но аз изтеглих такава двайсетачка от банкомат!
Разбира се - по никакъв начин не мога да го докажа.
Тегля си заплатата от банкомати и винаги тегля максималната сума за 1 теглене. Често парите са в банкноти по 20 лева. По принцип цял живот работата ми е свързана с плащания и имам много набито око и пръсти - трудно някой би ми върнал такава банкнота и да не се усетя. Опити да ми пробутат фалшиви банкноти съм имала не веднъж. Сигурна съм, че никой не ми я е дал - просто защото нямах банкноти от 50  и няма как някой да ми я върнал като ресто, а и да беше опитал на 99.99% съм сигурна, че щях да се усетя. От банкомат обаче не е така - изтеглих ги, прибрах ги в портфейла без да ги гледам, на другия ден отивам да пазарувам в Пикадили - вадя 1 банкнота - просто произволна от средата на пачката - подавам я - тя фалшива! Sad Много добър фалшификат беше вярно, но все пак си беше фалшива - ако имах възможност да я разгледам преди да я подам и аз щях да разбера, че е така.
Ако знаете само каква суматоха настана: спряха касата, викнаха охраната, обадиха се на полицията.  Crazy Искаха да ме арестуват да пиша обяснения - да не ви обяснявам как се чувствах.  Sad А пък колкото й нескромно да звучи - изобщо нямам вид на някакъв  мошенник! Mr. Green Аз бързам за рожден ден - накрая трябваше да се моля на управителя да ме пусне, просто защото нищо не мога да напиша като обяснение - добре, че май от полицията не им се разправяше да идват - та накрая ме пуснаха! Sad

За това кой зарежда банкоманите - все пак хора ги зареждат - а хората се изкушават!  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Вярно ли?
Много неприятна ситуация наистина Tired
Малко офф - на мен ако ми се случи в кварталния супермаркет, сигурно ще ми надянат белезниците - 2 пъти им разпищявах алармите с един стик Рексона, който си носех в чантата без да му сваля магнитната лепенка. И те всеки път ми го размагнитват, а на другия ден той пак пищи Whistling Накрая касиерката ми го отлепи саморъчно Mr. Green Но ако взема че им пробутам и фалшива 20-чка леле мале Crazy
И аз си тегля заплатата от банкомат и никога не съм се съмнявала в истинността на парите - че нали именно от банки ги зареждат! Щом те не могат да отсеят фалшификатите, аз ли да мога?

# 6
  • Мнения: 592
Фалшивите двадесетачки са толкова много и така добре направени /друг е въпроса от кого и кой има интерес/, че за мен ситуацията е като в края на 80 и началото на 90-те г.  с "иракските" долари - просто си ги приеха в обръщение и който се мине и го хванат - добре, другите си търгуваха спокойно с тях. Сега знам, че банките масово си използват тези банкноти. Мислите че някоя банка ще се набута като види фалшиви 20 лв. да ги опише и махне ли? Ами ако са повече?
Кеш - на каса от ръка!

# 7
  • Мнения: 3 094
Фалшивите двадесетачки са толкова много и така добре направени /друг е въпроса от кого и кой има интерес/, че за мен ситуацията е като в края на 80 и началото на 90-те г.  с "иракските" долари - просто си ги приеха в обръщение и който се мине и го хванат - добре, другите си търгуваха спокойно с тях. Сега знам, че банките масово си използват тези банкноти. Мислите че някоя банка ще се набута като види фалшиви 20 лв. да ги опише и махне ли? Ами ако са повече?
Кеш - на каса от ръка!

Каквото и ако е било - било е някога, сега всяка банка проверява парите на няколко пъти от различни отдели и хора какво й представляват ценните пратки. Пари се проверяват като се приемат на каса, като се зарежда банкомат, като се приемат ценни пратки, като се правят ценни пратки, като се разменят между клонове и централно управление, като идват от инкасовите фирми за касова дейност. Освен това всяка работа с банкноти се записва от камера и ако някой не проверява на УВ-лампа банкнотите просто изхвърча. Тия огрочни отдели по сигурността какво правят 7 дни, по 24-часа?! По добре се плашете какво ви дават в супера , а не от банкомата.

# 8
  • Мнения: 592
Bastet , ай стига бе - верно ли? Ти май си вЕрваш!

# 9
  • Мнения: 3 094
Bastet , ай стига бе - верно ли? Ти май си вЕрваш!


Просто професия........вярата е за непрофесионалистите.

# 10
  • Мнения: 958
А пътя от банката, до банкомата, в едни хубави бронирани коли.
А чувалите, с банкноти, които се пренасят от касата до колата. А човешката грешка  newsm78
Аз лично съм участвала в екип, издирващ сума, изчезнала от главна каса, непрекъснато наблюдавана от камера.
Няма нищо невъзможно.

# 11
  • Мнения: 47 973
Какво предлагате- да спрем да теглим от банкомат ли? Ако ни попадне фалшива банкнота, какво да правим?

# 12
  • Мнения: 958
Аз съм на приницпа че ако ми е писано, ще стане. Все пак банкомата е по-безопасен в случая. Аз лично не съм чувала на банкомат фалшива банкнота. Просто исках да кажа че няма нищо невъзможно.  Peace
Шанса в магазин е по-голям.
Аз никога не гледам парите, а пък и да гледам, надали ще разбера, макар че ми беше обяснено кое точно се гледа, дали е една банкнота фалшива.

# 13
  • Мнения: 1 796
Моята банкнота беше от банкомат!
Просто нямах други пари в портфейла, изтеглих 400 - всички по 20. Пазарувах два пъти преди този случай, но бяха дребни неща и няма как да са ми върнала банкнота от 20 лева - просто защото аз не съм давала по 50 Wink! Да не говорим, че винаги мнооооооооого точно си следя рестото!
Нявсякъде има хора, които се изкушават - някои ги хващат, някои не! Лично аз се опарих и никой не може да ме убеди, че това не се случва!

За съжаление - мислих, мислих и не можах да намеря решение на проблема. Надявам се на теорията на вероятностите - щом ми се е случило веднъж, вероятността да се повтори точно на мен да е минимална! Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 094
Всичко е възможно, но и аз смятам, че в магазин могат да те набутат с фалшификат , по разни пазари да не говорим........аз пазарувам само от магазини с пос-устройство за да си нямам вземане-даване с банкноти.
А добрите ментета на просто око не се виждат, засичат се с лампа или поне с лупа (по-недотолкова съвършените фалшификати) . Не ходя с лупа, още по-малко с лампа.има и едни други лупи, не са точно лупи - стъкла да ги наречем - чрез тях се гледат скрити надписи, които се виждат само на поляризиране светлина - е с тоз арсенал човек не може да се юрне по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт