За бибероната

  • 1 570
  • 21
  •   1
Отговори

Анкета

До колко години децата ви ползваха биберон?

Опции:

  • Мнения: 1 238
Здравейте момичета,

Оли е на 2 години и все още е като родена с биберона. Не мога да и я взема, това и е такава утеха и много я съжалявам като я видя да плаче за нея. От друга страна ми писна тотално да слушам коментаите на разни дето само ме критикуват и не ме оставят на мира заради тая биба. Като чели моето дете е единственото, което е 2 годишно и ползва биберон.
Пускам тази анкета за да разбера дали има и други като нас ...закъсняли да махнат бибата "навреме"

Мислите ли, че това едва ли не е престъпление, че все още не съм и взела биберона?

Поздрави

# 1
  • Мнения: 580
Митака я отказа на година и половина /за това не гласувах/.Само спеше с биберон.Не съм си поставяла за цел да го отказвам.Просто един ден и това се случи /а как, съм отговорила в подобната тема по на горе/
Честно да ти кажа не мисля че е чак такъв проблем.Мен единствено ме притесняваше, че захапката може да се изкриви и това ми беше единствения довод за отказване.
Проблемът е, че тя все ще си плаче за бибата.А пък рано или късно трябва да я махнете.
Ти сама решаваш кога да я махнеш, не се връзвай на приказките и критиките

# 2
  • София
  • Мнения: 39 715
Гласувах с 2рата опция. Дияна само заспиваше с нея и я махнахме малко преди 2г. Дребната  заспива за 2-3мин, а аз минавам и прибирам бибата.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
На 10м започна да ме заплюва отвратено с биберона - давах го след кърмене вече като беше полузаспала. Ама нъц - замеряше ме и се разбуждаше от потрес, та така го отказа за нула време.
Но не мисля, че е такъв проблем - ще дойде време и ще го откаже детето, чудо голямо.

# 4
  • Мнения: 2 839
И ние ги махнахме 1 месец преди да станат на 2 години. Забележките, че са големи за биба ги пусках да минават покрай ушите ми. Още бих ги оставила, ама на Стела бибата беше една гадна, дебела и голяма, та започна да и се изкривява челюста. Стоматолога ми каза, че такива изкривявания се оправят, ако бибата се махне до 2 годинки. Та затова се принудих да ги махна.
А как ... отидохме един ден в зоологическата градина и както гледахме мечките им казах `Искате ли да дадем бибите на мечката, тя има бебе`. Те почнаха веднага да пищят `дай биба, дай биба`, аз им ги дадох и те веднага ги хвърлиха на мечката  Mr. Green После проблем имаше само с първото заспиване /заспиваха винаги, ама винаги с тях/, което се падна обедно. Стела само рева и не заспа, Георг реда 1/2 час, накрая каталяса и заспа. Всеки път когато ги искаха им напомнях, че те САМИ ги дадоха на мечката. Вечерта ги поискаха, ама само помрънкаха малко, без да реват. На втория ден ги споменаха няколко пъти, ама даже без мрънкане вече. Та така ... за 2 дни  Mr. Green
Важното е детенце само да я даде. Може и на някое ревящо бебе, същия успех ще има. И да напомняш, че то САМО я е дало.
Успех  Praynig

# 5
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Деничка я отказах от бибата миналия месец - на1г.6м.
Реших, че е крайно време вече да я махна а и забелязах, че почна да си я търси по-често, да си й вика "биба" и ме достраша, че изпусна ли момента после ще ми е по-трудно! Особено като дойде и второто бебе другия месец и ако и то има биба, тогава щеше да е Мисия невъзможна! Та така тя само заспиваше с нея и аз я криех през деня, докато в един момент не я прегриза със зъбките и й направи дупка! Тогава почна да я плюе а и аз помогнах като я цепнах на върха и тя вече за нищо неставаше! Два -три дни я носеше с нея и само ми я показваше и повтаряше жално "биба, биба", след което аз я скрих и тя постепенно я забрави! Вече близо месец е без нея и съм много доволна, че я отказах! Второто бебче живот и здраве ще се опитам да го откажа по-рано докато още не разбира!

# 6
  • Мнения: 150
и ние махнахме бибата около 1,5 г. и беше такава драма, такъв ужас :оооох:. сега съжалявам че толкова изведнъж го направих:( но софия се беше пристарстила само и единствено към една биберона, на която гумата вече така ужасно лепнеше, беше счупена едната половина ииии. купихме същата такава биба, но неееее иска си детето нейната стара. и ужаса беше когато бяхме във ваканция и в един момент софия хвърля бибата и почва да си я търси, ние съответно с хиляди багажи натоварени, спирай колата по аутобани и търси тази малка биба. и това непрекъснато се повтаряше, въпреки че бибата е на връзка, тя я откопчава и продължава да я хвърля някъде си. имаме си и такова пате, но то поне е по-голямо и по-лесно се намира. та след ваканцията пробвах аз да и дам нова такава биба, абсолютно същата, но нова, тя я хвърли с отвращение иииииииии аз отрязах връхчето на старата омекнала вече Naughty.
мога да кажа че я търси около месец като най-тежки бяха първите 2 седмици, детето започна само да мрънка, като мрънкането често преминаваше в истерия, не  можеше да заспи, като до момента проблеми със съня НИКОГА не беше имала. вечер преди да се изтощи тотално от рев нямаше заспиване. имаше вечери в които единствено с четката за зъби и отвличах вниманието и с нея заспиваше.
беше наистина трудно, но сега съм щастлива че го надживяхме и това. трудно не само за нас, а за детето най-вече.
а пък за това какво говорят и какво ти казват въобще не обръщай внимание. тук ги муцат до 5 години и кво. всеки родител сам преценява кой е най-подходящия момент. и понеже дъщеря ти вече е над 2 години и съответно разбира повече най-добре да я подарите на някое коте или на някое друго животно и да може да и казваш всеки път като я потърси че вече я е подарила. другия върянт е с нещо горчиво да я намажеш, това е също един от начини за отказване или малка дупчица да боцнеш на гумата на бибата, не целия връх да и отрежеш както аз направих :оопс:
но ако още мислиш че не и е дошло времето да махате бибата, купуваж такива които са по-малки за да не развалят захапка и зъби.
късмет и леко премахване  Wink

# 7
  • Мнения: 463
Споко, бе Лили, чудо голямо!
Идеята да подарите бибата на мичките или някой друг е супер. Аз специално не помня как излъгах Лора да я хвърли в боклука, но после, като я потърси й казвах : ама ти нали я хвърли в боклука. И така няколко дни. Свикна без нея / по-рано само заспиваше с биби/, но се оказа, че не съм изхвърлила всичките, та взе че си намери една. Беше торкова щастлива, че не ми даде сърце да я взема веднага и сега като я поиска я давам, но това става само вечер и то все по-рядко. smile3504
Днес качих малко нови снимки, ако искаш виж ги, та да ни познаеш на датската гара smile3534

# 8
  • Мнения: 137
Хм и Виктор още е с биба, все се заканвам да я махна и да си купя тапи за уши и все момента става неподходящ и се отказвам. Исках твърдо да стане преди да навърши 2г, но сега сме в болница и там стреса му идва в повече и махането на бибата би влошило нещата допълнително.
Успокоявам се с факта че я ползва само за да заспи, през деня не я търси, но все пак трябва да я махнем скоро.

Брат му се отказа на 1г.11м, беше му запушен носа и така или иначе не можеше да ползва биба, т.к. дишаше през устата и така 3-4 дена, после си я искаше, но аз не я дадох. Драмите бяха при заспиването следобед, поне седмица мрънкаше, но вечер заспиваше без да я търси.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз срязах на Цвети бибероната на половина и казах, че Кумчо Вълчо я е отхапал Grinning. Тя опита и така да я смуче, но явно не беше "вкусна". След няколко опита и голямо учудване от нейна страна му тегли едан як рев със захласване около 30 мин., след което бибата беше окончателно и за винаги забравена. Още известно време се "валяше" из играчките, но не се използваше по предназначение Grinning
РS - беше на около 1,3 г.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми дъщеря ми я "отказа" на 1г.8м. Метод - описаният от ДиВА(тя ме плагиатства  Mr. Green)!
Синът ми е на 1г.10м и е още с биба  baby_neutral. Просто нощем като се разреве, с нея се успокоява бързо, а и когато е нервен или болен с нея му е по-леко на душата  Party.
Кога ще я махаме - идея си нямам?!  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 238
Споко, бе Лили, чудо голямо!
Идеята да подарите бибата на мичките или някой друг е супер. Аз специално не помня как излъгах Лора да я хвърли в боклука, но после, като я потърси й казвах : ама ти нали я хвърли в боклука. И така няколко дни. Свикна без нея / по-рано само заспиваше с биби/, но се оказа, че не съм изхвърлила всичките, та взе че си намери една. Беше торкова щастлива, че не ми даде сърце да я взема веднага и сега като я поиска я давам, но това става само вечер и то все по-рядко. smile3504
Днес качих малко нови снимки, ако искаш виж ги, та да ни познаеш на датската гара smile3534

Ааааа видях ви видях вииииииииии Wink Wink Wink
Много е сладка принцеската, а каква хубава косичка има! На Оли незнам защо ама много бавно и расте косата.

# 12
  • Мнения: 1 238
Гледам че повечето сте гласували 1,5 години...Това ме кара наистина да се чувствам закъсняла. Ама какво да правя като тук в Дания е абсолЮтно нормално детето да е с биба до около 4 години. Даже и по големи ги гледам. Обаче някоя българка като види Оливия с бибата и не изтърва да си даде коментара. Много досадно наистина. Чудя се кво ще става като ще си ходим в Бг???? Направо не ми се мисли? И там ли са така, да се месят в работата на другите, даже и без да ги познават? Уф...

# 13
  • Мнения: 2 839
Ами такива сме си ние българките. Даваме си акълите без да ни ги иска някой.
Така, че да дам и аз моя  Mr. Green На такива свраки им отговаряш `Така съм преценила аз, че е добре за детето ми` и приключваш темата.
Повярвай ми и аз бих ги оставила моите с биби да ги дъвчат докато сами се откажат, ако не беше започнало чейнето на Стела да се изкривява. Но когато бибата е хубава не виждам никакъв проблем. И една от причините да ги оставя толкова дълго според чуждите представи /според моите даже рано ги насилих/ е точно факта, че навсякъде в чужбина ми е правило впечатление, че децата до много напреднала възраст ходят с биби и то през деня, а не само за заспиване. Ние в България като си отучваме рано децата да не сме с най-хубавите зъби  Mr. Green
Айде досадните лелки фак оф със съветите си  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не сте единствените,tornerosse  - ние само в БГ си стояхме и пак сина ми беше до 4-годишен с биба.Два пъти съм пробвала да го отучвам (веднъж на около годинка случайно - беше я изгубил,но нито аз,нито баща му искаме да си спомняме въпросната нощ,след което баща му купи 2 биберони да има резервна и категорично отказа да се мъчи детето; после някъде на 2г и 3-4 месеца пробвахме пак - истериите и двучасовото реване на всяко заспиване бързо ни убедиха,че не му е времето да я махаме).И така щастливо си я ползвахме до 4-годишни,когато случайно - пак със загубване - я махнахме без нито една сълза или какъвто и да е проблем.Единственото,което бях наложила като ограничение е да не излизаме навън с биба (носех я обаче в чантата за спешни случаи,примерно ако се удари или трябва да заспива на чуждо място).
Децата сами си израстват нуждата от биба,а за лелките със съветите ДиВа много добре го е казала hahaha

Общи условия

Активация на акаунт