"Махни си колата, ма !"

  • 2 211
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 224
Идвам сутринта на работа, чудя се къде да паркирам / разбира се, че няма места никъде / намирам на една улица зад сградата в която работя. Улица, площадка, няма знаци, няма нищо. Паркирам си, слизам и какво да чуя.. "Махни си колата , ма !" Отговарям "Моля?" , а онзи пак се провиква " Махни си колата, че ще ти спукам гумите!" , получи тъпирски поглед придружен с отговор "Ок, спукай ги" . Докато се отдалечавах чувах " Ела я махни, че ще я вдигна с мотокара" и какви ли не други мили думи. Разбира се, колицата си остана там. Качвам се в офиса , поглеждам през прозореца и виждам как 3ма човека я ритат, после единя се навежда и й прави нещо на предната гума. Ами сега ? Звъня в полицията да попитам аз ли съм в грешка или когато няма знаци ограничаващи паркирането никой не може да ми каже да си "махна колата".. Разбира се, че не съм в грешка. Казах на господина , че ми ритат колата, отговориха ми да кажа адреса и да чакам долу патрулката. След 2 минути патрулката дойде, отидохме заедно при юнаците, разбира се те бяха бели и добри. Никога не са ми ритали колата  Outta Joint
Когато им се зададе въпроса "Какъв е проблема с госпожицата?" Отговорът беше " Ми колата й ни пречи" , полицаят пита " На кое ви пречи?" - отговор "Ами.. ако дойде ТИР няма да може да мине.."  Shocked Shocked Shocked
Ами ако самолет реши да каца ?  ooooh!
После се оказа , че шефът не давал да се паркира там.. Не се знае с какво право обаче той решава къде и как да се спира. След дълъг и ожесточен спор си преместих колата , защото не се знаеше в какво състояние ще я намеря , ако я оставя там / както те впрочем ми предложиха "Ако искаШ я паркираЙ е там до нашите коли.. " Не , мерси.  Stop
Оставих полицаите да се занимават с тях. След малко обаче ги гледам от прозореца как забиват табелка на полянката до улицата..
С какво право е сложена тази табелка ? Не би ли трябвало да плащат паркинг място или тротоарно право за да могат да бъдат сложени каквито и да било знаци за "частна собственост" ? И тези знаци да бъдат сложени от Пътища и Съоръжения ?
Дали да не се обадя в общината , та да се разбере кой крив , кой прав ? 

# 1
  • Мнения: 211
Ми то ако ще има резултат да се обадиш в общината, ама всички знаем, че подобни каузи са без бъдеще в нашата Европейска Столица. Какво да ти кажа.. думи нямам вече от простотия и мангалщина (извинявам се за израза)! Била си в пълното си право, даже може и да пробваш да звъннеш някое и друго телефонче, туко-виж са се задействали нещата.. по твоя случай поне.
Успех! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 649
Ама полицаите требваше да им искат некви документи на тия пишлягари.Било частно, защо всички си мислят,че пред неговия офис, склад или магазин мястото за паркиране е негово !? Преди време така един мазен чичка ме заплаши, ако още един път ми види колата щял да чупи джамове и да реже гуми, аз първо му се изсмях, а после му казах,че ако иска здравословни проблеми да прави каквото иска и плюс това ще влезна с все колата у тъпия му магазин.

# 3
  • Мнения: X
Ами виж сега...ако аз реша да си заградя едни два квадрата от тротоара на някоя централа уличка и да си сложа табелка: Частна собственост, не паркирай! и това на никого не прави впечетление, и хората наистина не паркират, и от общината не идват да ме глобят, и от полицията не ми правят забележка ... ми що да не си ги заградя?  Thinking

# 4
  • Мнения: 118
И на улицата където живея няма знаци.Но паркирането ВЪВ входа ме изнервя.Дразни ме и липсата на желание да се вземат 3-4 часа допълнително ,само паркиране.Писна ми разни минита и люспи да паркират на място за три коли.Макар че ,това е талант.
Не оправдавам тези мъже,но ...

# 5
  • Мнения: 1 224
И на улицата където живея няма знаци.Но паркирането ВЪВ входа ме изнервя.Дразни ме и липсата на желание да се вземат 3-4 часа допълнително ,само паркиране.Писна ми разни минита и люспи да паркират на място за три коли.Макар че ,това е талант.
Не оправдавам тези мъже,но ...
В моя случай колата си беше паркирана абсолютно нормално и определено не пречеше на никой , зад мен имаше място да се паркира, така че..Проблема не беше в начина по който съм паркирала, а в това , че изобщо съм паркирала  ooooh!

# 6
  • Мнения: 2 388
Ами виж сега...ако аз реша да си заградя едни два квадрата от тротоара на някоя централа уличка и да си сложа табелка: Частна собственост, не паркирай! и това на никого не прави впечетление, и хората наистина не паркират, и от общината не идват да ме глобят, и от полицията не ми правят забележка ... ми що да не си ги заградя?  Thinking

Много точно написано. Масово гледам се практикува. Confused

# 7
  • Мнения: 78
Пълно е с простаци, ужас. Вбесявам се когато изляза сутрин с детето за градина и видя, че колата ми е запушена от някой спрял напряко на всички други. Изпокарах се с полвината съседи, които трябва да издирвам по етажите на блока, защото нямам представа коя кола на кого е  doh

# 8
  • Мнения: 377
Няма оправия с такива. Миналата година реших, че тъпо и упорито ще си търся правата. Е освен, че 2 месеца през ден си правих гумите, докато накрая не се наложи да си купувам нови, друго не постигнах. Не ми се разказва подробно, че то бяха големи истории. В крайна сметка и полицията нищо не може да направи, освен да стои и да ми пази колата. Другия вариант беше да си сложа скрита камера, че да докажа кой ми пука гумите.
Най-големия проблем обаче беше, че никой не благоволи да ме уведоми, че "преча", почнаха направо с пукането на гуми, докато се усетя, че цялата улица е "заета". Всеки си "плюл" на мястото и вече си било негово, и никой няма право да спира там.  #Crazy

# 9
  • Мнения: 118

Не оправдавам тези мъже,но ...
Може пък да са изнервени.Не това е начина,да си го изкарат на първия срещнат ,разбира се .

# 10
  • Мнения: 649
Ами виж сега...ако аз реша да си заградя едни два квадрата от тротоара на някоя централа уличка и да си сложа табелка: Частна собственост, не паркирай! и това на никого не прави впечетление, и хората наистина не паркират, и от общината не идват да ме глобят, и от полицията не ми правят забележка ... ми що да не си ги заградя?  Thinking

Да и аз се чудя на повечето как не им прави впечатление и защо се съобразяват?

# 11
  • Мнения: 301
 Peace Всекиднeвие ми е твоя проблем. Пробвай се в общината, поне има шанс някакъв за промяна, ако опиташ. Иначе ... последния път, когато един такъв индивид влезе в прерeкания с мен и колата ми имаше нещастието мъжа ми да е наблизо. Не е решение, но честно казано на мен ми стана една идея по-добре. 

# 12
  • Мнения: 1 224
Peace Всекиднeвие ми е твоя проблем. Пробвай се в общината, поне има шанс някакъв за промяна, ако опиташ. Иначе ... последния път, когато един такъв индивид влезе в прерeкания с мен и колата ми имаше нещастието мъжа ми да е наблизо. Не е решение, но честно казано на мен ми стана една идея по-добре. 
И това го мислих като вариянт, но сама по себе си ситуацията е достатъчно селска и грозна, та да я правя още по-зле изглеждаща..

# 13
  • Мнения: 606
Не се впрягай. Пести си нервите. Нали не искаш да заприличаш на мен?

# 14
  • Мнения: 118
Мда, фирмите пестят от паркоместа, общината не взима отношение, ние не ползваме транспорт ,защото е мръсен и неуреден.
Проблеми много ,а решение никакво.

Общи условия

Активация на акаунт