Последица от изцеждането!

  • 912
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Аз вече почти 4 месеца се изцеждам,защото дъщеря ми не искаше от гърда  Crazy и от това постоянно изцеждане се ми се появили червени петна над ареола нещо като протриване  Rolling Eyes и се притеснявам да не стане някаква екзема и да попадне в кърмата и да се отрази по някакъв начин  на детето Confused. Някои имал ли подобен проблем и моля дайте ми съвет какво да правя. Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 12 055
Съчувствам ти за изцеждането. Аз издържах малко повече от 9 месеца, но защото явно съм мазохистка.  Wink
Вероятно е от претриване това зачервяване. И аз получавах такова няколко пъти и го мажех още в начална фаза с Лансинох- това е 100% чист ланолин, който е идеален за разранени зърна и не се налага да се отмива преди кърмене или изцеждане. Важно е да си го слагаш преди душ, защото козметиката не влияе добре на протритата кожа. Предполагам, че и някакво мазилце за много суха кожа също може да има успех. Ако не мине до няколко дни е хубаво да те види дерматолог, че кожните проблеми лесно стават хронични.
  bouquet

# 2
  • Мнения: 552
Оффф  и аз се бях сдобила с такова чудо...да най-вероятно е от протриване на кожата/поне мойто беше/ и мина много бавно-за около месец,дори и повече...но аз спрях да цедя WinkКарай по-полека с изцеждането и мажи с ланолин и някое по-мазно кремче Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Кожата се протрива, нормално е. Аз през цялото време, докато се изцеждах се мажех с крема на Авент.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Няма страшно-мажи се с кремчета за зърна Peace

# 5
  • Мнения: 39
Аз също мисля, че е от протриване. Разбирам, че се изчеждаш на ръка, пробвала ли си да го правиш с помпа тогава няма такъв риск. Аз получих такива още в болницата. Гърдите ми така бяха препълнени, че направо спечени, а нищо не потичаше. И след като акушерките ми казаха, че ако до вечерта не си "разтоваря" гърдите или ще стигна до операция или ще ми спрат кърмата цяла нощ стоях до мивката с компреси и опити да се изцедя. Явно съм била доста ожесточена щом си направих рани, а не петна. Сега бебо е вече на 7 месеца и още си личат леки белези от онези поражения. Извинявай че се отклоних.
Та моя съвет е пробвай с помпа. Ако вече си пробвала и не става /в смисъл по трудно ти е/  тогава пробвай като се цедиш да не приплъзваш много пръстите по кожата, а да си стоят почти на едно място / на ареолата/ и само да притискаш. Иначе както са писали и другите мажи си някакъв мазен крем.

# 6
  • Мнения: 318
Мерси за отговорите   bouquet
Аз цедя с помпа,но отначало са ми много твърди и с помпа не става и трябва малко на ръка  Rolling Eyes,но няма как като си имам една глезанка,ще цедя  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт