Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Училища
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора
Мили майки,препоръчайте ми добри начални учители от 81 училище''Виктор Юго'' в Младост 3,защото през септември 2009год. моето дете ще бъде 1 ви клас и смятам да го запиша там,а не познавам нито един учител.
Цитирай

София

бих ти препоръчала да обмислиш избора си на училище. Ето ти малко повече  информация   по темата.
« Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 16:31 от Lennyh »
Цитирай

София

Здравейте,

И мен също ме интересува информация  и препоръка за учшители в 81-во СОУ за учебната 2009/2010 г. По-конкретно дали ще има паралелка с изучаване на немски език? И дали вече е време за записване или още е раничко?

Цитирай

София

Здравейте,
И мен също ме интересува информация  и препоръка за учшители в 81-во СОУ за учебната 2009/2010 г. По-конкретно дали ще има паралелка с изучаване на немски език? И дали вече е време за записване или още е раничко?

Евита, големият ми син учи там от 1-ви до 4-ти клас и беше в единствената немска паралелка. Тази година малкия трябваше да е в първи клас и лично за себе си бях решила, че няма да учи в 81-во по ред причини.
Както и да е понеже училището е до нас отидох за всеки случай да подам молба и също така исках да учи в немска паралелка. Зам.Директорката ми заяви, че съм първата  Shocked с входящ номер 160, която иска детето и да изучава немски и че най-вероятно няма да има немска паралелка. Не че това е било решаващо за избора ми на училище, но и това е много показателно - едно училище обявяващо себе си за езиково не може да не попълни поне немска паралелка, а защо не и френска - навремето е стартирало като френско училище!
За сравнение ще ти кажа, че в 125-то, където записах малкия има руска паралелка - защото това е традиция в училището!
Има и още нещо доста важно. Немския го преподава много добра преподавателка с подход към децата и специалист по езиково обучение - тази година при записването чух, че английския щели да го преподават госпожите !!!! Колко е верно не зная, но като си спомня класната на големия - направо акъла ми не побира как точно ще преподава английски?! #Crazy и какъв ще е смисъла от това преподаване?!
Иначе записването започва някъде - април, май - сега е доста рано, но надали ще те върнат ако отидеш да подадеш молба.
Цитирай

София

Благодаря за отговора ти, Лени Smile
Имаш предвид, че учителката преподаващата немски с подход към децата е от 125 училище ли? Защото така или иначе аз ще я карам на училище и дали ще е 81-во или 125 - май няма значение - поне от гледна точка на разстоянието.
Знам, че за Младост дилемата е между тези училища ... но имам сериозно изискване първия език да е немски, дори се чудя, дали да не я запиша още сега - година преди това - някъде, но не знам къде  Sad или пък да започна аз да я уча лека-полека...
Иначе следя темите ви за училищата и занималните и събирам инфо - дочух и за добър вариант на занимални в 125 СОУ.
Доволна ли си засега от избора ти на 125-то - макар и да е минал само половин месец  Smile
Цитирай

София

Евита в случая похвалата беше към учителката по немски от 81-во. Единствената свестна преподавателка на сина ми до 4-ти клас.
Иначе като цяло за месец впечатленията ми от 125-то са повече от добри и честно казано се ядосвам на себе си как по-рано не съм проучила въпроса и не преместих големия си син още след 2-ри клас в 125-то. Несравними са просто двете училища.
В 125-то ние сме в единствената немска паралелка, предполагам че и догодина ще има такава. Синът ми отиде в първи клас след сериозна подготовка от предучилищната с немски и сега за сега не мога да кажа какво е нивото на немския в 125-то, тъй като това което децата там сега учат синът ми вече го е минал в предучилищната, но чух много добри отзиви за преподавателката им по немски.
Моя съвет е да обиколиш и двете училища, виж директорите поговори с тях, поогледай се - мисля, че решението ще си дойде от само себе си  Peace.
Цитирай

София

Лени, мисля че информацията ти за 81 е доста остаряла. От няколко години училището има нов директор и нещата са по-различни от това което ти описваш. Материалната база е доста добра, реда и дисциплината са на високо ниво /поне в начален курс, за по-горните класове не мога да кажа нищо/. В общи линии аз съм доволна от това училище.
Цитирай

София

m123654 може би не си чела много внимателно, но информацията ми за 81-во съвсем не е остаряла. Големият ми син завърши там 4-ти клас през юни миналата година. Отделно за базата, освен сменените дограми и асфалтирания на ново двор / в който махнаха пейките, за разкош/ не виждам какво се е подобрило. Въпреки, че от юни миналата година нямам ученик там синовете ми продължават да посещават школата по карате в училището, както и школата по ски - които са едно от малкото хубави неща там!
Новия директор с нищо не промени порядките и отношенията в училището.
Когато ходих да взимам документите за преместване на сина ми в друго училище, големите ученици все още бяха на училище - в коридорите цареше същия безпорядък от гонещи се и крещящи деца, не видях никаква промяна в дисциплината.
Поддържам прекрасни отношения с родителите на децата от класа на сина ми и да ти кажа никой не е споделил някакви нови и положителни промени, напротив повечето чакат с 4 очи 7-ми клас, за да намерят ново място.
Иначе се радвам, че ти си доволна от училището - просто изтъквам всички минуси, които на пръв поглед трудно могат да бъдат видяни и за които и на мен ми трябваше известно време, за да се ориентирам. Пожелавам успех на всички, които пожелаят да учат там.
Цитирай
Много съжалявам, че чак сега отговарям, но ако детето ще бъде сега наесен първи клас не е късно да си дам мнението. От собствен опит ще бъде.Добре преценете дали да бъде това училище.От 81 ми се наложи да местя сина си посред учебна година.Той се учи нормално и има добри оценки ,но в друго училище.В 81 учитилите си избират по 2-3 любимци и работят с тях.Това важеше не само за класната на съна ми.Ще кажа още,че от 2 клас най-късно по тази причина повечето деца вече вземат платени уроци.Как да е доволен човек #2gunfire
Цитирай
Може би късно видях темата,но се надявам отговора ми да послужи на някого в бъдеще.81-во е едно невероятно училище,с много добре подготвени кадри.Препоръчвам  Ви Вяра Крумова-тя сега води 4-ти клас-т.е. догодина ще води първокласници.Нейните ученици(между които и дъщеря ми,на която съм длъжница да отделям време ) се представят успешно на всички регионални състезания(можете да погледнете резултатите в сайта на СБНУ).
Аз самата съм възпитаничка на 81, и мога да кажа, че през годините ни най-малко не е свалено нивото на обучение...
Цитирай
Аз самата съм учила в 81во, както и сестра ми за начален учител бех ви препоръчала да не избирате Вяра Крумова. ПРекалено строга е в амбицията си да емат респект от нея ги плаши и в крайна сметка резултата е нулев, защота ако очаквате да видите усмивка на лицето и трябва да се чаката доста. А за децата усмивките в лицата на учителите са важни. Иначе за самоно училище мога да кажа само добри думи. Естествено както на всякъде има и добри и лоши учители но базата е прекрасна: огромен салон, голяма актова зала където децата да се изявяват, фитнес, голям двор с много дърва и цветя където през хубавите месеци може да се излиза да се рисува наван, голям стол, тенис игрище, СОТ, който освен базата на училището наглежда и учениците, футболно и баскетболно игрище. В блризост има пица на парче, дюнер, хот-дог,хамбургери и още много вкусотиики с който децата могат да се нахранят, освен ако не искат да ядат в училището. И всички майки са спокойни защото децата не са гладни а и ни пресичат улица. Освен това си има и волейболен отбор а вече се провеждат и занимания по айробика.Естествено всеки има право на мнение но учителите от който голяма част още са си там са ми дали безкрайно много. Да училището не е добро зца ученици над 7ми клас, според мен но за основно е невероятно. Smile
Цитирай
slu4aino popadnah na foruma i po specialno na temata.Az sum 7-mi klas,no smqtam 4e moeto mnenie kato 4ovek koito e bil vutre v ne6tata dosta pove4e ot roditelite ne e bez zna4enie!U4ih tam do 5-ti klas.Ot 1 do 4-ti klas klasna mi be6e Magdalena Tim4eva,prepodavatelka koqto naistina vur6i rabotata si s lubov i nai-vajnoto-nikoga ne dopuska6e intrigi i kavgi-starae6e se da ni obedinqva.Kogato doide 5-ti klas vsi4ko na koeto ni be6e vuspitala propadna zaradi novata ni klasna.1-vo 4e se vidq na kakvo vuspitavat roditelite decata si,a i osven tova uvajaemata gospoja Dimitrina Atanasova si me be6e naro4ila dosta o4ebiino.Ne go kazvam za6toto mi e pisala lo6a ocenka nqkoga,a zaradi samoto i povedenie.To4no tq mi pi6e6e samo 2-ki,vinagi se otnasq6e kum men s prenebrejenie i edin den az i edno drugo momi4e se skarahme.Slu4i se taka 4e vuprosa stigna do klasnata.Tq dori ne se opita da pogovori s nas,a direktno mi zaqvi 4e APSOLUTNO vsi4ki raspravii i kavgi idvat ot men!No predi da zapo4ne 4asa i u4itelkata da vleze v staqta az se obadih na mama i i kazah kakvo se e slu4ilo.Tq be6e do6la v u4ili6te.Sled tova se okaza 4e e oti6la pri psiholo6kata,a sled kraq na 4asa mi s Atanasova,samata tq nahlula v kabineta na psiholo6kata za da i suop6to kolko problemno dete sum i se iznenadala kato vidqla maika mi.Sled nqkolko dni az prosto se premestih v 144-to i moga da kaja 4e sega ne6tata sa mnogo po dobre i po spokoino.Samata az sum nov 4ovek.Nqmam tova naprejenie i vsi4ko ostanalo.Zatova suvetvam:ne susipvai psihikata i nervite na deteto si kato go zapi6e6 tam.
Цитирай
81 е едно много добро училище!Учителите са на високо ниво!Има дисциплина и то огромна!Набляга се на ученето езиково училище с английски немски руски и френски език има добра спорта база и като цяло е ремонтирано предлагат се много спортова е въобще като цяло е страхотно аз учех там до 7ми клас и сега съжелявам че се преместих и учителите са много добри и тези по езиците и тези по останалите предмети
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

и сега съжелявам че се преместих и учителите са много добри и тези по езиците и тези по останалите предмети

не знам за езиците, но гледам и на български не си научен/а  Thinking

Иначе г-жа Борисова сега ще поеме един от 1-вите класове. Препоръчвам я.
Цитирай

DE

slu4aino popadnah na foruma i po specialno na temata.Az sum 7-mi klas,no smqtam 4e moeto mnenie kato 4ovek koito e bil vutre v ne6tata dosta pove4e ot roditelite ne e bez zna4enie!U4ih tam do 5-ti klas.Ot 1 do 4-ti klas klasna mi be6e Magdalena Tim4eva,prepodavatelka koqto.zaqvi 4e APSOLUTNO vsi4ki raspravii i kavgi idvat ot men!No predi da zapo4ne 4asa i u4itelkata da vleze v staqta az se obadih na mama i i kazah kakvo se e slu4ilo.Tq be6e do6la v u4ili6te.Sled tova se okaza 4e e oti6la pri psiholo6kata,a sled kraq na 4asa mi s Atanasova,samata tq nahlula v kabineta na psiholo6kata za da i suop6to kolko problemno dete sum i se iznenadala kato vidqla maika mi.Sled nqkolko dni az prosto se premestih v 144-to i moga da kaja 4e sega ne6tata sa mnogo po dobre i po spokoino.Samata az sum nov 4ovek.Nqmam tova naprejenie i vsi4ko ostanalo.Zatova suvetvam:ne susipvai psihikata i nervite na deteto si kato go zapi6e6 tam.
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора