Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

На пазар
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

Здравейте, Hug

аз съм с количка Чико Трио 4 Ме и отскоро ползваме летния вариант (със зимното чувалче за крака, когато е по-студено). Но някакси не съм доволна, не е добре затворена, ако мога така да се изразя, а също така и самото чувалче стига до кръстчето някъде.
Всъщност нямам опит и не знам дали е чак толкова необходимо да бъде покрито бебето, все пак може да се облече космонавт и така да се реши проблема.
С две думи кажете дали сте доволни от "зимния" вариант на летните ви колички! Благодаря предварително! Hug  bouquet
Цитирай

София

Само с покривалото карах с първата количка, но слагах и допълнително одеало, защото бебето ми е зимно. Общо взето не бях доволна и вечно се притеснявах, че му е студено.
За втората зима си купих нова количка и отделно чувалче. От количката не останах възхитена, но чувалчето е супер - дебело, топло и непромокаемо. И най - важното - огромно като размер.
Ето такова е нашето, но има доста голям избор на такива чувалчета - различни марки, плътност и цени.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2945
Цитирай

Ники, мерси за отговора ти! Hug Аз ги гледах jane преди да купя количка и много се колебаех, но избрах Чико. Rolling Eyes
Всъщност онзи ден засякох в парка една мама с Куини Спиди и количката си имаше много хубаво покривалце - не е само за крачетата, ами бебето изцяло влиза вътре. Поне така ми се стори отдалече.
Дали някой не ползва Спиди на Куини, че да даде повече инфо? newsm78
Цитирай

София, Борово

ние сме с JANE и съм много доволна - количката е дълбока и пази завет, а чувалчето е същото като на Ники.
Знам, че конкорд и плей имат хубави чувалчета.
Цитирай

where I want to..

Количките на Quinny си имат термо чували, които се купуват допълнително. Добри са, и удобни. Личен опит.

Ако бебето е малко само космонавт няма да реши проблема. Според мен.
Дори сега, когато дъщеря ни е над годинка мисля да взема отново чувал /вече е с друга количка/, защото при по - студено време дупето и крачетата са й хладни отдолу, въпреки чорапогащника и дънките.
Цитирай

Чувалчето на Quinny е страхотно! То е като торба с качулка и в него бебето може да се скрие от главата до петите. Smile Закопчава се с цип, а качулката за главата се регулира с ластичета.
Вземи си такова и няма да съжаляваш. Надявам се тази зима пак да слагам дъщеря ми в него, стига да иска да стои опакована. Cool
Цитирай

София

Всъщност онзи ден засякох в парка една мама с Куини Спиди и количката си имаше много хубаво покривалце - не е само за крачетата, ами бебето изцяло влиза вътре. Поне така ми се стори отдалече.
Да, и на Jane е точно така - бебето влиза изцяло вътре като има и прорези за коланите и пак си е обезопасено /те всъщност всички чувалчета би трябвало да имат такива прорези/. Отстрани има два ципа и цялото се отваря за да извадиш и сложиш детето.
Линофрина както е описала това на Куини също звучи добре - с възможност да се покрие и главичката.
Цитирай

Да, чувалчето на Quinny има прорези като за 5-точкови колани. Два за коланите през раменете, два за коланите през кръста и един за закопчалката между краката.
Цитирай

едно иглу в Лапландия

Аз имам Loola на bebe confort, чувалчето е страхотно, покрива  детето изцяло, има прорези  за 5-точков колан, изглежда така- http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=6152&lang
Цитирай

Plovdiv

И Чико продават такива цели чувалчета.
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1025
Цитирай

София

това чувалче на куини ли имате предвид: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/852 ?

а ръчичките къде остават когато е седнало детето? и още един въпрос - предполагам че чувалчето замества космонавта, нали?
Цитирай

Цитат
това чувалче на куини ли имате предвид: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7/products_id/852 ?

Да, това е чувалчето. Peace

Ръчичките на детето могат да останат скрити вътре, ако е студено, или да се извадят отгоре. Тогава двата странични ципа се смъкват малко от двете страни.
Ако е много студено, чувалчето не замества космонавта. При много минусови температури (-5 и надолу), слагах дъщеря ми с космонавт в чувала. При положителни температури направо слагаш детето с якенце и панталон.
Цитирай

София

много благодаря!   bouquet
Цитирай

София

Ако бебето е малко само космонавт няма да реши проблема.

Горките бебета в Скандинавските страни. Сигурно ги обличат с тройни космонавти и 15 ката вълнени одеяла...

Аз не виждам никакъв проблем малко бебе да бъде извеждано навън. Ръцете и краката на бебетата са си студени не само от времето, а и защото кръвообращението им още не е съвсем развито. При температура до  минус 5-10 градуса облечено в космонавт бебе с покривало си е абсолютно добре защитено, особено като погледнеш възрастните с какво са облечени.
Иначе моето бебе беше вече на 7 месеца през зимата, т.е. не съвсем малко. Облякох и космонавт 2 пъти - веднъж на Витоша и веднъж, когато имаше много силен вятър. Ползвах си покривалото на количката, а бебето си беше облечено с яке и гащеризон. До втората си година (когато тръгна на ясла) дъщеря ми не се е разболявала.
Цитирай

BG

Аз съм с количка Чико СТ0.1 и съм доволна.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора