Проблем - пишка на тоалетна, но ака в памперса

  • 19 409
  • 149
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 258
ок,Judy ,но не говорим за запечени деца,а за това че не искат да акат в тоалетната Peace

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
А къде акат? Искат да им сложите памперс за да се изакат ли? Или вършат работата в гащите?
(питам тези, които са махнали памперсите)

# 77
  • Мнения: 24 467
ок,Judy ,но не говорим за запечени деца,а за това че не искат да акат в тоалетната Peace

Не се наемам да оповестя, че знам за какви деца говорим, защото информацията е твърде оскъдна. Просто предположението на Desem е логично- това може да е една от причините.
.....Не знам за описания в тази тема случай, няма подробности и за причините може дамо да се гадае, но може да се помисли върху причините, детето не е малко, за да не усеща, още повече, че очевидно съзнава ходенето по нужда.

# 78
  • Мнения: 3 695
А къде акат? Искат да им сложите памперс за да се изакат ли? Или вършат работата в гащите?
(питам тези, които са махнали памперсите)
Моето си ака в гащите. Ако е било с памперс през нощта, на сутринта ака в него.
И аз искам да ги знам причините, не е стресирана, насилвана или нещо такова - необяснимо ми е защо с пишкането няма проблем, а с акането - да.

# 79
  • Мнения: 348
... да се похваля Синчето вчера  ака в гърнето. И такъв рев му удари...  ooooh! акото паднало...ужас. А днес е пак същата история като преди няколко дена.Не иска да ака без пампа и край. Confused

Точно така. Възпроемат акото като тяхна собственост.
Понякога имат чувство за срам.
Каквото и да е - ще поизчакате.
Моята мома се криеше зад фикуса Simple Smile  а аз се правех, че не забелязвам , за да не се запече още. Тогава нямаше пампита.

# 80
  • Мнения: 911
Явно търпение ме е майката, както повечето неща с децата  Simple Smile. Така че ще чакаме и ние да "узреем" за тази промяна.

Именно, чакане му е майката, за всяко дете - различно... при нас - около три месеца (след окончателното пикане само в гърне), докато започне да си казва и да не ака в памперса.

# 81
  • Мнения: 350
Охх днес си се изака съвсем в гащите  Mr. Green, НО се усети че нещо става и тичахме заедно към тоалетната - беше вече късно. Един чифт гащи по-малко, все пак това е нещо като напредък  Laughing

# 82
  • Spain
  • Мнения: 3 750
А къде акат? Искат да им сложите памперс за да се изакат ли? Или вършат работата в гащите?
(питам тези, които са махнали памперсите)


моята дъщеря например си 4акаше памперса- 3 дни държа веднъж и аз глупа4ката по съвети от тук и " хора" я държа и страдах . когато оба4е тези 3 дни се повториха  отказах се от всякакви схеми и я оставих да реши сама. то4но след един месец детето си седна спокоино на голямата  тоалетна и си свърши работата . пишаше  много отдавна в гърнето си , но не искаше да ака там . аз си мисля 4е в един момент свикват да акат прави4ки ли , незнам . ина4е ни веднъж не се е напикавала или нааквала в гащите .
съвета ми е да го пробваш - смъкни памперса и 4акай , но максимум 2 дни ....

# 83
  • Мнения: 1 420
Ние имахме подобен проблем в началото, когато почнахме да се учим на гърне - Кари се стискаше и не искаше на ака на гърнето ( в памперса абсолютно отказваше да върши каквото и да е ). Една лекарка ме посъветва следното - слагам гащите и в никакъв случай не слагам памперс за да не се обърква детето. Рано или късно ще свърши работата на гърнето - тогава започваш бурно да се радваш  Peace Най-добре е да заведеш детето в някоя книжарница и да изберете заедно някакви красиви стикери. Кари си избра едни с животни и всеки път, когато вършеше работата на гърнето я карах да си избере по един стикер, който носеше с голяма гордост. За седмица проблема приключи и сега нямаме абсолютно никакви проблеми с гърнето  Mr. Green а памперс се слага само вечер  Peace

# 84
  • Мнения: 1 008
При нас този проблем се реши
от самосебе си.Просто един ден
отиде,седна на гърнето и се изака.
Беше си вдигнала гащичките направо
и дойде да ми каже да ходя да изхвърля
гърнето Laughing.Доста беше омазана,но от
тогава,като се забави,отивам до нея,защото
още не мога да я науча,че след акането има
процедура.А, иначе това със стискането го
имаше и при нас.

# 85
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
При нас проблема е същия.Пишка на тоалетна или подсказва, че и се пишка, но за акането ....Когато я видя, че ака ( в гащичките) и искам да я сложа на тоалетната започва бягане и рев. Затова я снимах седнала на тоалетната, разпечатах на принтер няколко снимки и съм и ги разхвърляла на стратегически места.Всеки път,като ги види се обясняваме, че Маги ака на тоалетната и така се прави.Напредъкът се състои в имитиране на изхождане, но вярвам, че все пак е крачка.Другото, което реших е, вместо да се ядосвам, бавно и с много обяснения да я хигиенизирам и да изхвърляме заедно двете 'нааканото", да разбере, че мястото му е в тоалетната и само там се върши тази работа. Плюс това я уча да се бърше сама, което и харесва и дано я стимулира допълнително.

# 86
  • Мнения: 417
Според мен децата сами трябва да узреят за промяната и в никакъв случай тя не трябва да става насилствено.

..............................................
Иначе методи и рецепти едва ли има,най-малкото защото децата са различни и растат и се възпитават по различен начин и в различна среда.

Много точно казано!
.
И ние имахме същия проблем на същата възраст, за който авторката на темата споделя(като че ли аз съм я писала).
Изобщо не съм се замисляла и тревожила.
Изведнъж той сам реши, че ще ака в тоалетната беше на 2г.10м. Не съм се отчайвала и не съм наблягала на нищо по въпроса как да го отуча да си носи памперса за да му го сложа да ака.
Все още слагам нощен памперс и това не ме притеснява(на 4г.е), въпреки че рядко се напишква. И при спането нещата от самосебе си се получиха.Никога не съм го слагала да спи без памперс, да го оставя да е мокър в леглото за да разбере или нещо такова. Спря да се напишква следобед изведнъж- похвалих го и по същияя начин ще спре окончателно и нощното напишкване.
Мисля че децата сами решават кога да започнат да го правят извън гащичките и да узреят за това.Ето че при нас се случи и при останалите ще стане.
Успех!

# 87
  • Мнения: 2 478
Не мога да определя това като проблем, а като поредният етап, през който преминават децата. Синът ми е минал през всякакви периоди, включително и такъв, в който не акаше нито на памперса, нито на гърнето, издебваше смяната на пелените, за да ака прав на земята:lol: От няколко месеца ака на детска приставка в тоалетната, но трябва задължително да е сам и да има някаква книжка, с която да се занимава.
Той е предразположен към запичане и по тази причина ежедневно яде круши и овесени ядки, пие сок от праскови и кайсии.

# 88
  • Мнения: 527
Това нито е проблем, нито е нещо тревожно.Детето само ще узрее за идеята и да ака в гърнето.Просто се въоражи с търпение .... и мокри кърпички  Laughing

# 89
  • Мнения: 262
Ето тази фраза доживях и аз да чувам всеки ден.

Да уточня - става въпрос за две и половина годишно момченце. С пишкането няма проблем.

Знам, че съществуват много теми по въпроса за гърнето, но искам съвети, защото при нас е на психологическа основа. Това го разбрах, защото се уговорихме батитата му братовчедчета да му дадат един любим "пестолет", ако направи акото на тоалетната чиния, на два пъти сяда, има желание да го направи, но започва да реве безпомощно и да се превива на две и да се клати и да повтаря само:"Не мога, не мога, не мога..." Аз, разбира се, му отстъпвам, слагам му пампер и си ака безпроблемно само там.

Моля тези, които са минали през това да ми дадат съвети как да се държа.
Вярно, че преди му обяснявах, че вече е голям бати и т. н. и сигурно аз съм причината той да се чувства виновен ли, не знам. Това продължава вече 5 месеца, кога ще свърши?

Общи условия

Активация на акаунт