Термометър за ухо

  • 34 111
  • 112
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 809
Прочетох темите за термометрите, но мен ме интересуват само термометрите за ухо. Моля мамите, които ползват такива да ми дадат малко инфо - каква марка ползвате, доволни ли сте, колко струва, откъде може да се купи. Интересуват ме само термометри, които се продават в БГ и пак повтарям само за ухо. Предварително благодаря за отговорите. Ако вече има такава тема моля за линк

# 1
  • Мнения: 3
Термометърът, който аз имам и съм доволна от него е марка Brown.Цената му е около 120-130лв., има го в аптеки Ремедиум. Съвета ми е да го използваш след шестмесечна възраст на детето.

# 2
  • Мнения: 1 187
Виждала съм на Чико в аптека за 125 лева, но не съм ползвала.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз имам на Чико-доволна съм Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 809
Съвета ми е да го използваш след шестмесечна възраст на детето.
Защо след 6 мес? А до каква възраст може да се ползва или няма ограничения?

# 5
  • Мнения: 1 910
Защо след 6 мес? А до каква възраст може да се ползва или няма ограничения?
Имаме Braun, който се продава и БГ ( за 40на евро, защо са толкова скъпи в БГ...не знам).
Май пишеше, че е за бебета над 3 месеца (вероятно това зависи от модел и марка). Може би преди това ушичките са им мънички и измерването не може да се осъществи правилно...знам ли. Ограничение за горна възрст няма - ползват и малки и големи.  Grinning

# 6
  • Мнения: 351
Нашият е OMRON. Доволна съм. Мери за секунди. Много е удобен, защото можеш да мериш Т докато детенцето спинка! Peace

# 7
  • Мнения: 111
Моят е ОТС. Мери на 1 см от повърхността, т.е. слагаш го в ушето без да има никаква опастност. Измерва Т за 0,1 секунда. Има усмихнато и плачещо бебе на екранчето си взависимост от Т. Струва 40 евро. Незнам дали се продава в БГ. Мъжът ми го купи от Германия преди още да родя. Зачудих се как така се е сетил, а той видял, че друг негов колега го купува, че му го били поръчали.

# 8
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
като търсих термометър ми препоръчаха такъв за чело. Бил по хубав от тези за ухо. На Микролайф е. Само дето изобщо не мери вярно и хич не съм доволна. Дава страхотно отклонение. Примерно детето е с 38 градуса, а той показва 36.4. Само си дадох парите. Сега не ми се иска да давам пак луди пари за такъв за ухо. Оставам си на един по дъртичък, пак електронен.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 809
Lyubka този на OTC от аптека ли го е купил мъжът ти? Понеже наште кумове ще ходят до Германия този месец, щом си доволна да им го поръчам, но къде да им кажа да търсят? А сравнявала ли си с други термометри дали има отклонения? И има ли изисквания за възрастта - от кога може да се ползва?
Наистина ми е странно за този на Braun защо в БГ е 120 лв., а извън БГ 40 евро newsm78 То май като повечето неща, които в БГ са по-скъпи.

# 10
  • Мнения: 212
Моля ви, споделете има ли марка дигитални темометри, които да мерят с МИНИМАЛНИ отклониния, или дай боже ТОЧНО? Знам, че живачния е най-точен, но ми се иска да мога да измеря температурата много по-бързо отколкото може при живачния; да не говорим, че ми е притеснено да не се счупи.
Ще съм много благодарна да науча на коя марка мога да се доверя.

# 11
  • София
  • Мнения: 574
И аз също се интересувам.Преди една година ми донесоха от Америка немарков за ухо,но голямата ми щерка два пъти го изпусна и сега мери с отклонение от около 2 градуса,преди това беше учудващо точен.В България продават едни термометри пак за ухо и струват около 80 лв.-те ми изглеждат най-надеждни.

# 12
  • Мнения: 998
Нашият става и за уши и за чело.Подарък ни е.
Обаче температурата на челото ми е било винаги
адски трудно да измервам-мерила съм винаги в
ухото.

# 13
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
Аз имам и не съм доволна,в смисъл че последния път като беше с Т в ухото с дигиталния ми показва 37.5 а обикновения 39 и беше вярно с обикновения,така че май си дадохме паричките на вятъра сега меря само с живачен

# 14
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Аз също се записвам да следя темичката,че и аз си мисля какъв да взема.Нормален дигитален термометър или такъв за ухо и чело.Скоро гледах на Браун,тук струва около30 евро и един такъв неизвестен за 19 евро.Ще преглеждам темичката с интерес.

Общи условия

Активация на акаунт