Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

В царството на троловете , елфите и викингите :')

Една малко по-различна супа  от обичайната " Супа топчета".  Peace
Тази супичка я забърках  този път с доматено пюренце и фиде...и  стана чудна! Love

Продукти:

малко фиде
кайма 300гр
1 морков
3 с .л . доматено пюре
1 яйце
1 зеленчуков бульон
150 гр прясно мляко+ 1 ч. л.  лютив червен пипер

Подправки за супата:

1 с. л . Вегета,
сол, 
3 с л.лимонов сок,
1ч. л червен пипер
чер пипер на зърна
пресен магданоз/ нарязан на ситно/

Подправки за топчетата:

1 белтък /жълтъка го пазите  накрая, за застройката /
кимионче
къри
чер пипер
сол
И може да прибавят и  други, каквито  си пожелаете...

Приготовление :

Всичко омесвате заедно и от  готовата смес правите малки кюфтета-топчета, които овалвате  в брашно. Нареждате на една  дъска , да са ви готови.

В един литър и половина вода се слага бульона да се разтвори. През това време  настъргвате моркова на едро ренде и го изсипвате във водата. После добавяте  лъжици доматено пюре, осолявате. Добавяте и черния пипер.

Когато водата заври, пускате  малките кюфтенца от кайма във водата. Добавяте подправките за супата  когато супичката поври около 15 минутки, прибавяте прясното мляко в което сте разтворили 1 ч л. от  лютивия червен пипер  и най- накрая добавяте  фидето.

Оставете да поври така  най- много още 5 минутки, и тогава застройвате  супата с разбития жълтък.

Супата е готова като  накрая я  поръсвате с нарязания на ситно магданоз  и  изсипвате  3 с . л лимонов сок.

П.П.  Ако искате супата ви да стане по лютивичка и пикантна, може  накрая когато супата вече е готова да добавите  още 1 ч. л. натрошено чили !

Бон Апетит!   chef

« Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 21:29 от ЧервеноВинце »
Цитирай

ЧервеноВинце , браво на теб, пак си много идейна. Аз много обичам супи, така че на всяка цена ще пробвам тази. Благодаря зи идеята.
Цитирай

Мерси,че сподели тази чудесна супа Hug
Цитирай

София

Абе няма ли никакъв лук newsm78
Цитирай

Абе няма ли никакъв лук newsm78
Абе  не, няма луци... 35   Ама не ти пречи да си сложиш, щом искаш  Hug
Цитирай

Благодаря за вкусната супичка  Hug
Днес я направих,сложих лук в каймата и малко в супата.Много ми хареса   bouquet
Цитирай

erota...радвам се , че ти е харесала супичката!  Hug
Цитирай

ЧервеноВинце,мила ми Меги... Hug БЛАГОДАРЯ за чудесната рецепта...страшно вкусна...неустоима е тази супичка...А какъв аромат има само...мммм!   bouquet

Цитирай

out of space

Ай Лове Червено винце!  Love Love Love

Ще я направя задължително!!!
Цитирай

София

Направих я точно по рецептата, без лук, макар че аз досега само зеле съм готвила без лук, на всичко друго слагам. Ама стана Mr. Green Хареса ми, Червено винце, но не колкото онази гъбената със сметаната. От нея изядох половин тенджера, с чеснови крутони Crazy Няма да отслабна скоро Crying or Very sad
Цитирай

София

Лекоалкохолна червена течност, в момента ми монтират кухнята. Ако тези дни е готова- ще я направя. Peace Обожавам доматени манджички. А и вече ми писна от сухоежбина покрай този ремонт  ooooh!  Мерси за идейката!  bouquet
Цитирай

ЧервеноВинце,мила ми Меги... Hug БЛАГОДАРЯ за чудесната рецепта...страшно вкусна...неустоима е тази супичка...А какъв аромат има само...мммм!   bouquet

Габинце...отдавна не бях влизала в форумЪт...та чак днес съзрях твоята красота!  Love Направо огладнях от снимката ти... Blush Hug

Радвам се миличка, че се е харесала супичката ми. Very Happy  Да го чуя от такъв кулинар като теб....  chef е просто чест за мен!  Hug

Erica...мила... и после да кажеш   Hug

belinda... 35 Много ме развесели с гъбената супа... hahaha Половин тенджера...  hahaha Ама внимавай де  Wink  Very Happy Hug

Мишоче...и ти да пишеш после как и що...  Hug И дай Боже скоро кухнята да е в готовност... Hug
« Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 22:49 от ЧервеноВинце »
Цитирай

Ловеч

Сега ще я направя,но само не разбрах,защо се слага в подправката за топчетата,само белтъка,може ли цялото яйце са сложим?  Crossing Arms И още нещо в застройката не се ли слага и кисело мляко  Thinking Naughty
Цитирай

Ловеч

Мойта супа е в чиния  35 стана ужасно гъста  #Cussing out
Цитирай

Мойта супа е в чиния  35 стана ужасно гъста  #Cussing out

Еми който много експериментира и не спазва рецептата... Thinking  така става  35
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора