Трябва ли да пера всичко?

  • 1 476
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте мами,
Предстои ми да раждам скоро, живот и здраве, и искам да ви попитам: тъй като съм си купила предварително някои дрешки постелни принадлежности, лигавници и т.н. трябва ли да ги пера или е достатъчно да ги изгладя добре от вътрешната страна?
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 4 358
Пере се всичко!
Аз бях оставила тази задача на съпруга ми и като излязохме от родилното всичко ни чакаше изпрано и изгладено.

# 2
  • Мнения: 2 274
ВСИЧКО!  Naughty

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Пере се, защото дрехите се обработват с разни химикали....
Пусни една пералня да ти е спокойно. Бебшката кожа е много чувствителна. И аз не вярвах, докато не облякох на Диана едно боди направо от магазина и не стана на пъпки цялата... И на Елина съм обличала....но явно е по-държелива:)
После може и да не гладиш:)))))

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и пери всичко и после изглади всичко  Grinning

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и пери всичко и после изглади всичко  Grinning

Шани - THE MASTER OF THE IRON Heart Eyes

направо ти завиждам понякога за това, че обичаш да гладиш:))))))))

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и пери всичко и после изглади всичко  Grinning

Шани - THE MASTER OF THE IRON Heart Eyes

направо ти завиждам понякога за това, че обичаш да гладиш:))))))))

донеси си дрехите  Heart Eyes, от 5 дни съм с нова ютия, че старата я скапах от гладене и ще те "поръбя", какво да те правя  Laughing

# 7
  • Мнения: 3 663
абсолютно да
и переш и гладиш всичко
и от вътрешната страна
аз на себе си не обличам непрана и негладена нова дреха, а какво остава за бебето
ти само си представи колко човека са ги опипали тези неща, които си купила, с  незнайно колко чисти ръце.... за химикали и прочие няма какво да споменавам  Confused

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
донеси си дрехите  Heart Eyes, от 5 дни съм с нова ютия, че старата я скапах от гладене и ще те "поръбя", какво да те правя  Laughing

внимавай какво си пожелаваш...че току-виж ти се изтреса с коша дрехи на топка:))))))))))))
Аз все пак ...само за протокола да вметна отново, че гладенето е важно за външния вид...но няма отношение към хигиената...Simple Smile
Така че....не ТРЯБВА да се глади.....това е по ЖЕЛАНИЕ..... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 46 484
Аз дори дреха за мен да купя пак ще я изпера ...... не знаеш къде са ги подмятали и с какво са ги обработвали, а кожата на новороденото е толкова нежна  Wink

# 10
  • Мнения: 3 663
Аз все пак ...само за протокола да вметна отново, че гладенето е важно за външния вид...но няма отношение към хигиената...Simple Smile
Reza, ако питаш мъж ми даже и за това не е важно Simple SmileSimple SmileSimple Smile ама и той ми купи нова ютия де Simple Smile защото и аз съм маниак - мога да гладя цял ден Simple Smile с паузи за манджа де Simple Smile

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Reza, ако питаш мъж ми даже и за това не е важно Simple SmileSimple SmileSimple Smile

ами.....признавам си..не ми се отдава тази дейност (все ми се получават ръбове не там, където искам, прегъвания...и накрая резултата често е "по-добре си беше ПРЕДИ!" и не го правя:) Мойто маж неиска да го гладя....просто не ще и това си е...(и слава богу:)) Обаче гладя на децата некви по-завъртяни дрехи....и Елина има един панталон, дето и е любим и само се пере и облича...и глади Twisted Evil
Та....той като ме види с ютията все вика "какво ти става, бе....спри се с това гладене.....аааа....какво му е като е смачкан:))))))"

Шани, душко ела на кафе да ти видя новата ютия:))))))))))))))) оооох...това беше много ОФФ и ще си дърпам ушите!:))))

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, душко ела на кафе да ти видя новата ютия:))))))))))))))) оооох...това беше много ОФФ и ще си дърпам ушите!:))))

ПО- скоро ТИ ела  Heart Eyes...няма да се размятам с ютия "под мишка" по кварталЯ  Laughing

П.П: ще се видим, само синковеца да издравее  Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 39 741
и аз да си призная щтията хич не я обичам. )

Но всичко, което си купила за бъдещето бебе го изпери и изглади.

ОФФ: Товаря си дрехите на колелото и шляп, шляп педалите ... та чак до Шани. Гледам, че вече опашка има Simple Smile

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И аз подкрепям - прането задължително,гладенето - само ако ти се занимава (и аз съм от силно недолюбващите въпросното занимание и досега детски дрехи не съм гладила - баткото е на 6г,бебата - на 7 месеца - ама нали пусто момиченце...с въздишка си давам сметка,че някои най-красни роклета ще трябва да гладя по-нататък Grinning).

# 15
  • Мнения: 5 577
Аз мисля, че се глади защото температурата убивала евентуални бактерии.
Не само за прилежност и външен вид.
За това за малки бебета се глади отвътре дрехата....ама дали е вярно?  Thinking
Така съм чела...но като прочетох вашите мнения, май няма да си давам много зор вече  Naughty

# 16
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Аз дори дреха за мен да купя пак ще я изпера ...... не знаеш къде са ги подмятали и с какво са ги обработвали, а кожата на новороденото е толкова нежна  Wink

Моето мнение е същото!

# 17
  • у дома
  • Мнения: 708
Аз мисля, че се глади защото температурата убивала евентуални бактерии.
Не само за прилежност и външен вид.

Точно си разбрала. Гладенето е един вид стерилизация/дезинфекция на дрехите. За бебетата е абсолютно задължително. Гладя всичко, до което се докосва бебето и може да се глади разбира се. Поне първите няколко месеца смятам, че е необходимо.

П.П.  Е, не съм никак фенка на гладенето , но щом се налага и няма кой друг да го свърши работата е ясна...

# 18
  • София
  • Мнения: 6 175
Аз да се изкажа като текстилец Wink макар, че всеки може да предположи от къде идват дерхите. Като се тръгне от бубините с прежда, мине се през тъкането, багренето, и шиенето. Всичко се подмята по земята, по камиони, по складове. В скалдовете обикновенно има плъхове, защото обичат да похапват памук. В почти всички шивашки предприятия шивачките държът купчината с продукция на земята и като си минат тяхната операция просто ги хвърлят от другата страна на машината. Да обикновенно в кашон, за да не се прашат. Никой не си мие ръцете - все пак това са дрехи, а не храна. Ако някоя машина  изпусне масло, петното просто се почиства с ацетон.
А търговците? Колко от дрехите които купуваш са опаковани и не ги ли вади дори тогава всеки от опаковката, за да ги види?
Аз не пера собствените си, новозакупени дрехи и нищо ми няма, но за малко бебе мисля, че е наложително.

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и като ги дезинфекцирате така хубаво дрехите прибирате ли ги в някой вакумиран плик преди да ги сложите в гадрероба?
Бактериите са важна част от околната среда. Човешкият организъм има нужда от тях...
Не прекалявайте със стерилноста. Това е точно толкова опасно за здравето на бебетата както и липсата на хигиена.

# 20
  • Мнения: 229
Аз на себе си не обличам непрана нова дреха ,какво остава на детето Naughty

# 21
  • Мнения: 636
Здравейте мами,

Искам да попитам дали при ползване на сушилня въпросната стерилизация се постига? Все пак температурата на сушене е висока... newsm78 Или пак трябва да се глади?
Благодаря предварително.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Здравейте мами,

Искам да попитам дали при ползване на сушилня въпросната стерилизация се постига? Все пак температурата на сушене е висока... newsm78 Или пак трябва да се глади?
Благодаря предварително.

и за какво точно ти е нужно да стерилизираш дрехите????
самото бебе да не би да е стерилно?
то е човешко същество и организма му има нужда от контакт с бактериите за да съществува нормално.

Не се вманиачавайте, хора...
добра хигиена - ДА...но стерилност????? не сме в космоса все пак...

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Мъжът ми ми купи ютия за да гладя дрехите на бебето и покрай нея и той да мине, но всяко чудо за три дни! На бебка до 30-40 ден и гладех всчико, после само това което изглежда като изплюто гладя! Прането е задължително! Аз на бебка и изпрах и изгладих всичко, защото мъжът ми все нещо оплесква или забравя!

# 24
  • Мнения: 2 407
Переш и гладиш всичко, до 1 година поне!

# 25
  • Мнения: 2 807
Пере се всичко!
Аз бях оставила тази задача на съпруга ми и като излязохме от родилното всичко ни чакаше изпрано и изгладено.

И аз така процедирах и с двете Wink

# 26
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Мда обезателно переш и гладиш. по-късно може и само да переш.

ОФФ: Шани и аз имам доста материал за гладене. Да те поканя на гости, а?
ПП: Може да не носиш ютията, моята е новичка  Mr. Green

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Изпери си всичко. Аз един месец преди да родя си накупих дрешки за бебчето, изпрах ги, изгладих ги и в гардероба. После свекървами изпрала само чаршафа, юрганчето и оделцата. Тя ги купи когато родих заедно с кошарата.

# 28
  • Мнения: 418
И аз прах и гладих като шантава преди да родя пък и в пакети го диплех ooooh!.Как не се сетих,че може и някой друг да поглади Embarassed.Ама следващия път Mr. Green.

# 29
  • Мнения: 7 186
Мдааа,задължително се пере и се глади всичко. Tired Peace

# 30
  • Мнения: 456
Разбира се!!!!!!! Пране и гладене. ... 1ironing wash hangПосле обаче аз примерно не гладех....

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
При нас се получи много смешно-изпрах и изгладих, но беба се роди много малка/2050/ и като се прибрахме в къщи всичко ни беше толкова голямо, че веднага с таткото хукнахме да търсим най-малките дрехи, които намерим...Още имаме такива, които не сме обличали Grinning. /Днес бяхме на лекар-3900кг/. така, че не знам-опери и оглади тези, които са най-малки...после ще имаш време да си оправиш останалите

# 32
  • София
  • Мнения: 676
Изпери дрешките на бебчо предварително и ги изглади, за да ти е готово като се върнеш след раждането. Все пак не знаеш къде са стоели преди да ги купиш. Пък и докато стигнат до потребителя се пипат от доста хора...

# 33
  • Мнения: 8 505
Да,всичко се пере и глади.Аз колкото и да мразя да гладя,устисках някак 3 месеца Shocked

Общи условия

Активация на акаунт