За първа година в детската градина!- 7 част

  • 15 045
  • 282
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 984
Ния вече като че ли се оправя. Утре сме на контролен преглед - стискайте палци бронхита да се е разкарал. И тази седмица ще пропуснем градината. Д-р Соколова ме предупреде, че преди да пусна Ния на градина, трябва да е напълно възстановена.
Успешна седмица на всички.

# 46
  • София
  • Мнения: 384
Да се запиша и аз в новата тема Embarassed
Ние вече ходим една седмица на детска и все още сме здрави(да чукна на дърво)
Направо все още не вярвам-Алекс въобще не плаче,даже с удоволствие отива там.Пораснало ми е момчето.
Обаче-нашата група не я извеждат  навън( а другата първа -редовно), и гледат телевизия - не знам колко.
Алекс каза даже,че са гледали новините. #Cussing out
Иначе-с две думи-огромна разлика с миналата година.Явно наистина възрастта има голямо значение.Все още не сме имали родителска.Учителката каза,че Алекс е много самостоятелен-облича се сам и яде сам.А в къщи аз го храня.
За имунитета-миналият понеделник почнахме сиропчето- For Kids.
На всички пожелавам да са здравички!

# 47
  • София
  • Мнения: 6 259
Като казахте сиропче, да допълня, че давам на Ади освен "Ескимо-кидс" и "Фитолор" (хранителна добавка за здраво гърло).  Peace

# 48
  • Мнения: 2 957
Днес и моето момченце тръгва на градина.На 15-ти септември отидохме за тържеството и когато ги вкараха в стаята да ги снимат и да ги почерпят той изпадна в паника и падна голям рев.
Сега цяла нощ не съм мигнала.Ужасно ми е притеснено и ми се плаче Sad Дано всичко мине наред че не знам как ще издържа.

# 49
  • Мнения: 1 240
Мони, защо говориш измислици.  Laughing
нещо не можах да те разбера  Rolling Eyes

диалог между мен и дъщеря ми: утре сме на градина, нали?
                                                     да, да, не си познала !  ooooh!
Защо си измисляш, че утре сте на градина? Детето си има свое мнение.  Laughing Hug

Мишона, дано вече сте се излекували и болестите да ви подминават.

Бърза адаптация на всички новопостъпили дечица.

# 50
  • Мнения: 9 902
Сега цяла нощ не съм мигнала.Ужасно ми е притеснено и ми се плаче Sad Дано всичко мине наред че не знам как ще издържа.
хич не е в твоя полза това, нали знаеш; я каква си голяма жена  Hug

на мен Деян ми донесе миналата седмица хрема от градината. От госпожата с маската. Той я изкара точно за 3 дни, не вярвах. Обаче сега аз съм се тръшнала и определено ми е некомфортно.
Платих за миналия месец такса няма и 30 лв, отсъствал е по болест 6 дни.

# 51
  • Мнения: 4 053
диалог между мен и дъщеря ми: утре сме на градина, нали?
                                                     да, да, не си познала !  ooooh!
Защо си измисляш, че утре сте на градина? Детето си има свое мнение.  Laughing Hug


тя, хубаво си има, ма не го беше съгласувала с мен  Crossing Arms
малко помрънка, но в рамките на нормалното, доволна съм

давам Мултисаностол

# 52
  • Мнения: 3 219
Дани още пие АБ, вероятно ще тръгне другата седмица, иска ми се след ангината да се постабилизира.
Вие до кога ще събирате парите за помагалата ? Ние се разбрахме до края на месеца. Аз съм към родителския актив, дожаля ми като попитаха госпожите кой иска, всички мълчат и забили очи в пода, та се прежалих Mr. Green. Имам опит от голямото, надявам се да им помогна с каквото мога. Една от майките работи в магазин за играчки, вероятно ще помогне за закупуването им. Аз ще помогна с канцеларските материали. Обучителни книги няма да купуваме, тъй като нашите сда много мънички. Показаха ни книгите , по които ще работят, но за децата няма да се купуват.
Хубава и здрава седмица на всички Hug

Давам Имунобор Кидс, и витамин С в момента.

# 53
  • Мнения: 817
Всички болнички да оздравяват!

И ние вече втора седмица сме в къщи, има хрема и малко кашля. Върви към оправяне, но може би и тази седмица ще я осатвя с баба и в нас. Тя е много доволна, че не ходи на градина, естествено!

Всяка вечер ;
"Мамо, утре не искам на градинка, искам баба да ме гледа"

Родителската среща мина. Директорката каза няколко пъти, "Никакви пари не искаме от вас! Никой няма право да ви иска пари. Гордеем се, че можем да се справим без да изнудваме родителите за пари!" Simple Smile
Показаха ни леглата, стаята и "учебните тетрадки" Grinning

Ами това е, .............

# 54
  • Мнения: 2 467
Много болни дечица Sad Бързо и леко да оздравяват!
Моето дете уж спря да плаче, но почивните дни развалиха дисциплината и днес пак си мина поредната доза обилен плач. Питам я, нали ти харесва на градина? Да! Защо тогава плачеш? За теб ми е мъчно!
Иначе градината ни е супер. Много се радвам, че дъщеря ми попадна на точно тези госпожи и лелки  Hug Отнасят се с нужното внимание и търпение за всичко около децата. Страхотни педагози са. И за толкова кратко време научиха глезанката ми на много неща (на които майка и така и не успя  Blush ).

За имуностимулантите: давам пчелен мед (с мляко, с чай, на палачинка...) всеки ден. Другото е кърма на корем   Grinning

# 55
  • Мнения: 1 949
И Криси днес е пак на ДГ след 1-седмично отсъствие по болест  Laughing Поплака си вкъщи, а там сеуспокои, каза ми чао и замина с г-жата нагоре по стъпалата, спокойна Wink Дано да е здравичка само  Praynig

На болните - бързо оздравяване  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 6 259
Дани още пие АБ, вероятно ще тръгне другата седмица, иска ми се след ангината да се постабилизира.
Вие до кога ще събирате парите за помагалата ? Ние се разбрахме до края на месеца. Аз съм към родителския актив, дожаля ми като попитаха госпожите кой иска, всички мълчат и забили очи в пода, та се прежалих Mr. Green. Имам опит от голямото, надявам се да им помогна с каквото мога. Една от майките работи в магазин за играчки, вероятно ще помогне за закупуването им. Аз ще помогна с канцеларските материали. Обучителни книги няма да купуваме, тъй като нашите сда много мънички. Показаха ни книгите , по които ще работят, но за децата няма да се купуват.
Хубава и здрава седмица на всички Hug

Давам Имунобор Кидс, и витамин С в момента.

До края на тази седмица.  Peace Повече от половината родители дадоха още на самата родителска среща. Аз за касиер не се навих, но пък водих протокола (и аз имам опит, само че от яслата).  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 702
 Laughing Хайде и аз в новата тема  Wink

Заведох Мария на градина хленчеща и мрънкаща. Е, няма как след два дни престой в къщи се очакваше да е така  Wink дори си мислех , че е ще е по- зле  Crazy
 В коридора госпожата се разправяше с една майка. Първо си помислих, че детето е болно и за това не искат да го приемат. Оказа се, че не са си  платили месечната такса за градината и за това го връщат.

amber , горе главата  Simple Smile Всички сме така и се утешаваме взаимно тук    Hug  

За имунната система давам имунобор-кидс по препоръка на личната ни лекарка.

Бързо оздравяване на всички болни дечица !

# 58
  • Мнения: 3 219
Бе тя и нашата не искаше, ама почна да говори какви спонсори имат, че с тяхна помощ направили ремонт на етажа, в момента чакат и да пристигнат алум. щори за двете групи, тъй като са с източно изложение и са на втория етаж, лятото става направо ад. Каза, че Общината не им отпуска пари за хигиенни консумативи, помагала и играчки, затова ние трябва да ги набавим. Пари им давали за храна и заплати и да си покрият сметките.

Спящата красавица , ние се разбрахме парите да дават на госпожите, а после ще отидем заедно да купим каквото им е нужно. За чаршафите директорката каза, че парите ще се давата направо на касиерката когато се плаща таксата.

Относно таксата- директорката каза, че имат нареждане от Общината да връщат деца с две неплатени такси.

# 59
  • Мнения: 5 393
Ето ме и мен вече с новини от първия ден. Сутринта едвам го събудих, все пак друго си е да ставаш към 9-10, а днес в 7:20 мъкаааааа. Почна да мрънка, че не иска да ходи никъде, после започна да рони сълзи, но нямаше истерии. Отидохме при сестрата да му оставим картона и изследванията, той я позна- беше му в яслата миналата година и той най-много я харесваше от всичките сестри.Та малко се успокои. Раздялата беше пак със сълзи,но все пак гушна лелката и не се дърпаше. Реших да си го оставя за цял ден от първия ден, просто ще го взема по-рано, към 16:30 някъде. Това е засега, после пак ще пиша като разбера каке минал денят Simple Smile

Да се запиша и аз в новата тема Embarassed
Обаче-нашата група не я извеждат  навън( а другата първа -редовно), и гледат телевизия - не знам колко.
Алекс каза даже,че са гледали новините. #Cussing out

Здрасти, Вени. Оказа се, че все пак са в различни групи Иво и Алекс, в последния момент го записаха Иво в другата. Нищо де, ще се виждат по площадките. Но това за телевизора ми дойде като гръм от ясно небе.Все си мислех, че ще минат без ТВ, а то.... Confused  Нещо за родителска среща чува ли се? Радвам се, че Алекс е здравичък, дано така се задържи и занапред.

Общи условия

Активация на акаунт