как преследвате целите си?

  • 722
  • 12
  •   1
Отговори
Въпроса ми е не за целите които са лесно достижими а за тези които са трудно осъществими или почти недостижими.Борите ли се докрай макар и да виждате че няма смисъл и кога се отказвате?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
според зависи ...
въпроса е некоректен, дай пример за цел която е почти недостижима.
на ли не става въпрос например да станеш президент...

# 2
ето давам примери-искате работа но не ви взимат макар да мислите че ставате за позицията, харесвате някой но виждате че няма как да сте заедно защото той ви бяга или не ви харесва..... и т.н

# 3
За тези два случая важи пословицата:,,Насила хубост не става".

# 4
  • Мнения: 5 710
Въпроса ми е не за целите които са лесно достижими а за тези които са трудно осъществими или почти недостижими.Борите ли се докрай макар и да виждате че няма смисъл и кога се отказвате?

Не, не съм борбена натура, не съм и постоянна.... Обичам лесното аз.

# 5
  • Мнения: 281
Изобщо не съм амбициозна.

# 6
  • Мнения: 2 448
Ако е за нещо, в което с доказване на способностите може да се постигне резултат, ако имам желание и амбиции, боря се.
За второто, харесваш някой, а той теб не. Пълна загуба на емоции и време.
Да се бориш за любов е най загубената кауза.
Не бих искала да имам някой "на всяка цена". Дори не мога да си представя да нарека любовта цел.

# 7
  • Мнения: 166
Не съм привърженик на максимата "Целта оправдава средствата". Само за едно, две неща съм готова на всичко. И не са цели, хора са.

# 8
  • Мнения: X
Зависи от целта, всяка изисква различен подход. Понякога съм се отказвала, друг път съм полагала огромни усилия да постигна нещо, понякога са ми се случвали от раз нещата, друг път съм разбирала,че съм се борила за нещо, което не съм искала, но съм го разбирала твърде късно.

# 9
  • Мнения: 183
Преследвам ги, докато не установя, че няма да стане, както си го мисля аз. Или поне, не сега.
Следвам максимата "Прави, каквото трябва, пък да става, каквото ще".
След време в повечето случаи, се получава всичко както съм го искала, и то, когато пък най-малко съм го очаквала.
Мисля, че за всяка наша поставена цел, си има подходящо време и място за нейното осъществяване.
Лошото е, че няма как да го знаеме и пада голямо напъване.
Но те се случват и именно заради това, защото някъде, по някое време сме се напнали по случай случката.

# 10
  • Мнения: 1 212
Наумя ли си нещо се втурвам в атака напред: драпам , боря се , мъча го да стане ...
Ако стане, добре дошло . Ако, пък не виждам смисъл от усилията които полагам пък пустата пущина не става и не става се оглеждам и ослушвам .
Влакът ли не е за мен или аз не мога да го стигна .
Ако е първото - забравям.
Ако е второто , разсейвам се , свиркам си  ... и мисля .
Подхващам го от другия край .
Туй то  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 329
С хъс се боря, но не винаги успявам. Sad
За работа не бих се борила, няма таква позиция която да ме накра да я преследвам.
Но за човек бих се борила, друг е въпроса дали човека заслужава. И аз от позицията на житейския опит мога също да кажа че на сила хубост не става. За съжаление....

Но ми хареса това с влака в предни пост, и се замислих. По добре да се окаже че не е лесно да го стигнеш и да промени човек тактиката.

# 12
  • Мнения: 304
не съм с големи амбиции-радват ме дребните неща Peace

Общи условия

Активация на акаунт