Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 окт. 2008, 18:09 ч.

Какви са ПОДПИСИТЕ в държавата, в която сте?

• 1 864
  • 20
  •   1
Отговори
  • Италия
Та за подписите иде реч  newsm78

Аз от малка се подписвам с първа буква на име и фамилия....никой не ме е учил,никой никога не ми е казвал как да го правя или какво трябва да съсдържа  newsm78 подписът беше нещо,което сама трябваше да си измисля и завинаги е едно и също  newsm78

От както съм тук ,обаче забелязвам,че хората се подписват изписвайки цялото си име и фамилия,но по-'ръкописно'  newsm78 (това от моя скромен опит)   ,та от любопиство при вас как е?!

# 1
  • Норвегия
И при нас е така. Повечето хора изписват името и фамилията. Като съм в Бг се подписвах (и все още се подписвам) едно такова, никакво, никой не може да разбере за какво става въпрос. Тук обаче се подписвам с цяло име. Е, е понякога на сметките пиша само първа буква + цяло фамилно име, но това са редки случаи, ако е в супера например и зад мен има опашка.

# 2
  • Sunshine State (of mind)
US - в повечето случаи цяло име, ръкописно.

# 3
В Германия - име и фамилия ръкописно.

# 4
  • Кебекуйка
И канадците тъй правят, баси липсата на фантазия! Моят си остана от училище-първото име, но на латиница, написани по мой си начин...кой да знае, че щяло да ми е от полза после.

# 5
  • USА
За САЩ Джи го е казала. Аз на официални документи подписвам по техния начин - име и фамилия, написани бързо и грозно  Laughing (иначе почерка ми е суперчетлив). На сметки в супера или като ме мързи се подписвам с българския подпис, който е един ченгел с три въртела и май няма нищо общо с името ми.

# 6
  • сред вятърните мелници
За Холандия като че ли не важат правила Thinking Виждала съм изписани име и през име или само презиме ръкописно. Но съм виждала и доста често някаква драскулка, която минава за подпис.

# 7
Май тези без фантазия си изписват името и фамилията ръкописно (и аз в това число). Срещала съм подписи от които се чете името, но са по-завъртяни и стоят като "нашенски" подпис  Mr. Green.

# 8
Милва е отговорила за тук, но на мен никой не ми е правил проблем за моя завъртян подпис, който съдържа двата ми инициала и то на кирилица (и май това е единственото общо с името ми).
Едно време като трябваше да си измислям подпис, никой не ми е казвал какъв да не бъде, така че си го измислих сама - с два инициала и куп завъртулки.
Знам, че трябва да е еднакъв навсякъде - в паспорт, лична карта, шофьорска книжка, така че го използвам и тук.
Никой досега не ми е правил проблем за подписа, само поглеждат в документа за самоличност дали е същия.

# 9
  • в тълпата
В САЩ съм виждала подписи тип "три ченгела и чертичка". Особено при хора, които подписват много, шефчета примерно.

# 10
  • 花見
Кала, така е в Италия Simple Smile
Аз имам "български" и "италиански" подпис. Там специално ме "инструктираха", как да се подписвам "на италиански": трите имена ръкописно (и става една дълга...)  Laughing Да не говорим за куриозите с двете имена в Италия и "внедряването" на нашите три там - моето презиме го приеха за второто ми лично име в Анаграфето  Laughing и Агенцията за приходи (предполагам, така се превежда), когато ми издадаха кодиче фискале.

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 21:47 от Tsugumi

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
Тук се подписват различно, но аз го карам по български и винаги се кокорят.... Laughing

# 12
  • без обхват
Подписвам четливо цялото си име. После подписвам и с оригиналния си подпис ( завъртулки).
В Италия има и подписи 'скарабоки'. Подписи по бележки, писма и т.н.
Според зависи се подписват и те.
И аз също имам 2 'първи' имена, за да запазя имената си по паспорт.

# 13
  • Тук и Сега
Да,голяма тъпня.В паспорта съм официално със завъртян подпис,а тук на едно място ни караха да се разписваме с име и фамилия.Само не ми е известно кой от двата подписа е истинския в такъв слу4ай,ако някой трети ре6и да се заяде.

# 14
  • в едно миланско село
Подписвам четливо цялото си име. После подписвам и с оригиналния си подпис ( завъртулки).
В Италия има и подписи 'скарабоки'. Подписи по бележки, писма и т.н.
Според зависи се подписват и те.
И аз също имам 2 'първи' имена, за да запазя имената си по паспорт.

то4но. където се иска "4етлив подпис" се пиШе името, на останалото си правят като наШия подпис.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт