Какви са ПОДПИСИТЕ в държавата, в която сте?

  • 2 527
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
Та за подписите иде реч  newsm78

Аз от малка се подписвам с първа буква на име и фамилия....никой не ме е учил,никой никога не ми е казвал как да го правя или какво трябва да съсдържа  newsm78 подписът беше нещо,което сама трябваше да си измисля и завинаги е едно и също  newsm78

От както съм тук ,обаче забелязвам,че хората се подписват изписвайки цялото си име и фамилия,но по-'ръкописно'  newsm78 (това от моя скромен опит)   ,та от любопиство при вас как е?!

# 1
  • Мнения: 249
И при нас е така. Повечето хора изписват името и фамилията. Като съм в Бг се подписвах (и все още се подписвам) едно такова, никакво, никой не може да разбере за какво става въпрос. Тук обаче се подписвам с цяло име. Е, е понякога на сметките пиша само първа буква + цяло фамилно име, но това са редки случаи, ако е в супера например и зад мен има опашка.

# 2
  • Мнения: 2 257
US - в повечето случаи цяло име, ръкописно.

# 3
  • Мнения: 11 306
В Германия - име и фамилия ръкописно.

# 4
  • Мнения: 3 932
И канадците тъй правят, баси липсата на фантазия! Моят си остана от училище-първото име, но на латиница, написани по мой си начин...кой да знае, че щяло да ми е от полза после.

# 5
  • Мнения: 1 436
За САЩ Джи го е казала. Аз на официални документи подписвам по техния начин - име и фамилия, написани бързо и грозно  Laughing (иначе почерка ми е суперчетлив). На сметки в супера или като ме мързи се подписвам с българския подпис, който е един ченгел с три въртела и май няма нищо общо с името ми.

# 6
  • Мнения: 1 550
За Холандия като че ли не важат правила Thinking Виждала съм изписани име и през име или само презиме ръкописно. Но съм виждала и доста често някаква драскулка, която минава за подпис.

# 7
  • Мнения: 707
Май тези без фантазия си изписват името и фамилията ръкописно (и аз в това число). Срещала съм подписи от които се чете името, но са по-завъртяни и стоят като "нашенски" подпис  Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 2 786
Милва е отговорила за тук, но на мен никой не ми е правил проблем за моя завъртян подпис, който съдържа двата ми инициала и то на кирилица (и май това е единственото общо с името ми).
Едно време като трябваше да си измислям подпис, никой не ми е казвал какъв да не бъде, така че си го измислих сама - с два инициала и куп завъртулки.
Знам, че трябва да е еднакъв навсякъде - в паспорт, лична карта, шофьорска книжка, така че го използвам и тук.
Никой досега не ми е правил проблем за подписа, само поглеждат в документа за самоличност дали е същия.

# 9
  • Мнения: 2 563
В САЩ съм виждала подписи тип "три ченгела и чертичка". Особено при хора, които подписват много, шефчета примерно.

# 10
  • Мнения: 2 617
Кала, така е в Италия Simple Smile
Аз имам "български" и "италиански" подпис. Там специално ме "инструктираха", как да се подписвам "на италиански": трите имена ръкописно (и става една дълга...)  Laughing Да не говорим за куриозите с двете имена в Италия и "внедряването" на нашите три там - моето презиме го приеха за второто ми лично име в Анаграфето  Laughing и Агенцията за приходи (предполагам, така се превежда), когато ми издадаха кодиче фискале.

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 21:47 от Tsugumi

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тук се подписват различно, но аз го карам по български и винаги се кокорят.... Laughing

# 12
  • Мнения: 5 710
Подписвам четливо цялото си име. После подписвам и с оригиналния си подпис ( завъртулки).
В Италия има и подписи 'скарабоки'. Подписи по бележки, писма и т.н.
Според зависи се подписват и те.
И аз също имам 2 'първи' имена, за да запазя имената си по паспорт.

# 13
  • Мнения: 2 761
Да,голяма тъпня.В паспорта съм официално със завъртян подпис,а тук на едно място ни караха да се разписваме с име и фамилия.Само не ми е известно кой от двата подписа е истинския в такъв слу4ай,ако някой трети ре6и да се заяде.

# 14
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Подписвам четливо цялото си име. После подписвам и с оригиналния си подпис ( завъртулки).
В Италия има и подписи 'скарабоки'. Подписи по бележки, писма и т.н.
Според зависи се подписват и те.
И аз също имам 2 'първи' имена, за да запазя имената си по паспорт.

то4но. където се иска "4етлив подпис" се пиШе името, на останалото си правят като наШия подпис.

Общи условия

Активация на акаунт