"На учителя ... с любов..."

  • 11 604
  • 203
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 400
Чудя се....ако сложим скрити камери в раниците на милите си и послушни деца....какво ли ще е.... Confused

Тъжно е. Наистина е тъжно.
И жалко.

Няма ценности, няма общество, няма култура....какво ли има въобще в тая наша родина?!?!

# 46
  • Мнения: 7 263
За жалост съм категорична, че вината за видяното се корени в къщи.
Категорична съм също така, че училището е изключително важен фактор за изграждането на характера и за цялостното оформяне на личността на едно дете. Без добро училище, без добра среда това е трудно постижимо. Но напълно споделям казаното от учителите - липсва ли контрола, контакта и заинтересоваността в къщи - няма такова училище, което да направи хора от този потенциал  ooooh!
Потресена съм.....
Трябва да се налеят много пари в образованието и то не само в заплати.
Трябва да се смени цялостната концепция за образованието.
На мястото на г-н Вълчев бих си подала оставката след този репортаж!
Поздравявам автора на филма - ако имаше наш еквивалент на Оскар - той го заслужава Shocked

# 47
  • Мнения: 25 589
На мястото на г-н Вълчев бих си подала оставката след този репортаж!


Мечтай си.  Mr. Green
Най-много да уволнят директорката и да измият ръце от проблема.
Естествено, министърът няма нищо общо с доразрушаването на училището като институция и сриването на авторитета на учителя.  Whistling

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако започнат да уволняват директори сигурно ще трябва да опразнят поне половината училища. Във всяко училище сигурно има поне една паралелка, в която нещата са страшни.

# 49
  • Мнения: 673
 Аз знам какво ще стане сега. Министъра ще се направи на "ни лук ял ,ни лук мирисал" и ще пусне мобилните групи по проверки, за да всее страх сред учителството. И какво? Пак същото. И ще е така докато спрем да симулираме дейност. На масата трябва да се сложат истинските проблеми и да започне един широк обществен дебат относно тяхното решаване.  Образователната ни система спешно се нуждае от сериозна финансова инжекция и то не за заплати, а за инвестиране в образованието.

# 50
  • Мнения: 7 263
Аз знам какво ще стане сега. Министъра ще се направи на "ни лук ял ,ни лук мирисал" и ще пусне мобилните групи по проверки, за да всее страх сред учителството. И какво? Пак същото. И ще е така докато спрем да симулираме дейност. На масата трябва да се сложат истинските проблеми и да започне един широк обществен дебат относно тяхното решаване.  Образователната ни система спешно се нуждае от сериозна финансова инжекция и то не за заплати, а за инвестиране в образованието.

Това първото със сигурност!
Иначе относно дебатите и безбройните проблеми - това е нещото, за което трябва да се борят всички и родители и учители според мен!
Проблемите в образованието вече са толкова страшни и ескалиращи и този филм далеч не е първото им оповестяване - просто извади главата на щрауса насилствено над пясъка!
Инвестициите трябва да започнат най-вече с привличането на специалисти не знам по какъв начин обаче може да стане това- ако аз съм принудена и един ден да изтърпя, това което видях намя заплата дори и с 4 нули отзад, която да ме върне зад катедрата newsm78

# 51
  • Мнения: 25 589
Във всяко училище сигурно има поне една паралелка, в която нещата са страшни.

И децата в нея по какъв критерий са подбрани?
Няма "поне една" паралелка, всички са такива. Ако в началното училище дисциплината все пак зависи донякъде до умението на учителката им да овладее положението и да всее респект, то в прогимназията вече демоните са отвързани. Точно това видяхме и на филма, де.

Образователната ни система спешно се нуждае от сериозна финансова инжекция и то не за заплати, а за инвестиране в образованието.

Стига де, толкова усилия се положиха да се съсипе системата, ти сега ще ги караш да инвестират в нея.  Mr. Green
Фактът си е факт - целта е да има една неграмотна маса българи, съставена предимно от бивши етнически малцинства и шепа богоизбрани, които да ги управляват. Още по-богоизбраните изобщо няма да живеят тук.
Това е положението, Минке...  Tired

# 52
  • Мнения: 4 877
Гледах репортажа от линковете в първия пост късно през нощта. Спах кошмарно!!! Не знам как е в действителност, но изглежда страшно. Едно обаче се чудя какво може да се направи дори само за тези деца от репортажа, за да влязат в "правия път". Не общо за систмата - там е наложително, а в частност - след този репортаж. Интересно е родителите на тези деца какво ще предприемат, за да им помогнат. Confused

# 53
  • Мнения: 7 263
Във всяко училище сигурно има поне една паралелка, в която нещата са страшни.

И децата в нея по какъв критерий са подбрани?
Няма "поне една" паралелка, всички са такива. Ако в началното училище дисциплината все пак зависи донякъде до умението на учителката им да овладее положението и да всее респект, то в прогимназията вече демоните са отвързани. Точно това видяхме и на филма, де.


Мога да кажа по принцип как става обратното - винаги има поне една паралелка с деца на колеги, на познати, на докторката, на кумата и т.н. За тази паралелка обичайно се избира най-добрата колежка и и се поверяват скъпоценните отрочета - другите се редят по някакъв незнаен принцип, като по правило крайните букви от азбуката са обичайно най-трудните паралелки.
Големият ми син е 5-ти клас, направо недоумявам чудесията особено пък с участието на момичетата .....

# 54
  • Мнения: 11 607
Интересно е родителите на тези деца какво ще предприемат, за да им помогнат. Confused

Четох материала за филма във в-к 24 часа....И там попитаха ученичката, която предложи тройка на репортера как се е чувствала като се е гледала. И тя каза - Така стана,че го гледах с родителите си и когато дадоха това, първо никой не реагира, но после и тримата започнахме да се смеем........(цитирам по памет, но мисълта е същата)

Как ще реагират родителите - със смях....то тях това не ги засяга........

Питам се... - какво ли стана с петокласничето, което всички са я пребивали, ей така, защото била циганка....Стана ми жал за нея......

чудесията особено пък с участието на момичетата .....

То нали и във филма го казаха - модерен е момичешкия бой в училищата......Писала съм го 100 пъти......На училищна екскурзия, хотелска врата бе изкъртена точно от момичетата......

# 55
  • Мнения: 7 263
Интересно е родителите на тези деца какво ще предприемат, за да им помогнат. Confused
Четох материала за филма във в-к 24 часа....И там попитаха ученичката, която предложи тройка на репортера как се е чувствала като се е гледала. И тя каза - Така стана,че го гледах с родителите си и когато дадоха това, първо никой не реагира, но после и тримата започнахме да се смеем........(цитирам по памет, но мисълта е същата)

Мама Цоцоланка ако не беше такава зловеща темата бих си помислила, че се шегуваш Shocked Shocked Shocked
Защо ли се учудваме после, че това момиченце предлага тройки Twisted Evil
Нищо чудно това в тяхното семейство да е нещо, което се смята за нормално нещо като детска лудория #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Как така ще реагираш със смях на подобно нещо  Sick #Cussing out

За другото дете, аз не разбрах в репортажа защо го пребиват постоянно, но няма такава причина, която да оправдава подобно поведение ....

# 56
  • Мнения: 673
  Да... въпреки малкия си стаж като учител все пак и аз съм се убедила , че с момичета в пуберитет положението става трагично. При момчетата някак си са по-контролируеми нещата / не че ще съм свекърва Mr. Green/. Бях класна на осми клас преди години и мои ученички започнаха да малтретират момиче от нашия клас , защото и завиждаха ,че си има гадже от по-горните класове и тя почти живееше с него. Естествено с родителите на въпросното момиче не можах да осъществя контакт, но очевидно , че не се интересуваха особено от дъщеря си. Костваше ми много усилия и време ,за да ги разубедя ,че не бива да се посяга на друго човешко същество, особено пък за такова нещо. Sad

# 57
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Виновни сме всички.Родитли забързани .Учители отегчени.Директори-безхаберни.Общество лицемерно.Медии комерсиални.Правителство корумпирано.Вие какви искате да са децата с такъв пример?
Това мисля и аз!

# 58
  • Мнения: 1 470
Майчета,дайте да направим нещо по въпроса...НЕ ИСКАМ МОИТЕ ДЕЦА ДА УЧАТ В ПОДОБНИ УЧИЛИЩА!НЕ ИСКАМ ДА ТРЯБВА ДА ИЗБИРАТ МЕЖДУ ТОВА ДА БЪДАТ АУТСАЙДЕРИ,ИЛИ ГАМЕНИ...

Моето мнение е че наистина начина на живот и ценностите у всички българи,докараха децата ни до това положение...И това е започнало още по наше време,просто сега берем урожая...

# 59
  • Мнения: 482
Вторник,7.10.2008
Влизам в 11 клас. Малко са.Едни са се сгаджосали и кротуват.Други си слушат музика.Почвам да говоря. Аз този материал го знам.И ми става тъпо.На кого говоря? Кой ме слуша?Музиката от джиесема продължава.Аз се моля: " Нямам право да те гоня от час, но кажи ми за какво седиш,като нищо не правиш?Ако не ти се стои....Тук няма да слушаш музика!"
Обещанието, че ще проверя тетрадки и ще пиша 6, кара някои да почнат да пишат.Пишат те, но си пазят мозъците девствени.Сакън, да не влезе някое знание там, на чистичкото и празното.
На оня (той не е един, но този е най-нагъл), му става скучно.Пуска през телефона следния запис:"Ресторант "Златен хуй"(да, те го пускат по време на час, че аз ли да се срамувам)....Менюто...."путка с едикакво си "
Развиквам се, но той го пуска още веднъж.Викам го да го изпитам като дисциплинарна мярка.За щастие, часът свършва.
 Паралелката е на минимален брой. Отсега знам, че всички ще минат.И тоя, и други, дето съвсем не идват...А, да - ако ние ги изгоним, други ще ги приемат.

Общи условия

Активация на акаунт