Замразената кърма

  • 11 262
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, имам едно питане относно замразената кърма. Вчера реших да размразя едно бурканче за да разбера вкусът на кърмата, която започнах да събирам от скоро. Кърмата в това бурканче беше събирана три дни и беше от 15 септември замразена.  Не мога да опиша вонята и вкусът й. Помислих, че само моята кърма е с такова качество, но друга майка сподели същото. При вас така ли е и някой може ли да даде обяснение защо мирише така след замразяването? Вие давали ли сте замразена кърма?

# 1
  • Мнения: 1 376
Здравей,
Пъво да попитам в какво бурканче си замразила?
После ще споделя, че и моята кърма, замразена в контейнерите на АВЕНТ е гадна, не мирише, но има остатъчен гаден вкус.
И последно - доколкото аз знам е хубаво да се замразява веднага след като се изцеди, а не да се събира с дни.
Поздрави

# 2
  • Мнения: 342
Замразих в бурканче от детско пюре. Не се уточних  Embarassed - размразена не миришеше, а имаше гаден вкус, бих казала непоносим. След което реших да я сваря за да видя дали ще се пресече - не се пресече, но миризмата беше ужасна. А по въпроса за събирането на кърма, четох че най-малко 8 дни може да се държи в хладилник и после да се замрази.  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1047/51/
 

# 3
  • Мнения: 3 869
Това за 8-те дни е при положени, че хладилникът е настроен на 0С. Ако е между 4 и 6С, което е при повечето хладилници стандартната настройка и от отварянето също се вдига малко температурата - издържа около 72 часа.
Кърмата не се вари и преварява.
Опитай кърмата си когато я цедиш, така ще получиш най-точна представа на какво би трябвало да има вкус и мирис. Ако събираш в продължение на ден, два или три, преди да замразиш опитай кърмата. Ако е ОК замразяваш, ако не - изхвърляш. Може да мирише на нещо от гуменото оплътнение на бурканчето, и вкусът да е повлиан от него. Аз използвам за замразяване специалните пликчета, които се продават за тази цел. Цената от 50 ст. на брой за мен е оправдан разход. Заема по-малко място във фризера и буквално може да запълни дупките между други неща, а и пликчето се пълни колкото ти решиш и въздухът от него се отстранява преди да затвори - много удобно ми се стори.
Накъде в бибилиотеката имаше инструкции и времена за съхранение във фризер в зависимост от типа на уреда и температурата - порси ги.

# 4
  • Мнения: 594
Замразих в бурканче от детско пюре. Не се уточних  Embarassed - размразена не миришеше, а имаше гаден вкус, бих казала непоносим. След което реших да я сваря за да видя дали ще се пресече - не се пресече, но миризмата беше ужасна. А по въпроса за събирането на кърма, четох че най-малко 8 дни може да се държи в хладилник и после да се замрази. 

Имам някакъв спомен, че в хладилник се държеше не повече от 24 часа, а във фризер стигаше до 6 месеца и повече ако не се лъжа... На бебо веднъж му размразявах от фризера от специалните кутийки за съхранение на кърма на Авент - изпи си го без проблем.
Веднъж реших да експериментирам и към нишестето което му варих за следобедно кремче накрая сложих мъничко размразена кърма... въобще не го хареса и не го яде... имаше много специфичен вкус. А съм чувала, че замразената кърма може да се добавя към домашно приготвени храни...  newsm78

# 5
  • Мнения: 3 869
За размрязяването и затоплянето знам, че водата не трябва да е повече от 60% (ако се прави във вода, де). Аз лично бих добаваля към домашно приготвени храни, когато са достатъчно охладени - пр. 40% (образно е това, няма да тръгна термометър да меря  Laughing, просто да е топло, без да ми пари кожата)

# 6
  • Мнения: 1 110
На мен честно казано и като е прясно изцедена ми е гадна. Напомня ми на кръв (не съм пила кръв Mr. Green, но съм се охапвала до кръв), само че сладникава.
Аз я цедя директно в стерелизирано бурканче от бебешко пюре (купих си на АМ АМ, защото те са в едновремешните бурканчета, а на тях помпата се навива директно) и после я затварям с нова капачка добре измита и изварена. Ако ползваш капачка от нещо друго миризмата може да се предаде. По принцип избягвам да я държа в хладилника повече от 6-8 часа преди да я замразя макар че и аз съм ги чела тия статии с трайността. Като я размразя на нищо не ми мирише и вкуса е същия. Само че от време на време (подозирам че е от претопляне) като я размразя с топлата вода вътре се образуват едни миниатюрни парцалчета като пресечено мляко.
Може ли това да е действително от претопляне. Понякога много бързам да я размразя. Също да ви питам ползвате ли за размразяване микровълновата?

# 7
  • Мнения: 3 869
Доколкото съм чела, категорично не се препоръчва размразяване в микровълнова. В библиотеката имаше информация и за това...

# 8
  • Мнения: 1 110
На някой случвало ли му се е да се образуват такива парцалчета? Леко съм притеснена.  Почнах с по-хладка вода да я разтопявам, но пак ги има.

# 9
  • Мнения: 349
Здравейте
Аз много се чудя дали да замразявам кърма,точно по тази причина. Незнам дали няма да се промени на вкус и мирис. А дали ще идка да я яде детето след време... newsm78

# 10
  • Мнения: 415
Хайде и аз да се включа  Simple Smile
Съхранявам кърма в контейнери на Авент и следвам техните указания - в хладилник до 48 часа, в камерата до 3 месеца.
Обаче я замразявам веднага, защото ако я държа в хладилник (преди това) тя се разделя - отгоре става нещо като каймак, долу е воднисто и ме притеснява да я замразя в това състояние.
Нямам микровълнова и я размразявам на водна баня.
Иначе не мирише на нищо, не съм я пробвала, но дребния я яде с кашата без да протестира.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз също давах от замразената кърма-добавях я в кашите.Не съм забелязала да има такива парцалчета-размразявах я на водна баня

# 12
  • Мнения: 1 110
При мен се появяват независимо дали съм я замразила веднага или след известно съхранение (не повече от 6 часа) или ако давам незамразявана кърма. Тези парцалчета са много микроскопични. Едва ли ще ги забележите щом слагате кърмата в каша. Аз я давам вечер от шише и тогава ги виждам по стените му и то след около 15 минути след размразяване. Не мога обаче да определя за колко време след размразяване кърмата става негодна. Защото беба не може да я изпие за 2 минути и понякога нещата се проточват до 45 минути.

# 13
  • Мнения: 94
Като затоплите повече парцалчетата би трябвало да изчезнат. Поне при мен е така. Иначе и аз съм забелязала лека промяна в мириса след размразяване, но е едва доловима. Иначе Кали си я яде. Замразявах я веднага след изцеждане  и съм допълвала с охладена, но малко. Съхранявам я в стерилни чашки с винт от 50 и от 100мл. Тези от 50 са  по удобни за дохранване. Много се радвам че замразих доста. Сега вече ми е на привършване, тъй като дохранвам от нея, но съм доволна че изтърпяхме досега без добавка - само кърма.

# 14
  • Мнения: 925
Мен също ме притеснява вкусът на кърмата, която размразих днес - металически е  Sick Определено има разлика между вкуса на размразената кърма и този на прясно изцедената Sad
Не би трябвало да е развалена, защото съм спазвала всички условия за замразяването от тук.
Някой знае ли защо така се получава и нормално ли е? Мога ли все пак да дам тази размразена кърма на бебето?
Да добавя, че съм замразявала в пластмасови контейнери.

Общи условия

Активация на акаунт