Наскоро видях едно момче на 6 години да не иска да остане без баща си в час по език - не мисля, че това също е препоръчително - да си пазиш детенцето да не остане само или да бъде самостоятелно, ще се държи за полата на майка си или панталона на бащаси до края на дните им. И ще  очаква, че са му длъжни да му купят кола, после жилище, да му отгледат децата и т.н.

Причината за това не е задължително да бъде недаването на ясла  Peace
Ранното даване на ясла на всяка цена и стресирането на детето също биха могли да доведат до такова поведение - всяко дете е различен човек, различен характер и начин на възприемане на нещата, така че, не може да се обобщи кое е правилното и кое погрешно поведение.

tt_bg , и аз подкрепям Edelia .

Това, че детето не е ходило на ясли или ДГ не означава , че няма да стане човек.
Много често се бъркат понятията - не ходи на градина => не може да общува; не ходи на градина => в къщи не се занимават с детето и т.н.

Моето дете никога не е ревало в ДГ , но така и не свикна. Ходи 3 дни и после 2-3 седмици у дома. И затова не я мъчих повече, приключихме с ДГ. Записала съм я на различни занимания, като съм оставила и достатъчно време за разходки и игра нав ън /дори и през зимата/.