Реакция на кожата след крем. Ами сега?

  • 2 142
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Използвах крем за лице, който най-вероятно е с изтекъл срок на годност, в резултат на което по лицето ми избиха червени петна.  Sick Та се чудя дали да продължа да се мажа с друг крем или да изчакам петната да отшумят и да не третирам лицето с нищо?

# 1
  • Мнения: 30
Използвах крем за лице, който най-вероятно е с изтекъл срок на годност, в резултат на което по лицето ми избиха червени петна.  Sick Та се чудя дали да продължа да се мажа с друг крем или да изчакам петната да отшумят и да не третирам лицето с нищо?

По-добре изчакай. Ако ти се вижда много сериозно - ходи на дерматолог, иначе просто си почисти добре лицето и чакай.

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
На дерматолог, да не стане по-зле. Не се мажи с нищо през това време  Naughty

# 3
  • Мнения: 4 053
не е задължително да е с изтекъл срок,
може да си направила просто алергична реакция към някоя от съставките на крема,
и, както са те посъветвали по горе, иди на дерматолог

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Не се мажи с нищо друго, докато отшуми.

Аз направих тежка алергична реакция към един крем на Виши - не само, че кожата ми стана "гъша", но и отекох и пих доста време противоалергично, докато се оправя.

# 5
  • Мнения: 2 448
Не е задължително да е от изтекъл срок, може да е алергична реакция от самия крем.
Аз преди години такава получих от един крем на Лореал и почти бях на път да вдигна скандал в магазина за срока на годност и начина на съхранението, но понеже не мина отидох на дерматолог - алерголог и още толкова пари колкото бях дала за крема дадох за лекарството. Лекаря ми каза да си намажа вътрешната страна на ръката / не дланта малко под свивката на лакета / и ако и там стане такава реакция, значи е от алергия и за по сигурно дадох от крема на брат ми да го тества на себе си / естествено не му казах за проблема ми, което си беше гадно от моя страна, но нямаше как да разбера със сигурност дали ще вдигам панаири в магазина или не / . За мое огромно съжаление причината беше в моя телевизор, т.е. алергия. Брат ми получи хубав крем подарък от мен.  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 629
Алергия е Peace може да си алергична към някоя от съставките.

# 7
  • Мнения: 5 710
Ами сега вземи един клемастин и ако не ти мине отивай на лекар.
Никакво пипане с нищо, разбира се.

# 8
  • Мнения: 1 432
Момичетата всичко са казали......съжалявам  Confused

# 9
  • Мнения: 2 220
Мисля, че е с изтекъл срок на годност, защото съм го ползвала и преди (уж не беше толкова отдавна, но явно си е минало времето  ooooh!) и тогава не помня да съм имала проблеми. По принцип кожата ми е доста чувствителна към всякакви неща, но напоследък си беше добре, явно просто съм улучвала правилните мазилца, а не както си мислех, че съм преодоляла проблема.  Laughing Благодаря на всички, които се включиха.   bouquet Дано ми мине скоро.  Praynig

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ох....и аз в момента съм с такъв проблем.Намазах се с един крем и ми се появиха червени петна,измих се и се намазах с друг крем и положението стана още по-лошо-кожата стана алено червена и ме болеше.Сега вече не е червена,но пък е толкова суха и на люспи...дайте и на мен съвет Sad

# 11
  • Мнения: 4 053
Ох.....дайте и на мен съвет Sad

на дерматолог, душа, там ще ти дадат най адекватен съвет  Grinning

# 12
  • Мнения: 161
Може да пробваш и с един лосион на регал който е успокояващ с лайка и водна лилия и от опит знам че успокоява кожата аи не съдържа алокохол който да я дразни ако не помогне поне няма да навреди. Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Мисля, че е с изтекъл срок на годност, защото съм го ползвала и преди (уж не беше толкова отдавна, но явно си е минало времето  ooooh!) и тогава не помня да съм имала проблеми.

Това няма значение - алергична реакция може да се получи по всяко време. И аз като получих алергията от крема на Виши, вече привършвах тубичката.

# 14
  • Мнения: 2 220
Мисля, че е с изтекъл срок на годност, защото съм го ползвала и преди (уж не беше толкова отдавна, но явно си е минало времето  ooooh!) и тогава не помня да съм имала проблеми.

Това няма значение - алергична реакция може да се получи по всяко време. И аз като получих алергията от крема на Виши, вече привършвах тубичката.

Това не го знаех. Значи човек никога не може да е сигурен... kotenceto, ще потърся този лосион. Сега се чудя на какъв крем да се спра. Както казах, преди кожата ми беше изключително суха и чувствителна, сега обаче, когато не се раздразва стои някак си мазна към нормална.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт