Нощница за родилното?

  • 11 442
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 798
Здравейте, мами!
Да попитам къде мога да си намеря нощница за родилното. Защото всъщност там е задължително ползването й (аз вкъщи си спя с пижама), а не съм открила модели, които евентуално да са с копчета, за да мога да кърмя.
За предишното си бебе бях попаднала в ТСМ на такава - с копчета отгоре до долу, а сега не мога никъде да видя...
за София става дума. Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 743
В Шейново ти дават нощница от там. Можеш да си купиш от някой пазар или магазин за бельо. На пазара Иван Вазов има няколко такива места. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
В повечето б-ци дават нощници.
Алекс родих в Св. София (екс Тина Киркова). Дадоха ми нощница. Носих и моя. Като ми дойде кърмата често се преобличах. Всяка сутрин ни даваха чисти нощници. Моята използвах при изписването.
Можеш да провериш по магазини за спално бельо и бельо. Виждала съм нощници с цепки на гърдите, за кърмене.

# 3
  • Мнения: 2 467
Не ти трябва супер нощница, защото при нормално раждане най-вероятно ще се зацапа с кръв. Затова се снабди с някаква евтина. По пазарите и малките магазинчета има такива с копчета до средата. Не ти трябват чак до долу копчета.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 550
Аз раждах в Окръжна болница. Там искат да си носиш нощница. С пижама не може, защото все пак те преглеждат и т.н

# 5
  • Мнения: 798
За мен това е второ раждане - в Майчин дом и знам, че за там ми трябва, както и знам какво искам, а не като първия път.  Laughing
Цитат
Виждала съм нощници с цепки на гърдите, за кърмене.
АнМари, къде си виждала? Все още ходя на работа и нямам време да обикалям, та затова питам тук.  Wink

# 6
  • Мнения: 1 763
Дори и да няма копчета, ако е по широка, ще можеш да си я смъкваш малко, за да кърмиш, не се притеснявай  Peace

Аз раждах в Шейново, там дават нощници, но не искаха да ги сменят по време на целия престой, не ни даваха и да си обличаме наши. Аз си вадех ръцете от ръкавите  и си я смъквах почти до кръста, когато трябваше да кърмя бебето, защото не исках да  допирам детето до нея.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 535
На всеки по-голям пазар има сергии с евтино бельо, вкл. и ношници. На Женския пазар беше пълно когато си търсих. Не си струва да даваш много пари - в повечето случаи изобщо не стават после за обличане.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 718
АнМари, къде си виждала? Все още ходя на работа и нямам време да обикалям, та затова питам тук.  Wink
За магазин не мога да те ориентирам. Не съм си купувала такава нощница. Една юлска мама каза, че в нашият квартал (Надежда) има. Освен да я питам.
Една от девойките, с които раждах каза, че си я купила от пазар в Овча Купел.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Първо провери в болницата, в която ще раждаш дали изобщо ще ти разрешат ти да си вкараш такава отвън.

# 10
  • У дома !
  • Мнения: 700
Аз раждах в Токуда,там дават нощница,но въпреки всичко предопреждават да си носеш и твоя.За това си купих една много хубава,с цепки на гърдите,дори и картинката и беше страхотна-щъркил,който носи бебе Joy
Много ми беше удобна,особено за кърмене-е тя е създадена и с такава цел де Laughing
Понеже много се цапах с кръв,помолих бащата на сина ми да отиде и да ми купи още една Party
Има я в Младост 1А,пазар-спирка автобуси:111,313.На спирката има една стъклена сграда с две банки,магазин за мобилни телефони и детски магазин "Дани"-който го разгледай задължително Laughing На втория етаж на тази сграда има магазинчета,в едно от тях продават хавлии,спално бельо и .....нощницата,която ти описах по-горе.Цената и беше около 25лв.Успех!

# 11
  • Мнения: 798
Благодаря, Тофини!

# 12
  • Мнения: 3 993
Аз раждах в Майчин дом преди 4,5 месеца, така че информацията, която ще ти дам е актуална. Можеш да си вземеш нощница от гардероба на болницата, в замяна на която трябва да оставиш там някаква своя дреха, примерно тениска /която няма да ти трябва/. Аз направих така и раждах с тяхната нощница /нормално раждане/, което се оказа много добро решение, защото нощницата естествено се изцапа с доста кръв. После като ме качиха на 12 етаж в следродилна клиника си ползвах мои нощници. Имах две от онези с цепките на гърдите и с картинка на щъркел, който носи бебе. Купих ги от магазин за бельо и трикотаж на ул. Цар Симеон, непосредствено преди Женския пазар /ако идваш от Мария Луиза/. Цената беше около 15-20 лв. не помня точно. Отделно имах и още 2 нощници дълги до коляното с 4-5 копчета отгоре. Добре, че си бях купила повече нощници, удобни за кърмене, защото с бебка се наложи да останем в болницата една седмица и трябваше често да се преобличам. И още нещо за тези нощници с цепките на гърдите: пробвах ги вкъщи преди раждането и видях, че при движение цепките се разтварят и гърдите се виждат, затова им заших по няколко секретни копчета.   Grinning  Дано съм била полезна!  Peace

# 13
  • Мнения: 375
дават- не си хаби твоите

# 14
  • Мнения: 4 784
Ето ти едно предложение, ако си фенка на он-лайн търговията - http://www.bulbel.bg/Product.aspx?product=621.

Общи условия

Активация на акаунт