Авокадо

  • 13 305
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 478
Благодаря ви  bouquet
Страхотни рецепти сте дали. Има да си готвя...
А това с препечената филийка ме разби, никога не бих се сетила, а много обичам печени филийки.

Мая 50, би ли казала как го отгледа. Аз четох в една книга - много сложно, върху 3 клечки, не знам си какво...

не съм мая, но от няколко години и аз гледам авокадо, не е голяма философия, аз нямах търпение да го чакам с клечки и направо го забих в пръстта Laughing Много бързо расте, зор е само докато прокара. Няколко пъти ми се хваща по този начин. Зарови го на плитко, да се подава малко от острата част на костилката. Тази зима съм заровила и едно на двора при свекито в Югозападна България, ще го тествам дали ще оцелее Laughing

# 16
  • Мнения: 47 973
Страхотни рецепти, аз го правя със скариди и сметана, а също и на салата с листа от глухарчета/или салатка айсберг, пресен лук и лимон.Но най- често си го хапвам направо така  Embarassed.

# 17
  • Мнения: 498
Аз правя и една супа с авокадо,моята щерка много я обича.Ще ви напиша рецептата,но нямам снимки...като я сготвя някой ден ще ви я снимам.
Необходими продукти:
1 авокадо
2-3 тиквички
1/2 кофичка кисело мляко
1/2 ч.л. смлян кориандър
1/2 лимон
масло
магданоз
сол
Сваряваме тиквичките и ги пасираме след това.Пасирам авокадото заедно с киселото мляко в отделен съд и след това ги добавям към пасираните тиквички.Слагаме и подправките и маслото.Оставям супата само да заври и е готова. Peace
Това е оригиналната рецепта,не помня от кое списание я взех.
Веднъж ,добавих в супата чесън и малко натрошено сирене.Пак беше много вкусна. Peace

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Обожавам авокадо, половинката в началото му се мусеше, сега е зарибен  Mr. Green Консумираме го :
Най - често си правим една лека салатка. Авокадото на малки кубчета, много пресен лук, зехтин и изцеден лимон
Ние в къщи го ядеме намазано върху препечена филийка като масло - много ни е вкусно.
Както и на гуакамоле, пица и салати.
Бтв и аз съм си засадила една костилка, директно го боднах в пръста, покара си като пич. След 15 години давало плод обаче  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 12 662
Отивам да бучкам костилки. След 15 г. ще ви поканя да си късате. Laughing

# 20
  • Мнения: 27 524

Много добре звучи, обезателно ще я пробвам.  Peace
Само че ще пропусна кориандъра, хич не го харесвам  Sick

# 21
  • Мнения: 2 803
Чудесни рецепти. Ще пробвам, веднъж само съм правила и много се изложих.

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Отивам да бучкам костилки. След 15 г. ще ви поканя да си късате. Laughing
Да не забравиш, че си ни обещала!  Hug  Laughing

# 23
  • Berlin
  • Мнения: 11 249
аз го правя на салата с айсберг и ементал, зехтин и лимон.
а костилката освен да се сади, може ли да се ползва за нещо друго? newsm78

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
а костилката освен да се сади, може ли да се ползва за нещо друго? newsm78
Аз я бодвам в гукамолето, ако остане за дояждане и не почернява в хладилника.

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 аз сега попаднах на интересна рецепта за воловани с авокадо, смятам скоро да я изпробвам.

аз имам 2 поникнали костилки от авокадо и никога не съм ги слагала на клечки и във вода.
костилката се зарива до половина в почва и след месец се показва стъблото Peace

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
аз имам 2 поникнали костилки от авокадо и никога не съм ги слагала на клечки и във вода.
костилката се зарива до половина в почва и след месец се показва стъблото Peace
И аз така ги завъдих 2 броя, за около месец пробива стъбълцето.
Асе, като пробваш волованите да постнеш рецептата и тук  Flutter

# 27
  • Мнения: 498
Ето снимка на супата.Подсетихте ме за нея...отдавна не я бях правила. Peace

Преди сервиране слагам сухарчета.

# 28
  • Berlin
  • Мнения: 11 249
а аз току-що направих 1вото си гуакамоле!  chef
много ми е вкусно, нямам търпение да дойде време за вечеря.
рецептата взех от тук, но не сложих домат и кориандър.

# 29
  • Мнения: 201
Вдъхновена от вашите рецепти, вчера импровизирах с налични продукти в хладилника и се получи нещо страхотно- авокадо, намачкано, лим.сок, чесън на прах, малко майонеза и вегета. До сега явно не бях улучвала зряло авокадо, все едни такива безвкусни бяха, но покрай вас вече съм му фен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт