Колко време преди раждането спряхте магнезия?

  • 9 107
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 890
На магнезий съм от 5-6 месец на бременността поради чести подготвителни контракции. Моята докторка ми каза, че ще го спра чак втората половина на деветия месец. Във форума обаче попадам на противоречиви мнения, че магнезия се натрупвал в организма и прекалено дългата му употреба пречи за получаване на добро разкритие при раждането.

Моля тези, които имат наблюдения по темата ми, да споделят!

# 1
  • София
  • Мнения: 23 028
И аз имах чести подготвителни контракции, но не съм пила абсолютно нищо! Мисля, че с навлизането в 9-ия месец е логично да се спрат, защото точно тогава си е моментът за тези контракции и са нещо напълно нормално  Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Аз го спрях в 7-ми месец.

# 3
  • Мнения: 1 473
Не знам защо има противоречиви мнения на тази тема, когато магнезий се предписва и взема по предписание на гинеколог.
Аз бях на магнезий по същите причини, но  от края на 6 месец. Спрях го в 38 седмица и в 39 родих.
Имах разкритие и щях да родя нормално, но тоновете на бебето започнаха да се губят и ме оперираха по спешност.
Не съм специалист, но ако магнезия беше опасен, нямаше да се дава на бременни.
На мен гинеколог ми е предписал магнезий и  той не е навредил, нито на мен, нито на бебето ми. Доволна съм, че можах да си износя детето и то се роди здраво.

# 4
  • Мнения: 2 334
Аз го пиех от средата на шести месец поради подготвителни контракции и лекарката ми каза да го спра след като влезна в девети месец Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
До средата на 9-ия месец. Док само ми намали дозата за последните 2 седмици. Една седмица след като го спрях родих нормално  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз го пиех от 4-ия месец до вечерта преди секциото /планувано/. Не се притеснявай, докторите ще ти кажат кога точно да го спреш за да можеш да си родиш нормално.

# 7
  • Мнения: 2 100
Пиех го докрай, тъй като трябаше да родя секцио. Но повярвай ми, въпреки че вечерта преди секцио пих 2 хапчета, това не попречи в 3 сутринта да се събудя с контракции, с разкритие и дори нямаше време за клизма  Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 194
Не съм специалист, но ако магнезия беше опасен, нямаше да се дава на бременни.
На мен гинеколог ми е предписал магнезий и  той не е навредил, нито на мен, нито на бебето ми. Доволна съм, че можах да си износя детето и то се роди здраво.

Напълно съм съгласна. PeaceПо темата-на мен ми казаха да спра да го пия към края на 8ми месец.

# 9
  • Мнения: 428
В началото на 9тия месец.
Родих точно на термин и нямах никакъв проблем с разкритието.

# 10
  • Мнения: 257
Не сям го пила въобще

# 11
  • Мнения: 625
Момичето пита докога сме пили магнезий, а НЕ дали въобще сме пили Whistling
Аз пих до една-две седмици преди датата на секциото HugНе съм го пила заради някакви проблеми, напротив за да се предотвратят евентуални такива Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 183
аз го пия от 5 месец заради контракции и докторката ми каза да спра да го пия щом влезна в 9ия месец

# 14
  • Мнения: 511
Аз го пиех от 5-ия месец до вечерта преди планирано секцио по медицински причини.

# 15
  • Мнения: 822
Не се притеснявай, докторите ще ти кажат кога точно да го спреш за да можеш да си родиш нормално.
Все пак гинекологът ти те наблюдава и той трябва да прецени.Иначе магнезия не е опасен,не се притеснявай и леко бременеене! Peace

# 16
  • Мнения: 3 356
Спрях го началато на  9 месец.

# 17
  • Мнения: 172
На мен гинеколагът ми каза да го спра като приключи 36-тата седмица,защото се изчиства  бавно от организма.Родих в първия ден от 40 г.с.

# 18
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
пиех го от началото на бременността до края на 8мия месец , предизвикаха ми раждане , защото бебе не искаше да излиза  Peace

# 19
  • Мнения: 242
до края на 8 мия месец  Peace то и след една седмица родих де Grinning

# 20
  • BG
  • Мнения: 1 900
Изобщо не съм пила.

# 21
  • Мнения: 502
аз пих магнерич до първата седмица на 9 месец.

# 22
  • Мнения: 489
Пия го от установяването на бременността, заради болки. Не знаех, че са евентуално контракции и до кога ще го пия.

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз го спрях като влезнах в 9 месец.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 336
Спрях го 16 дни преди термина.
Точно седем дни след като го спрях и родих.

# 25
  • Разград
  • Мнения: 518
Пиех Магнерич, спрях го когато влезнах в 9-тия месец  Peace

# 26
  • Мнения: 689
Аз пих Магнерич от 5-ия, докато влязох в 9-ия месец.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Спрях го средата на 8я месец.Две седмици след това родих.

# 28
  • Мнения: 1 629
Аз имах контракции през цялата бременност и пиех нон стоп Но-шпа  и Магне Б6 по три пъти на ден, спрях ги две седмици преди раждането.. беее като влезнах в последната седмица ги спрях, че бебчо беше и голям Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 111
Пиех магнезий от 5 месец на бременността и го спрях в началото на 9 месец.
Родих 4 дни преди термин като имах много добра родова дейност с пълно разкритие 10 см,но бебето се заклещи и ме оперираха по спешност.
Не мисля,че магнезия има връзка с разкритието.

# 30
  • Мнения: 2 960
Пиех Магнерот от петия месец -  до деня ,в който отидох да раждам-секцио...т.е до 5 дни преди определения ми термин.

# 31
  • Мнения: 14 133
Спрах го 4 седмици преди раждането, т.е. като влязох в 37 г.с. Няма никакви проблеми с юнака ми.

# 32
  • Мнения: 3 818
Спрях го десет дни преди раждането - не съм имала никакви проблеми с разкритие и раждане, мина много леко.
Моя приятелка пък пи магнезий до самия ден на раждането. Сутринта го спря, вечерта роди за 2 часа без абсолютно никакви проблеми и усложнения с разкритието. Не се притеснявай, не мисля че магнезият може да ти навреди.

# 33
  • Мнения: 805

Мен много често ме стяга корема с тези контракции, но нищо не пия.
Лекарката каза че тези неща са нормални - матката расте и се подготвя...

# 34
  • Мнения: 8 890
Благодаря на всички, изказали мнение по темата ми.
Аз не смятам, че магнезият е опасен или може да ми навреди по някакъв начин, както някои погрешно са ме разбрали. Пия го по лекарско предписание. Притесниха ме мнения, че магнезият се натрупвал в организма. Ако това е така наистина е добре да се спре поне в началото на деветия месец, за да има време организма да се изчисти. Лично на мен ми се струва логично, ако се натрупва, да пречи в известна степен на родовата дейност, тъй като магнезият предотвратява контракциите, а именно посредством тях получаваме разкритие.

# 35
  • Мнения: 3 818
Ами на мен лекарката ми каза, че трябва да го пия една седмица след като вляза в деветия месец и тогава чак да го спра.  Защото според нея е добре поне дотогава да не раждам. Което означава, че едва ли магнезият успява да задържи кой знае колко родовия процес без да се приема редовно Simple Smile.
За това съдя и по моите контракции - с приема на магнезий бяха изчезнали, спрях го, защото реших, че не ми е нужен вече и след 2-3 дни те се възобновиха.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Наложи се да го пия почти до самото раждане. 2 дена преди да вляза в болницата го спрях

# 37
  • Мнения: 14 133
Не влияе върху родовата дейност. Аз родих нормално и сравнително бързо, въпреки  лекарствата.

# 38
  • Мнения: 8 890
От споделените в темата мнения си правя извода, че магнезият не се натрупва  и не влияе върху родовата дейност.
Благодаря много!   bouquet

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз го пия сега и доки ми каза , че ще е така до 9 ти месец.Щели сме да го спрем дни преди термина

# 40
  • Варна
  • Мнения: 336
Аз пих магнезий до края на бременноста и нямах проблем с разкритието  Hug

# 41
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Аз го пиех от 5-ия месец до вечерта преди планирано секцио по медицински причини.

И аз, даже пиех 3 пъти по 2 таблетки. Попитай лекаря си, във форума ще прочетеш всякакви мнения, важно е наблюдаващият те лекар какво ще каже.

# 42
  • Мнения: 1 512
Спрях магнезия в края на 8 месец по препоръка на наблюдаващият ме гинеколог.Слушай лекаря който те наблюдава.Тук ще прочетеш различни мнения.

# 43
  • Мнения: 4 784
Не съм го спирала, защото не съм пила въобще. Peace

# 44
  • Мнения: 804
utro77, щом си избрала този гинеколог, значи му имаш доверие. Не е сега момента да експериментираш на база мнения във форума.
Пих последното си хапче магнезии сутринта и вечерта родих. Ясно, че по-добре да не пиеш хапчета докато си бременна, но щом се налага няма начин. Последния месец пиех по 12 хапчета на ден - гинепрал, магнезии, малтофер, центрум.... Родих лесно здраво, голямо бебе (3 700). Пий си магнезия и си свиркай  Whistling
Леко раждане!  Peace

# 45
  • България
  • Мнения: 457
Две седмици преди термина го спрях Peace

# 46
  • Мнения: 1 671
И двата пъти пих магнезий и първите 2 седмици от 9 месец. Първата бременност родих седмица след спирането на лекарствата, а второто раждане се случи 48 часа след последното хапче Магнерот. При това схемата ми беше 3*2 и освен това Гинипрал 3*1 и Но шпа 3*2 Wink. Пак добре, че износих бебетата си  Laughing!

# 47
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През втората ми бременност се наложи да пия магнезий. Гинекологът ми каза да го спра, когато бях влязла в деветия месец.

# 48
  • Мнения: 371
Пих магнезий до края на осми месец,лекарката каза че в деветия не трябва да се пие Naughty

# 49
  • Мнения: 1 734
Спървата ми бременност пих магнезий до влизането ми в 9-ти месец. Сега пак пи го предписаха да го пия, но до кога още не знам. Със сигурност не е вреден, щом го предписват на бременни, но е отвратителен за пиене защото хаповете са големи и трудно се гълтат. Или при мен е така, бих предпочела да не го взимам, ако имах избор.

# 50
  • Мнения: 2 567
В 36тата седмица.

# 51
  • Мнения: 2 306
Пих магнезий до самото раждане.

# 52
  • Мнения: 741
Пих до началото на 9-ти месец

# 53
  • Мнения: 86
Извинявам се, че искам и аз да попитам нещо, свързано с магнезий и витамин А, но на мен ми предстои ИКСИ и някъде прочетох, че е хубаво като подготовка за ИКСИ да се взема магнезий и витамин А (важен за възпроизвеждането на яйцеклетките). Понеже тук прочетох, че вие го приемате обикновено от 5-ия месец, ще бъде ли опасно, ако аз започна да пия Магнезий и вит. А още от самата си подготовка за ИКСИ и през цялата бременност?
Можете ли да ми кажете колко мг от Магнезий и вит. А са безопасни за плода и същевременно полезни, вие по колко мг вземахте?

Предварително благодаря и се извинявам на авторката на темата, че се намесих с въпрос!  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 005
Една седмица преди секциото  Peace

# 55
  • Мнения: 682
Когато влезнах в деветия месец.

# 56
  • Мнения: 1 734
Извинявам се, че искам и аз да попитам нещо, свързано с магнезий и витамин А, но на мен ми предстои ИКСИ и някъде прочетох, че е хубаво като подготовка за ИКСИ да се взема магнезий и витамин А (важен за възпроизвеждането на яйцеклетките). Понеже тук прочетох, че вие го приемате обикновено от 5-ия месец, ще бъде ли опасно, ако аз започна да пия Магнезий и вит. А още от самата си подготовка за ИКСИ и през цялата бременност?
Можете ли да ми кажете колко мг от Магнезий и вит. А са безопасни за плода и същевременно полезни, вие по колко мг вземахте?

Предварително благодаря и се извинявам на авторката на темата, че се намесих с въпрос!  Simple Smile

Най-добре се консултирай с лекаря си. Все пак тук всеки споделя личния си опит, но всичко е индивидуално и под лекарско предписание. В никакъв случай не вземай лекарства на своя глава, независимо какво си прочела и колко безобидни да ти изглеждат на пръв поглед.  Naughty

# 57
  • Мнения: 1 554
не съм пила магнезий Simple Smile

# 58
  • Мнения: 3 157
2 или 3дни преди раждането.Лежах за задържане близо месец и всеки ден ми вливаха,преди това го пиех на тазблетки.Родих на термина и не съм имала никакви проблеми.

# 59
  • Мнения: 104
Аз го пия сравнително от скоро - края на седмия месец по лекарско предписание, но не ми е казвала моята АГ кога да го спра. Едва ли ще пречи щом се предписва от доктор, но и за това си има две мнения. на мен ми предписаха ципрофлоксацин макар че съм бременна а на листовката пише ДА НЕ СЕ ДАВА НА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ ПОРАДИ ОПАСТНОСТ ОТ УВРЕЖДАНЕ НА СТАВНИЯ ХРУЩЯЛ НА ДЕТЕТО.  Аз съответно не го пих.  Успех  Peace

# 60
  • Мнения: 7 201
Спрях го началато на  9 месец.
Peace И аз тогава.
ПП:Родих 2 сед. преди термин.

# 61
  • Мнения: 1 080
Когато влязох в 9-мия ги спрях!!!

# 62
  • На топло...
  • Мнения: 584
Аз пих до 38-ма седмица като ми беше изписан в 5-ти месец. Никой не ми е казвал да го спирам, но сама си прецених, че е време, последните 2 седмици го бях намалила наполовина. Имам си хубави подготвителни контракции, шийката ми е изгладена и мека, само чакаме  Peace...
Сара, внимавай с Вит.А след забременяването, той се натрупва със сигурност и над определени дози е вреден за развитието на плода! По-добре пий Бета-Каротин - предшественик на Вит.А, организмът ти го преобразува според нуждите.

# 63
  • Мнения: 86
Sia, nanunana  , багдаря ви за отговорите!  Hug
На всички родени бебчета много щастливо детство, а на бремелинките лека бременност и на финала хубави и здрави бебчета! Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 52
Пих го от 16 г.с. до 37 г.с. В началото на 38 г.с. бебка изпревари планираното секцио. Имах си контракции и разкритие от 4 см когато постъпих в болницата.

Общи условия

Активация на акаунт