Колко време преди раждането спряхте магнезия?

  • 9 101
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 960
Пиех Магнерот от петия месец -  до деня ,в който отидох да раждам-секцио...т.е до 5 дни преди определения ми термин.

# 31
  • Мнения: 14 133
Спрах го 4 седмици преди раждането, т.е. като влязох в 37 г.с. Няма никакви проблеми с юнака ми.

# 32
  • Мнения: 3 818
Спрях го десет дни преди раждането - не съм имала никакви проблеми с разкритие и раждане, мина много леко.
Моя приятелка пък пи магнезий до самия ден на раждането. Сутринта го спря, вечерта роди за 2 часа без абсолютно никакви проблеми и усложнения с разкритието. Не се притеснявай, не мисля че магнезият може да ти навреди.

# 33
  • Мнения: 805

Мен много често ме стяга корема с тези контракции, но нищо не пия.
Лекарката каза че тези неща са нормални - матката расте и се подготвя...

# 34
  • Мнения: 8 890
Благодаря на всички, изказали мнение по темата ми.
Аз не смятам, че магнезият е опасен или може да ми навреди по някакъв начин, както някои погрешно са ме разбрали. Пия го по лекарско предписание. Притесниха ме мнения, че магнезият се натрупвал в организма. Ако това е така наистина е добре да се спре поне в началото на деветия месец, за да има време организма да се изчисти. Лично на мен ми се струва логично, ако се натрупва, да пречи в известна степен на родовата дейност, тъй като магнезият предотвратява контракциите, а именно посредством тях получаваме разкритие.

# 35
  • Мнения: 3 818
Ами на мен лекарката ми каза, че трябва да го пия една седмица след като вляза в деветия месец и тогава чак да го спра.  Защото според нея е добре поне дотогава да не раждам. Което означава, че едва ли магнезият успява да задържи кой знае колко родовия процес без да се приема редовно Simple Smile.
За това съдя и по моите контракции - с приема на магнезий бяха изчезнали, спрях го, защото реших, че не ми е нужен вече и след 2-3 дни те се възобновиха.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Наложи се да го пия почти до самото раждане. 2 дена преди да вляза в болницата го спрях

# 37
  • Мнения: 14 133
Не влияе върху родовата дейност. Аз родих нормално и сравнително бързо, въпреки  лекарствата.

# 38
  • Мнения: 8 890
От споделените в темата мнения си правя извода, че магнезият не се натрупва  и не влияе върху родовата дейност.
Благодаря много!   bouquet

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз го пия сега и доки ми каза , че ще е така до 9 ти месец.Щели сме да го спрем дни преди термина

# 40
  • Варна
  • Мнения: 336
Аз пих магнезий до края на бременноста и нямах проблем с разкритието  Hug

# 41
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Аз го пиех от 5-ия месец до вечерта преди планирано секцио по медицински причини.

И аз, даже пиех 3 пъти по 2 таблетки. Попитай лекаря си, във форума ще прочетеш всякакви мнения, важно е наблюдаващият те лекар какво ще каже.

# 42
  • Мнения: 1 512
Спрях магнезия в края на 8 месец по препоръка на наблюдаващият ме гинеколог.Слушай лекаря който те наблюдава.Тук ще прочетеш различни мнения.

# 43
  • Мнения: 4 784
Не съм го спирала, защото не съм пила въобще. Peace

# 44
  • Мнения: 804
utro77, щом си избрала този гинеколог, значи му имаш доверие. Не е сега момента да експериментираш на база мнения във форума.
Пих последното си хапче магнезии сутринта и вечерта родих. Ясно, че по-добре да не пиеш хапчета докато си бременна, но щом се налага няма начин. Последния месец пиех по 12 хапчета на ден - гинепрал, магнезии, малтофер, центрум.... Родих лесно здраво, голямо бебе (3 700). Пий си магнезия и си свиркай  Whistling
Леко раждане!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт