Колко време преди раждането спряхте магнезия?

  • 9 105
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • България
  • Мнения: 457
Две седмици преди термина го спрях Peace

# 46
  • Мнения: 1 671
И двата пъти пих магнезий и първите 2 седмици от 9 месец. Първата бременност родих седмица след спирането на лекарствата, а второто раждане се случи 48 часа след последното хапче Магнерот. При това схемата ми беше 3*2 и освен това Гинипрал 3*1 и Но шпа 3*2 Wink. Пак добре, че износих бебетата си  Laughing!

# 47
  • Разград
  • Мнения: 2 102
През втората ми бременност се наложи да пия магнезий. Гинекологът ми каза да го спра, когато бях влязла в деветия месец.

# 48
  • Мнения: 371
Пих магнезий до края на осми месец,лекарката каза че в деветия не трябва да се пие Naughty

# 49
  • Мнения: 1 734
Спървата ми бременност пих магнезий до влизането ми в 9-ти месец. Сега пак пи го предписаха да го пия, но до кога още не знам. Със сигурност не е вреден, щом го предписват на бременни, но е отвратителен за пиене защото хаповете са големи и трудно се гълтат. Или при мен е така, бих предпочела да не го взимам, ако имах избор.

# 50
  • Мнения: 2 567
В 36тата седмица.

# 51
  • Мнения: 2 306
Пих магнезий до самото раждане.

# 52
  • Мнения: 741
Пих до началото на 9-ти месец

# 53
  • Мнения: 86
Извинявам се, че искам и аз да попитам нещо, свързано с магнезий и витамин А, но на мен ми предстои ИКСИ и някъде прочетох, че е хубаво като подготовка за ИКСИ да се взема магнезий и витамин А (важен за възпроизвеждането на яйцеклетките). Понеже тук прочетох, че вие го приемате обикновено от 5-ия месец, ще бъде ли опасно, ако аз започна да пия Магнезий и вит. А още от самата си подготовка за ИКСИ и през цялата бременност?
Можете ли да ми кажете колко мг от Магнезий и вит. А са безопасни за плода и същевременно полезни, вие по колко мг вземахте?

Предварително благодаря и се извинявам на авторката на темата, че се намесих с въпрос!  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 005
Една седмица преди секциото  Peace

# 55
  • Мнения: 682
Когато влезнах в деветия месец.

# 56
  • Мнения: 1 734
Извинявам се, че искам и аз да попитам нещо, свързано с магнезий и витамин А, но на мен ми предстои ИКСИ и някъде прочетох, че е хубаво като подготовка за ИКСИ да се взема магнезий и витамин А (важен за възпроизвеждането на яйцеклетките). Понеже тук прочетох, че вие го приемате обикновено от 5-ия месец, ще бъде ли опасно, ако аз започна да пия Магнезий и вит. А още от самата си подготовка за ИКСИ и през цялата бременност?
Можете ли да ми кажете колко мг от Магнезий и вит. А са безопасни за плода и същевременно полезни, вие по колко мг вземахте?

Предварително благодаря и се извинявам на авторката на темата, че се намесих с въпрос!  Simple Smile

Най-добре се консултирай с лекаря си. Все пак тук всеки споделя личния си опит, но всичко е индивидуално и под лекарско предписание. В никакъв случай не вземай лекарства на своя глава, независимо какво си прочела и колко безобидни да ти изглеждат на пръв поглед.  Naughty

# 57
  • Мнения: 1 554
не съм пила магнезий Simple Smile

# 58
  • Мнения: 3 157
2 или 3дни преди раждането.Лежах за задържане близо месец и всеки ден ми вливаха,преди това го пиех на тазблетки.Родих на термина и не съм имала никакви проблеми.

# 59
  • Мнения: 104
Аз го пия сравнително от скоро - края на седмия месец по лекарско предписание, но не ми е казвала моята АГ кога да го спра. Едва ли ще пречи щом се предписва от доктор, но и за това си има две мнения. на мен ми предписаха ципрофлоксацин макар че съм бременна а на листовката пише ДА НЕ СЕ ДАВА НА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ ПОРАДИ ОПАСТНОСТ ОТ УВРЕЖДАНЕ НА СТАВНИЯ ХРУЩЯЛ НА ДЕТЕТО.  Аз съответно не го пих.  Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт