Колко време преди раждането спряхте магнезия?

  • 9 103
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 890
На магнезий съм от 5-6 месец на бременността поради чести подготвителни контракции. Моята докторка ми каза, че ще го спра чак втората половина на деветия месец. Във форума обаче попадам на противоречиви мнения, че магнезия се натрупвал в организма и прекалено дългата му употреба пречи за получаване на добро разкритие при раждането.

Моля тези, които имат наблюдения по темата ми, да споделят!

# 1
  • София
  • Мнения: 23 028
И аз имах чести подготвителни контракции, но не съм пила абсолютно нищо! Мисля, че с навлизането в 9-ия месец е логично да се спрат, защото точно тогава си е моментът за тези контракции и са нещо напълно нормално  Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Аз го спрях в 7-ми месец.

# 3
  • Мнения: 1 473
Не знам защо има противоречиви мнения на тази тема, когато магнезий се предписва и взема по предписание на гинеколог.
Аз бях на магнезий по същите причини, но  от края на 6 месец. Спрях го в 38 седмица и в 39 родих.
Имах разкритие и щях да родя нормално, но тоновете на бебето започнаха да се губят и ме оперираха по спешност.
Не съм специалист, но ако магнезия беше опасен, нямаше да се дава на бременни.
На мен гинеколог ми е предписал магнезий и  той не е навредил, нито на мен, нито на бебето ми. Доволна съм, че можах да си износя детето и то се роди здраво.

# 4
  • Мнения: 2 334
Аз го пиех от средата на шести месец поради подготвителни контракции и лекарката ми каза да го спра след като влезна в девети месец Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
До средата на 9-ия месец. Док само ми намали дозата за последните 2 седмици. Една седмица след като го спрях родих нормално  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз го пиех от 4-ия месец до вечерта преди секциото /планувано/. Не се притеснявай, докторите ще ти кажат кога точно да го спреш за да можеш да си родиш нормално.

# 7
  • Мнения: 2 100
Пиех го докрай, тъй като трябаше да родя секцио. Но повярвай ми, въпреки че вечерта преди секцио пих 2 хапчета, това не попречи в 3 сутринта да се събудя с контракции, с разкритие и дори нямаше време за клизма  Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 194
Не съм специалист, но ако магнезия беше опасен, нямаше да се дава на бременни.
На мен гинеколог ми е предписал магнезий и  той не е навредил, нито на мен, нито на бебето ми. Доволна съм, че можах да си износя детето и то се роди здраво.

Напълно съм съгласна. PeaceПо темата-на мен ми казаха да спра да го пия към края на 8ми месец.

# 9
  • Мнения: 428
В началото на 9тия месец.
Родих точно на термин и нямах никакъв проблем с разкритието.

# 10
  • Мнения: 257
Не сям го пила въобще

# 11
  • Мнения: 625
Момичето пита докога сме пили магнезий, а НЕ дали въобще сме пили Whistling
Аз пих до една-две седмици преди датата на секциото HugНе съм го пила заради някакви проблеми, напротив за да се предотвратят евентуални такива Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 183
аз го пия от 5 месец заради контракции и докторката ми каза да спра да го пия щом влезна в 9ия месец

# 14
  • Мнения: 511
Аз го пиех от 5-ия месец до вечерта преди планирано секцио по медицински причини.

Общи условия

Активация на акаунт