Деца играещи във входа

  • 7 117
  • 199
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 505
Наде, подходящо време ... какво значи подходящо време, ако е целодневно, например, а ти си се прибрала от нощна смяна ...


Всеки си гледа собствения интерес, като беше бебе и спеше, детето ми не правеше разлика м/у това кой ще я събуди - пияница, крещящ във входа, лаещо куче, пищящо дете и т.н. Все пак живеем много народ накуп, ако не се съобразяваме един с дрг, до никъде няма да стигнем.

Не мисля, че мястото на децата е м/у етажите, но явно съм единствена тук Rolling Eyes

Бабилия и  Iliana_, не знам какво толкова се изумявате, но в моя блок явно мислим еднакво горе долу и има някакъв ред, което само може да ме радва  Sunglasses

# 76
  • Мнения: 843
"Ако някое слънчево утро усетим, че виковете на играещите вън деца се превръщат в нестихващ крясък, ако не смогнем да се приспособим към врявата и затворим прозореца, за да предпочетем задушната тишина, не бива да се притесняваме, няма нужда да се ходи на лекар. Това не се лекува. Започнали сме да стареем."
Георги Данаилов


Честито!  Mr. Green Laughing
Ох, Как' Сийке разсмя ме! Подозирах, че съм си останала вечно млада, а ти го потвърди.

Помня как играехме във входа - когато вали и когато е много горещо...
Помня и как ни гонеха разярени лелки...

Не се дразня когато децата играят, не се дразня и когато се смеят високо, не се дразня когато разговарят превъзбудени и еуфорични...
Искам и аз да мога така.


   Бабилче,  хич не ме разсмя цитата... дорева ми се..Винаги като чета тази книга   ми се доплаква  и болката е, че тя става все
по-  актуална и все по-.!   Както и другата " Деца играят вън",   ня пък е връщане към това, за тези,  които вече нямаме  ВЪН.    
     Е,  сега  деца играят вътре.  Вътре някъде си  е неправилно за всички.   Но пък е някъкъв избор  за децата Tired Tired Tired

# 77
  • Мнения: 6 618
Никол никой не е длъжен да се съобразява с моето или твоето  работно време,нито пък с това кога спи моето дете.Часовете за почивка са посочени в закона .

# 78
  • Мнения: 354
Никол, права си, че трябва да се съобразяваме. И аз точно това казвам. Когато времето е подходящо за игра на вън , децата са там. Но когато е лошо се събират на етажа.

По-добре детска врява за един час, от колкото да събирам спринцовки на сутринта от саксиите между етажите.

И се радвам, че съседите са разбрани, поне за сега.

# 79
  • Мнения: 46 505
... По-добре детска врява за един час, от колкото да събирам спринцовки на сутринта от саксиите между етажите ...

Не е нужно да изпадаме в крайности.
Най-добре е златната среда Simple Smile  всеки да се съобразява (и да контролира децата си), когато обитава сграда с общи части.

Никол никой не е длъжен да се съобразява с моето или твоето  работно време,нито пък с това кога спи моето дете.Часовете за почивка са посочени в закона .

А аз мисля, че всеки трябва да се стобразява с всеки. Днес моето бебе е новородено, но утре крещящите каки от входа ще родят и ще изпаднат в моето положение. Затова - всичко с мярка Peace



# 80
  • Мнения: 6 618
... По-добре детска врява за един час, от колкото да събирам спринцовки на сутринта от саксиите между етажите ...

Не е нужно да изпадаме в крайности.
Най-добре е златната среда Simple Smile  всеки да се съобразява (и да контролира децата си), когато обитава сграда с общи части.

Никол никой не е длъжен да се съобразява с моето или твоето  работно време,нито пък с това кога спи моето дете.Часовете за почивка са посочени в закона .

А аз мисля, че всеки трябва да се стобразява с всеки. Днес моето бебе е новородено, но утре крещящите каки от входа ще родят и ще изпаднат в моето положение. Затова - всичко с мярка Peace





Така е трябва да се съобразяваме ,но говорим за деца все пак те няма как да знаят кога спи детето ми. Излизам обяснявам им и ги моля за тишина .

# 81
  • Мнения: 354
Най-добре е златната среда Simple Smile  всеки да се съобразява (и да контролира децата си), когато обитава сграда с общи части.

Тук те подкрепям  Peace и това се отнася не само за децата.

# 82
  • Мнения: 46 505
Така е трябва да се съобразяваме ,но говорим за деца все пак те няма как да знаят кога спи детето ми. Излизам обяснявам им и ги моля за тишина .

О, аз в никакъв случай не казвам, че децата има вина  Stop затова и не бих се разправяла с тях. Домоуправител, ако няма - родителите, което е по-неприятния вариант, дори да знаят, че не са прави, ще се засегнат  Tired

# 83
  • Мнения: 1 008
Преди време имаше тема за децата по заведенията. Парадоксалното е, че хората които тогава защитаваха майките с врещящи деца по кафета,ресторанти и т.н., сега  апелират децата да се съобразяват. Както и да е....

# 84
  • Мнения: 46 505
azsa, аз правя разлика м/у жилищна сграда, в която всеки има право да си почине (къде, ако не в собствения си дом) и обществено място - място именно за шум, врещене и забавления Grinning

# 85
  • Мнения: 1 008
Жилищна сграда е място където се предполага,че живеят хора от 0 до 80-90г., т.е. различни- на едни им е присъщо да правят шум, другите искат и имат нужда от почивка, но...
Аз когато искам тишина и спокойствие си отивам на вилата, тя е в гората и освен шумът от дърветата и птичките, друго не се чува. Hug

# 86
  • Мнения: 1 813
Много се радвам,че имаш вила в гората,е аз си нямам и се надявам на спокойствие в дома си.

# 87
  • Мнения: 17 407
Само някоя да е измрънкала някъде, че съседите й пречат! Laughing Големи глупости почнаха да се пишат/де да се пишеха сами, ех.../

# 88
  • Мнения: 804
Старая се да съм "бяла и добра" но не винаги ми се отдава. Аман от "спазващи правилника "каки и лелки". По-добре шумно дете на площадката между апартаментите отколкото тихо дете пред компютъра.
Жилищна сграда е място където се предполага,че живеят хора от 0 до 80-90г....
Съжителството с партньора е любов и компромиси, но съжителството със съседите е изкуство.  Бъдете артисти и не си тровете живота с тъпизми!

# 89
  • Мнения: 4 892
Aх, Не! става въпрос за системен шум, нали? Тогава и мен би ме дразнил, адски!
Ако е инцидентно - няма проблем. Децата на тази възраст би трябвало да започнат да се съобразяват с околните. Ако имат за изразходване свръх енергия, мама и тате да ги запишат на спорт или да ги заведат в парк, кино или някъде да дивеят. Но да ме тормозят по цял ден, няма да стане.  

Но Ах, Не!, аз бих опитала да говоря все пак с децата и родителите.

Успех и спокойствие желая!

п.п. не всички имат вили.

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 23:48 от NinoTino

Общи условия

Активация на акаунт