Как се държат децата ви след ясла?

  • 1 835
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 222
И сина ми стана доста агресивен.
За всяко нещо казва "няма", дори и за неща които иска и обича - първо "няма" и като се замисли се съгласява.
Много удря и то абсолютно всеки - мен, баща си.


Моят син в момента е същият. Той обаче ходи на ясла от пролетта, а това тотално отрицание започна скоро. Та при нас яслата не е причината. Там е всеобщ любимец и винаги само са го хвалили. Май го тресе някакъв бебешки пубертет. С колкото други майки на деца на неговата възраст говоря, всички се оплакват, че отрочетата им знаят само "няма". Той дори не чака да чуе какво точно му казваш. Върти глава и вика "няма!". Например "Хайде на гърнето", "Няма!". След това сяда и си свършва работата. "хайде, ставай", "Няма!" - и може да откара половин час на гърнето, ей тъй, за каузата. Явно е някакъв период, през който трябва да преминат. Като удря, не го прави от агресия. Струва ми се, че мисли, че е много интересен. Стараем се да го игнорираме в такива моменти и дано скоро свърши това тотално отрицание. Ама какво ли ще последва?

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
ston  Велизар ходи на ясла от февруари.Беше на 1г.2мес. като започна.Най-малкия, най-адаптивния и най-кроткия и спокойния в групата по думите на сестрите.Но боледуваше страшно много (то и сега е така  Tired ) и лятото го бях спряла за два месеца - юли и август когато бяха сборните групи.Цяло лято изкара с баба си на двете вили които имат - едната на морето, другата на балкан.Уж да е на чист въздух, да се калява, ама ефект не съм видяла до сега.Както и да е.От както започна през септември отново да ходи на ясла това дете просто не е същото.Той и преди това си беше проклетичък, но не чак така.Не знам дали е само от яслата, дали е прословутата "криза на две години" или двете неща на куп, но наистина ми е много трудно, изнервено, притеснено...

# 17
  • Мнения: 250
И при сина ми има промяна,а днес му е трети ден.
Трудно започна да заспива и на обяд и вечер,а умира за сън и очите му се затварят.Мрънка,реве,голям зор докато заспи.
На обяд спи половин час и се събужда,а преди спеше по два часа.
През другото време е един замислен и тъжен,и постоянно иска да е в ръцете ми.
Не знам по нататък как ще е. Tired
Явно всяко детенце изживява стреса по свой си начин.
Хайде отивам да го взема.

# 18
  • Мнения: 2 018
Моя син от известно време след ясла е много агресивен Cry, удря ни всички поред, сякаш сме виновни за нещо! А когато си е в къщи почивните дни не прави така! Да го оставя да го прави не става, като го накажа да отиде в другата стая, става ужасно, почва да реве та не може да се спре Rolling Eyes Незнам как е най-правилно да постъпя? Моля за съвети!

Абсолютно в същото положение бяхме няколко месеца, след като постъпи на ясла. Прибираше се много нервен. А, той е спокойно и неразглезено дете. Стигал е почти до истерия. Тогава го прегръщах много силно и го люлеех и пеех. Бях на ръба да се откажа от яслата. Посред нощ бълнуваше и плачеше.
А когато е събота и неделя, отново си е той. Няма и помен от нервността.
Споделих го с госпожите - бил се разглезил  Tired. А, не беше така. Той плачеше и ръкомахаше посред нощ.
Коментирах го с една майка от същата група и тяк каза, че при нея е същото.  Rolling Eyes

Сега е малко по-спокоен. Пак има такива вечери, но не са ежедневие. Надявам се да е било от адаптацията, а може и да не е...
От коя ясла е детето ти? Коя група? Може и на ЛС.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Моя син ходи вече трета седмица, от вчера спи там, като го прибирах на обяд не искаше да спи, заспива чак към 16.00 ч. и постоянно се буди, мрънка - Искам мама, искам мама, по-агресивен стана, блъска децата навън, дори и с тези с които си играеше сега ги блъска, започна да ни нарежда - Ела тука, седни, веднага бързо, нямаш абота там. Като говорим постоянно ни вика - Тишина, тишина!

Общи условия

Активация на акаунт