Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Здравейте мами, чета ви отдавна и съм ви много благодарна за опита и идеите, сина ми е на 1г 1м, изключително кърмен до 6м, захранването му протича нормално без реакции с изключение на някои млечни. При първо предлагане на краве сирене на 11м направи разстройство за около 20 дни, тъй като имаше вероятност да е било от вирус, при повторно предлагане след 30 дни се появиха червени обриви около устата, които изчезват за около 1 час. Малкия яде без проблеми, телешко, краве масло, сирене ако е от готово пюре. Все още кърмя, в моята храна млечните са основни продукти, реакция с червени обриви около устата прави от сирене козе и краве и кисело мляко, също от бисквити в които има мляко. Въпросът ми е това АБКМ ли е, защото не е типична според мен и как да продължа с въвеждането на млечни продукти? Благодаря
Цитирай

София

Максини, най-добре е да се консултираш с педиатъра на детето и с добър алерголог.

Прекрасно е, че още кърмиш!  Peace Има вероятност да чуеш коментари от медицински лица да спираш кърменето, но не се поддавай особено ако става въпрос за АБКМ!

Ако се потвърди алергията, би следвало с малкия да се подложите на едномесечен строг режим, в който да избягвате всички млечни храни и възможни алергени. Мога да ти копирам детайлна диета, ако те интересува. Следва бавно и внимателно захранване..

Има доста теми за АБКМ, които могат да те насочат.  Peace  Hug
Цитирай

Здравейте мами, чета ви отдавна и съм ви много благодарна за опита и идеите, сина ми е на 1г 1м, изключително кърмен до 6м, захранването му протича нормално без реакции с изключение на някои млечни. При първо предлагане на краве сирене на 11м направи разстройство за около 20 дни, тъй като имаше вероятност да е било от вирус, при повторно предлагане след 30 дни се появиха червени обриви около устата, които изчезват за около 1 час. Малкия яде без проблеми, телешко, краве масло, сирене ако е от готово пюре. Все още кърмя, в моята храна млечните са основни продукти, реакция с червени обриви около устата прави от сирене козе и краве и кисело мляко, също от бисквити в които има мляко. Въпросът ми е това АБКМ ли е, защото не е типична според мен и как да продължа с въвеждането на млечни продукти? Благодаря

Радвам се, че откривам темата!!!

Подчертала съм, касаещото нас!

Изключително кърмена до 6м,
захранена със зел. пюрета-домашни!
Не е приемала млечен протеин!
При предлагане на козе сирене и се появи червени петънца около устата, но малко, не обърнах особено внимание, но го взех като едно на ум.
Спярх сиренето, защото просто не и хареса.
Предната седмица и предложих мавко извара/колкото 2-3грахови зърна/-педагогически, направи силно зачервяване около устата, простиращо се по едната половина на лицето!-Копривна треска, или Уртикария! Дадохи и Фенистил, капки!
педи каза да я наблюдавам!
Тогава все още не бях сигурна, че е във връзка с млечните, но пак имах едно на ум.
Преди два дни и дадох краве кисело мляко, олкото оризово зърно и пак направи червени петънца около устата.
Зачервяването изчезва за около половин час!

От изчетеното това прилича на Уртикария, чувствителна на млечни продукти.
Но каква е разликата от АБКМ?

И ако е утрикария израства ли?????
Какво мислите?

Цитирай

едно иглу в Лапландия

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306737.0
Цитирай

София

Най-добре разбира се е да отидете на дерматолог или алерголог, но тъй като на моя приятелка детето е с диагностицирана АБКМ мога само да кажа, че обривите са по цялото тяло (най вече по чувствителните места като гънките на ръце и крака напр), слуз или кървави жилки в изпражненията и т.н.
Не се притеснявайте излишно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.