И мен ме налегна следродилният косопад

  • 2 244
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Здравейте, момичета! При мен също започна следродилният косопад. Изобщо не се тревожа, защото знам, че е нормално. Видях рецептите, които препоръчвате, но се чудя дали изобщо има смисъл да правя нещо или просто трябва да си изчакам да отмине. Тези маски за коса имат ли някакъв ефект или са само за успокоение  Grinning (нещо като капките против колики, с тях или без тях трябва да изкакаш да отминат)? Не се притеснявам, знам, че трябва да падне това, което не е опадало през бременността, но роднините ми са много разтревожени и ме ръчкат да направя нещо. Вие какво мислите?

# 1
  • Sf
  • Мнения: 808
виж малко по-горе има тема за зехтина, който е страхотно полезен за косопад, аз така се лекувам в момента:-)

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Наистина, пробвай със зехтин. Дори и да е за успокоение на близките ти. Косата ти ще стане по- силна и с блясък. Но изчакай организмът ти да се възстанови, чак тогава косопадът ще премине. Недей  да се тревожиш-всичко ще си дойде на мястото!

# 3
  • Мнения: 4 176
АЗ явно не съм нормална:), защотп мпята започна да капе 1 г. след раждането.

# 4
  • Мнения: 2 489
Пий фолиева киселина. Определено има ефект.

# 5
  • Мнения: 4 068
И аз сигурно не съм нормална понеже всички казват, че през бременността косата им ставала страхотна, а моята е някакъв кошмар просто. Принципно съм с чуплива коса, а сега леко се поизправи и стои като мъхеста. Абе мани. Иначе не мога да кажа, че капе повече от преди. Ще видим след раждането как ще е.

# 6
  • Мнения: 7 186
И аз не съм забелязала кой знае каква промяна в косата си,а казват,че бременните имали разкошна коса...незнам,моята май си е същата newsm78,не че ми е лоша,но очаквах някакви буйни лъскави гриви Grinning,а то-нищо.За това капене на косата след раждането много се е писало,но наистина ли чак толкова оредява или просто си капе по малко?
Леле сетих се,че през 2000 г преживяхме една ужасна катастрофа,където едва се измъкнахме живи и тогава вследствие на стреса за няколко дни толкова коса ми окапа,че направо като се сетя и настръхвам,направо с кичури ми падаше ooooh!,бях се видяла в чудо,мислех че ще остана без коса.Но след това започнах да си правя повече маски и я подхранвах с каквото мога и ми се оправи за няколко месеца и то без да я подстригвам Simple Smile.До преди това смятах,че стреса е нищо работа и на мен никога не би могло да ми се случи,но тогава осъзнах,че не съм била права.
Така че предполагам и косопадът след раждане не е чак толкова страшен. Wink
На маската със зехтина и аз съм и хвърлила око. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Хубавото на този косопад е че минава. Моята нова  Laughing коса започна да излиза около два месеца след като косопада започна. Освен маските, които аз лично нЕмах нерви да правя можеш да пиеш витамини. Има такива специално за женски хубости - Мерц, може за кърмачки, ако кърмиш, а може и каквито са ти по джоба.
Скоро да се похвалиш с нова коса!

# 8
  • Мнения: 830
На мене много ми помогна Ревалид .Пих го след като спрях кърменето .

# 9
  • Мнения: 4 629
И аз в момента изживявам този косопад  SadДобре, че започна малко да намалява, че съвсем се бях отчаяла. Не вярвах, че такива количества коса могат да падат  Shocked Не си правя маски, а витамини по принцип си пия - мултивитамини за кърмачки

# 10
  • Мнения: 3 550
Ами, аз кърмя. Какви са тия мултивитамини за кърмачки и имат ли ефект? А Мерц става ли при кърмене?

# 11
  • Мнения: 4 176
Ами, аз кърмя. Какви са тия мултивитамини за кърмачки и имат ли ефект? А Мерц става ли при кърмене?
Аз пиех "мултитабс". 7-8 л;в струват. Шведски са.

# 12
  • Мнения: 1 639
Абе аз косопад не съм забелязала по-голям от обикновения,но виж пърхут какъв имам smile3514 ужас!!!!!!!!!!!Сега ползвам прехваления Head&shouders smile3512ефект никакъв.Някой да има същия проблем и нещо да ми препоръча?

# 13
  • Мнения: 7 186
Абе аз косопад не съм забелязала по-голям от обикновения,но виж пърхут какъв имам smile3514 ужас!!!!!!!!!!!Сега ползвам прехваления Head&shouders smile3512ефект никакъв.Някой да има същия проблем и нещо да ми препоръча?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5512.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7784.0

 Peace

# 14
  • Мнения: 590
При мен следродилния косопад се появи около 3-4 м. след раждането. Падаше като на малки снопчета Shocked bibi похвали една серия Фитовал - шампоан, лосион и таблетки. Таблетките не стават за кърмачки. Аз пробвах шампоана и лосиона. Косопадът спря още след първата опаковка. 2-3 пъти  правих и маска със стимулант за коса на Икаров.  Иначе и аз чаках да отмине, но ми омръзна да събирам по една шепа коса от пода..

Общи условия

Активация на акаунт