Темата на 5-то класниците е това!

  • 24 838
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 950
Ali_sun , права си за разликата в оценяването и това не би трябвало да е така - все пак решават тестове и би трябвало да имат сравнително близки критерии за оценяване Twisted Evil .
А нашата нова учителка е една от учителките с най-висок рейтинг за у-щето ни в Помагалото и също така с много добри мнения от ученици, което ме навежда на мисълта, че е добра учителка, докато предната определено не я обичаха децата изобщо - непрекъснато им викала, хапвала си шоколади по време на час и мисля, че доста е биела по самочуствието на децата с по-малки знания от останалите . И все си мисля, че направихме голяма грешка, че не се оплакахме всичките родители/ това беше колективно мнение на всички родители от нашия клас независимо от оценките и знанията на децата ни/ от нея на директорката  newsm78

marka_74 , много интересно - входно бо ДБТ Laughing - моят син не е имал/сега го питах/ Wink

И преди малко ме зарадва с 3-ки по история и БЕЛ  ooooh!на входните и 6-ца по човек и природа Peace
Ще пада доста работа тази година ми се струва Thinking

Не знам за вас, но на мен ми струва, че разликата в нивото м/у 4 и 5 клас е доста голяма  newsm78

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Здравейте в новата тема! Днес моето съкровище ми донесе третата си поред вече шестица от началото на годината - тази е по история. За ИТ, и на Гери й е любим предмет, което си личи и от линковете от подписа ми. Всичко си е правила сама, от началото на 2008 година направо обожава да си прави форуми, сайтове и тн. Който има желание може да ги разгледа, особено най-новия, който прави и обновява всеки ден в свободното си време е www.witch121.dir.bg  Joy

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И преди малко ме зарадва с 3-ки по история и БЕЛ  ooooh!на входните и 6-ца по човек и природа Peace

И моята ме зарадва с 3ка по Литература в/у старогръцките легенди и митове. НО... аз, акто видна читанка разкостих всички уроци и смятам, че пак има некоректно зададен въпрос и че все пак, моето дете е дало 1/2 верен отговор. Ще има сражения и боеве, казвам ви  Close
За същото да се готви и математичката ни...  #Cussing out
Какви глупости са писали децата вчера в уч. си тетрадки? Звънях на 2 деца от класа й... и 2те са писали от глупост, по-голяма глупост... Уж така им била казала г-жата. Все пак може и децата да не са разбрали, но ако тя не е обяснила добре... Пусти дроби ще им разкажат играта.
Иначе по ЧП има 6-ца. По ИТ също й е интересно...
Обаче седи до някакво момче, което било много странно и тя много се нерви от него  #Cussing out. Молила да я преместят, класната й не пожелала... ей, аман от дебелоочие ви казвам  Close

# 18
  • София
  • Мнения: 11 703
Къде сте мили момичета?
В крайна сметка наистина имаме род.среща утре.Да видим какво ще стане...
Вчера споделих,че имам да Ви се оплаквам.За учене си е самостоятелен,напира да го изпитват,да пише доклади/реферати,взима участие в час.
Дори са правили доклади по ЧП и той е бил единствения,който го е написал на ръка,а не изпринтено от интернет например.Умряла циганката,та сама да си похваля чавето.
Обаче като организация или не знам как да го нарека се хванах за главата.По един предмет имаме по две тетрадки.Кога ги носим,кога не.Пишем на листи,а после не ги преписваме.Бележникът вече е огънат,някои учебници също.Губим тетрадки и други неща...Абе вятър ни вее на бял кон.
Та с баща му се опитваме да обясним,че тези номера няма да минат и това,че има 6-ци,не означава,че не трябва да е по-организиран.
Учи се в последния момент,но се справя и там не мога да правя много-много забележки,но все пак се опитвам да обясня,че не се прави така.
Все пак ще видя с какви впечатления са преподавателите от него...
Шани Вашите преподаватели май трябва да са в "ТОП 10".И Вие май нямахте още род.среща или бъркам?
Иначе по БЕЛ имаме 5.50 или 6 на входното ниво,не помня вече.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Шани,кви са тия учители  newsm78. Да не могат да обяснят на децата материала ! За мен тия старогръцки легенди изобщо не са за тяхната възрасти се надявам се да прескочим тест по тази тема.Вчера и ние сме взели дробите - 1-ви урок, обикновени дроби.По думи на сина ми,децата са ги разбрали, явно г-жата си я бива.
  Ali&Meli , и ние забравяме.Онзи ден -учебник по бълг., преди това учебната по англ., след някой и друг ден- бележника. И аз така повтарям, не са важни само оценките ,важно е да се организира. Ама вече започваме да влизаме в ритъм ,тази седмица още нищо не е забравял. Laughing Понякога си мисля - това да са ни проблемите  Wink.

# 20
  • Мнения: 1 400
Хъ. Забравяте....а на мойто шеметче му няма личната карта ooooh! Вчера я търси тя - днес започвам диренето аз. Гаранция ще изникне от някое забутано местенце, освен ако не я е загубила, което също е вариант. Tired Вчера някакво момиченце от друг клас ги дирило по стаите за да й даде....бележника! Close

# 21
  • София
  • Мнения: 11 703
На нас митовете и легендите са ни силата,ако имате нужда от помощ свиркайте  Wink.
Дори първото изпитване по БЕЛ е било на това доколкото си спомням.
Ali_sun трябва да влезне в ритъм,защото това не е учителката до 4 клас и материала е много по-различен.
Аз миналата седмица бях на панаира в Пловдив,баща му се е прибирал късно от работа и нашия се е възползвал от ситуацията.
Да Ви се оплача всеки Божи ден има 7 часа,без изключение.Това май е окончателната му програма.В два от дните започва с нулеви часове.Никой не може да ме убеди,че е нормално деца на 11 години да имат по 7 часа.
Направо съм бясна,но няма изход...всъщност само един да сменим училището.Навремето аз съм имала 7 часа чак в 9 клас.
Оплаках се,не ми олекна,но все пак...
Вейдър губи,губи,ама поне да си признае,че е загубил нещо си.Това става едва след като кажа,че няма да се карам.Някой път твърди,че е загубил нещо си,тъжен и след време се появява от някъде.

# 22
  • Мнения: 7 263
Ааааа моля, моля - като стане дума за забравяне и блейковщина ша ви замоля най-учтиво да ни отстъпите приза, за да не си го вземем с огИн и меЧ!
Снощи се прибирам изцедена след 9 часов работен маратон и двучасова родителска среща на малкия /слава тебе господи засега май сме случили на госпожа пу-пу-пуууу/.
И какво заварвам - мила родна картинка, у дома е минало торнадо - учебници има във всички стаи / не бързайте да се радвате, това не значи автоматично че е учено/, тетрадки, листове с тестове, пликове с гуменки и какво ли не още. Малчо рисува проснат на пода сред това артистично разпиляно простронство, а баткото се щура като обезумял от куп на куп и рови за пореден път в шкафа за учебници - огромен с две крила, на два реда и с огромно горно чекмедже. Паниката е пълна - не се намират цели два учебника и прилежащите им тетрадки. Оглеждам хладнокръвно стаята и бръквам като фокусник зад стола с накамарени дънки, тениски, анцузи и т.н.... за които съм казала, че мястото след едно обличане е в коша за пране, но...
Та вадя аз един плик и  ООО чудо!!!
Вътре се мъдрят всички търсени помагала накуп Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Пък вие с някакви бележници и лични карти ми се фукате тука дето няма никаква нужда от тях  Heart Eyes Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 11 703
Оглеждам хладнокръвно стаята и бръквам като фокусник зад стола с накамарени дънки, тениски, анцузи и т.н.... за които съм казала, че мястото след едно обличане е в коша за пране, но...
Същото го има и у нас.Един стол върху,който са захвърлени анцунг,с който стои в къщи,дънки,блузи,а вечер късно и сутрин рано може да се види и хавлията му за баня.
Чудо и приказ просто...
Тъй че мила ми Лени може да поспорим за приза за стола с дрехите върху него.
Още повече,че ние и седим на този стол докато учим или гледаме ТВ.След това дрехите дори и да не са били изцапани и да са позволявали носене втори ден например дънки стоят като сдъвкани и изплюти.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лени, Лени... напишках се от смях  Joy Joy Joy, макар в нас честичко да е същото  Crazy
Понеже понякога оставам сутрин, понякога вечер се прибирам по-рано, то не настъпва ЧАК такъв хаос.

Някой попита, на какви преподаватели е "случила" щерката...
Чакайте да кажа още...
Класната им ги е предупредила, че не желае да й мирише на пот и мишници и ги е накарала нон-стоп да си бършат последните с мокри кърпички.  Crazy Crazy
Както и да си обуват гуменките в съблекалнята, а не в класната й стая. Туй то  ooooh! Whistling Tired Crossing Arms
И да, нямали сме още род. среща. Както и бележници още нямаме...  Tired

# 25
  • Мнения: 113
Хей много сте назад с материала по математика.Моя учи вече за "Изобразявене на десетични дроби върху числов лъч".Госпожата си спестява обстойното обяснение.Начертала черта на дъската,направила разграфяване и написала някакви десетични дроби.Това е който разбрал-добре,който не е разбрал-да е.Е мама обясни и сега всичко е наред.

# 26
  • Мнения: 83
момичета,
много се посмях на по-горните постове Joy

у нас картинката с "подредбата" е съвсем същата  Embarassed,само дето не мога така картинно да я опиша като вас  Hug

а, да .... а в нашата детска стая, върху стола с учебници, дрехи и мокра хавлия  Wink вече се мъдри и сутиен с размери почти като моя Joy - и нашият тати вече минава през детската /женската/ стая с почти затворени очи  Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 1 950
Ох този стол с дрехи!  Twisted Evil Заради него избягвам да влизам в детската стая  Crazy При нас там измежду обличаните се намират и свалени от простора, но неприбрани в гардероба дрехи, а като кажа да се подреди стаята и коша за пране направо се пука  по шевовете, защото цялата камара се хваща и се натъпква там без оглед дали е обличано или не нещо, включително ми се е случвало като зареждам пералнята да намеря някоя "изгубена" тетрадка  #Crazy О да, и задължително мократа хавлия, за да е пълна картинката / ако по изключение не е метната върху кревата  ooooh!

А пък по математика ЗИП снощи с такива логически задачи ме изненада сина, че не можах да схвана никаква логика за решаването им  newsm78 Накрая скалъпих някакъв принцип, но не съм съвсем сигурна дали е така  Embarassed / а математиката навремето ми беше силна страна Thinking/ Тези дни ако ги има в него задачите ще ви напиша някоя да ми кажете дали аз не схващам или наистина са трудни тези задачи  newsm78

# 28
  • Мнения: 217
Ох този стол с дрехи!  Twisted Evil Заради него избягвам да влизам в детската стая  Crazy  Laughing
Laughing Хи-хи, Лиде, все пак са събрани на стола! При нас за по-сигурно всичко са тъпче в гардероба, за да не мога да видя от пръв поглед за какво става въпрос.
а, да .... а в нашата детска стая, върху стола с учебници, дрехи и мокра хавлия  Wink вече се мъдри и сутиен с размери почти като моя Joy - и нашият тати вече минава през детската /женската/ стая с почти затворени очи  Joy
hahaha Моника, по този повод, от къде купуваш сутиени за момичето?Нещо ми е голям проблем това.
А ние защо така нямаме входящи тестове! Знам за един по български, на който имаме 6 и за един по ЧП, на който имаме 27 точки от 30. Но оценки в бележника още нямаме. Въобще не мога да се ориентирам какви са изискванията. Мами от СМГ, споделяйте! Hug

# 29
  • Мнения: 7 263
ЕлиЯна маскирала си се, но пак те разпознахме  Hug
На племенниците попаднах на много готини сутиенчета в ХИТ - но само веднъж иначе има при нас един готин магазин уж на Триумф, но продават и от други фирми - има много готини моделчета и не са скъпи / на Христи примерно/.

Общи условия

Активация на акаунт