Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Анкета

Бихте ли оставили детето си в детски кът за няколко часа

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 06 ное 2008, 10:37

• Благоевград
Ако ви се налага да излезете някъде и няма на кои да оставите детето, а не можете да наемете бавачка, бихте ли оставили детето в детски кът които предлага подобна услуга  и колко на час бихте платили?

# 1
Доста често оставяме малката там,и тя е много доволна да си играе с каките и дечицата и ние така си вършим работата или просто отпочиваме на покафенце Peace

# 2
  • Благоевград
 Моято дъщеря откакто тръгна на детска градина все е болна , а аз е краино време да почна работа, а пък немога да си вземам болничен всеки път . Нямаме баба та се чудех дали е добра идеята да я оставям в такъв кът докато тати или аз сме в състояние да я вземем. Дали ще е скъпо? Гледат ли ги добре?

# 3
Мислиш да я оставяш в детски кът, когато е болна ли???
Ако отговора ти е "да", идеята не само не е добра, но дори е ужасно лоша.

Иначе си зависи от детския кът или клуб, или още както там се нарича. Има много добри, има и лоши. Аз лично бях доволна от този, в който водехме Ива, до момента, в който пуснаха очевидно болно детете. Спряхме да го посещаваме.
Това дали е скъпо е субективно понятие. Последно сме я водили преди няколко месеца и беше 4 лева на час. Между другото за тези пари спокойно можеш да си наемеш почасова детегледачка.

# 4
Зависи от персонала и условията.Има безбожно скъпи детски центрове,които не отговарят на елементарни изисквания,като например винаги да е проветрено и занимаващите се с децата да са с нужните способности/квалификация.Спомням си веднъж как на рожден ден на момченце на 7години посрещнаха едно момиченце на 4 на вратата начумерени и с думите:"оооооо,изобщо не си представям как ще издържи,те така дивеят...".А нейната роля каква е? За какво е сложена там?

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 13:44 от дъмбълдор

# 5
Оставяме нашият бандит в един детски кът, който сме си харесали и то най-вече заради него, а не само, когато имаме нужда да сме свободни.

# 6
Оставяла съм голямата си дъщеря няколко пъти в два различни клуба. Тя никога не е ходила на градина, а на мен ми се е налагало спешно някой да се грижи за нея, та по необходимост съм я оставяла. Винаги със свито сърце, но не е имало проблеми. Първия път се беше заиграла с едни по-големи момиченца, втория път не искаше да си тръгваме, защото и бяха харесали разнообразните играчки.  Peace

# 7
  • София
не, само когато съм с него.

# 8
Болно дете - НИКОГА.
Самата идея ми се струва абсурдна. Ако детето не е в състояние да ходи на детска градина, то категорично не трябва да посещава и детски клубове.

# 9
Бих.

# 10
  • Бургас
Не, не бих.То зависи от зора, ама до сега винаги съм го взимала с мен ако няма на кого да го оставя.
Ако е болен пък абсурд.

# 11
  • Варна
Да, оставяла съм я за около два часа, но не е била болна никога. На нея и харесва и се забавлява добре

# 12
  • София
Не, не бих го оставила. Нямам доверие в персонала.

# 13
Оставяла съм я в предварително проверени клубове - т.е. там, където сме ходили поне няколко пъти заедно и съм доволна от отношението и грижата. Но болна - не!

# 14
Болно дете - НИКОГА.
Самата идея ми се струва абсурдна. Ако детето не е в състояние да ходи на детска градина, то категорично не трябва да посещава и детски клубове.

Подкрепям!!!!  Peace

Не съм съвсем в час за цените в детските кътове и тарифите на детегледачките, но мисля, че ако можеш финансово да си позволиш да оставиш детето си за цял ден или 1/2 ден в клуб, то можеш да си позволиш да наемеш детегледачка. Бавачката ще се грижи и възпитава само твоето дете, а в клубовете кое по-напред да обслужат?!  Peace

Аз не бих си оставила детето в клуб дори и за час. Първо, защото той не би стоял без мен и второ, защото нямам доверие нито на момичетата, нито на други родители, които наистина си водят болни децата, за да не скучаят вкъщи.  Shocked

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт