Какво представлява уверената жена?

  • 3 079
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Много често попадам на статии,където пише,че увереността е едно от най-силните женски качества.
Какво значи според Вас да си уверен?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Много често попадам на статии,където пише,че увереността е едно от най-силните женски качества.
Какво значи според Вас да си уверен?
женски ????
лъжат, не им вярвай ...

# 2
  • Мнения: 206
Може и да е най-силното качество , но ако ти липсват безброй други.... newsm78 едва ли помага....
Наистина лъжат !

# 3
  • Мнения: 1 289
Да си уверен може да бъде както качество, така и недостатък. Много неконкретизирана тема.

# 4
  • Мнения: 473
Уверена жена е жената, която вярва че е успяла, жената, която има самочувствие. Песимистките не са уверени, а напротив. Уверената жена е позитивна, усмихната, вярва в себе си и постига успехи, както в личния така и в професионалния живот. Това на теория, а на практика е малко по-различно Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Глупости на търкалета е това за увереността, поне доколкот осе спряга в различни женски списания и т.н.
Поне за мен има хора, които са склонни да рискуват повече. Донякъде е характер, донякъде е възпитание или опит.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Тя не е жена, а мъж под прикритие. Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 1 529
Уверена жена е жената, която вярва че е успяла, жената, която има самочувствие. Песимистките не са уверени, а напротив. Уверената жена е позитивна, усмихната, вярва в себе си и постига успехи, както в личния така и в професионалния живот. Това на теория, а на практика е малко по-различно Grinning
Да на теория е добре. Зависи от ситуацията,понякога съм уверена,а понякога съм трагедия... Смятам ,че на 100 процента не може да е уверена никоя жена,пък и мъж... Хубаво е обаче ,когато насърчаваме околните да демонстрираме увереност.

# 9
  • Мнения: 2 448
Най силното женско качество е интуицията. Увереността е хубава до някъде, стига да не прераства в прекалена самоувереност.
Най добре е, човек да прецени реално на какво е способен, да се познава и тогава може да се каже, че е уверен.
Другото са статии за надъхване на неудачници от типа ти можеш всичко, само трябва да откриеш колко си специална и нищо няма да ти се опре. Стил Космо дрън , дрън.

# 10
  • Мнения: X
Всеки човек разполага с някакъв набор от качества. Няма такова най-силно изразено качество за всички- при всеки е нещо различно, това му е хубавото.
Уверената жена предполгам,че рядко списва по форуми.

# 11
  • Мнения: 10
Уверената жена е красивата, преуспяваща жена. Има безброй много перспективи пред нея, както в личен така и в бизнес план. Уверена е, защото е твърде малка вероятноста да я закъса откъм любов или пари. Такава жена, просто има и двете неща. Flutter

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687




И двете дами със сигурност няма да го закъсат Peace

# 13
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Увереността, според мен, няма много общо с постижения и външност. По-скоро е онова състояние, което кара една жена да не се съмнява в стойността си. Конкретните постижения и излъчване за успешност идват в резултат от увереността, че можеш и че личността ти има стойност, не обратното.

Познавам неуверената жена по това, че се престарава. Спомням си един момент от сериала "д-р Хаус", в който докторът и негов колега интервюират лекарка за длъжност в болницата. Тя е нахакана, уж-уверена, образована, с опит и "мнооо яка мацка", с обувки на умопомрачително високи токове. След края на разговора, колегата казва: "Май имаме човек за длъжността", а Хаус отговаря: "Друг път. Видя ли й обувките? Жена, която е съгласна да понася толкова неудобни обувки, само за да направи впечатление, не е нашият човек. Твърде е неуверена.". Joy

Впрочем, всичко това се отнася и за мъжете.     

# 14
  • София
  • Мнения: 397
Уверената жена е красивата, преуспяваща жена. Има безброй много перспективи пред нея, както в личен така и в бизнес план. Уверена е, защото е твърде малка вероятноста да я закъса откъм любов или пари. Такава жена, просто има и двете неща. Flutter

Аз пък съм чувала за правило- ако не ти върви в работата, ти върви в любовта и обратното.  Двете май ги може само ССФ.

# 15
  • Мнения: 1 897
Уверената жена е спокойна и ведра, в хармония със себе си.

# 16
  • Мнения: X
Saule,моето мнение почти се припокрива с твоето...и според мен прекаленото вманиачаване във външния вид и облекло говори за неувереност и че искаш да се представиш за нещо ,което неси...
Това съм го чела някъде...но имам доста познати,за които е валидно...
Unknown_lady , не знам дали примерът ти е удачен,защото съм чела,че обикновено хората, които се стремят към власт,като цяло са доста неуверени ...т.е. властта им дава тази сила,която те нямат като вътрешно усещане...
За мен уверен е този,който не изпитва необходимост да се доказва на всяка цена...знае стойността си и живее според своите си разбирания и ценности,без да се притеснява дали това се харесва на околните или не...

# 17
  • Мнения: X
Тогава, ако всичко е така, както твърди Saule, излиза, че все пак трябва да сме благодарни на хилядите неуверени хорица, благодарение на които имаме всички тези постижения в областта на науката и изкуството. Hug

# 18
  • Мнения: X
buttinsky,мисля,че не си разбрала...Всички тези учени и културтрегери могат да са уверени колкото си искат...ставаше въпрос за обикновената жена май...
Аз нямам някаква върхова професионална кариера,не съм учен ,писател,художник и прочие талант...но това не ми пречи да се чувствам уверена в себе си.Знам колко струвам,не се подценявам или надценявам.Щом човек се чувства добре в кожата си и това е видимо за околните...не е ли увереност...

# 19
  • Мнения: X
Аз не оспорвам нищо казано до сега. Просто си разсъждавам.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Уверената жена е красивата, преуспяваща жена. Има безброй много перспективи пред нея, както в личен така и в бизнес план. Уверена е, защото е твърде малка вероятноста да я закъса откъм любов или пари. Такава жена, просто има и двете неща. Flutter


Не е задължително да е красива, за да е уверена. Точно обратното - без да знае, че всичко й се дава наготово, да е уверена в себе си, че ще го получи.

# 21
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Тогава, ако всичко е така, както твърди Saule, излиза, че все пак трябва да сме благодарни на хилядите неуверени хорица, благодарение на които имаме всички тези постижения в областта на науката и изкуството. Hug

 Shocked
Едното как е свързано с другото? Истинската креативност идва от увереността, че наистина има какво да дадеш, какво да кажеш и т.н.  Оттам и шедьоври разни - когато правиш нещо не, за да се прославиш, да докажеш, че струваш и т.н., а просто, защото то е в теб и не можеш да не го извадиш навън. Халтурите, обаче, са продукт тъкмо на желанието да се докажеш на всяка цена, да си видиш името във вестника и т.н  Laughing
Май говорим за две различни бири и не сме се разбрали  Hug 

# 22
  • Мнения: 10
Не е задължително да е красива, за да е уверена. Точно обратното - без да знае, че всичко й се дава наготово, да е уверена в себе си, че ще го получи.
Цитат
Светла, имах в предвид че ако е красива и богата ще има достатъчно самочувствие за да се чувства уверена в себе си  Simple Smile

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ще бъде уверена, че е хубава, нищо повече. при това до време.
когато се употребява определението "уверен" в повечето случаи се има предвид не външността а съвсем други неща ...

# 24
  • Мнения: 1 289
И тези са много уверени. Прекалено даже.

Между 'уверена' и 'интелигентна и успяла' жена има разлика, понеже видях, че някой беше дал пример Тачър. Разглеждате понятието твърде едностранчиво. Всичко зависи в какво си уверен. А пък външния вид как го свързахте с увереността - не знам.

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И тези са много уверени. Прекалено даже.
За тях нямам думи. Повече от уверени са  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 26
  • Мнения: 393
  Тъкмо набереш сили и инерция  и почваш да се уверяваш и да се навиваш и хоп-някой мъж ти посече поривите...За мен това е поза:уверена на работа-да;уверена докато шофира-да; уверена да направи нещо хубаво -да и още в  много други ситуации.
 Ама това по всяко време "винаги готов"- е ,няма такива филми Wink И не само за жените,за всички се отнася-я вижте мъжете сега на фондовите борси.Всичко друго,ама не и Уверени...

# 27
  • Мнения: X
Много точен пример с тризначките...
Не е необходимо да си нито много умен,нито красив или интелигентен,за да се чувстваш уверен.
Това е състояние на духа,а не заучена поза или следствие от някакъв успех.Защото ако увереността зависеше от успеваемостта,колко смачкани хора щеше да има...

Общи условия

Активация на акаунт