Зарибяват с junk food в 18 СОУ

  • 8 356
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 555
Цялата ситуация е напълно абсурдна.
Не знам защо задълбахте в темата преди 30 години с какво били оцветени соковете малинка.

kodbg, какво изобщо се опитваш да докажеш? Че понеже преди някой е ял вредни храни, то и сега няма проблем децата да ядат такива?! Логиката ти е по-безумна и от генератор на случайни числа. От къде на къде ще ме интересува преди 30 години кой какво бил слагал в соковете и пастичките. Това, че някоя тъпотия се е случвала и преди или на друго място, не прави конкретното дейстеие по-малко тъпо към днешна дата. Точка.

По темата повече ме притеснява факта, че някой, с разрешението на МОН, влиза и прави рекламни презентации на някакви продукти, по време на час! Изобщо не ме интересува какво рекламират. Ако ще да е паста за зъби, ако ще да е школа по народни танци! Никой няма право да прекъсва учебния процес с рекламни презентации. Училището да не е телевизионно предаване с рекламна пауза!?
Още повече реклама, насочена към деца! Както е казала Лилибон, те са непълнолетни и не могат да носят отговорност за действията си и подобни зарибявки са удар под кръста.
Това би трябвало да е незаконно, а то се случва със съгласието на МОН. Догодина какво ли да очакваме, да раздават Библии!?

Тези от МОН са толкова големи олигофрени, че сигурно най-трудната задача, с която успяват да се справят, е как да намерят пътя към работа всяка сутрин. Сигурно толкова го и намират  Close

# 31
  • Мнения: 1 776
kodbg, какво изобщо се опитваш да докажеш?

Тези от МОН са толкова големи олигофрени, че сигурно най-трудната задача, с която успяват да се справят, е как да намерят пътя към работа всяка сутрин. Сигурно толкова го и намират  Close


Да докажа нищо не се опитвам. Просто ми е хем смешно, хем тъжно куп глупави и необразовани люде да да се водят по моментната мода и да предават комплексите на децата си. Най-странното е, че деца на подобни родители, изпълващи ежедневието им с безмислени забрани ги нарушават значително по-често от нормално възпитавани деца...

Друг проблем на самочуствието без покритие - няма никакъв проблем да определиш като олигофрени няколко десетки хиляди. МОН са олигофрени. ОК. Щом не е определено към даден човк, всичко е точно.
Докато, ако аз ти кажа, че си тъпа путка - това би било обида? Не схващам логиката...


Абе... от 2 дни съм болен и се чудя как да си запълня времето и... май толкова четене тук ми стига.
Един съвет - определено ми се наби на очи една от малкото свестни майки тук - Jordan.
Тя поне се опитва да помага със съвети и ви взима насериозно. Та... от мен, че няма да научите нещо смислено - няма, никога не съм имал такава цел, но поне обръщайте внимание на тази жена и се учете как да възпитавате и общувате с децата си.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 14:24 от kodbg

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти май ми мязаш на мъж. Та да ти кажа по мъжки - нямам никакво намерение да си меря образоваността с теб, включително относно възпитанието на моите деца. За твоите, ако изобщо имаш, се грижиш ти. Освен, ако не си в бизнеса с боклучавите храни.

# 33
  • Мнения: 1 776
Ти май ми мязаш на мъж. Та да ти кажа по мъжки - нямам никакво намерение да си меря образоваността с теб, включително относно възпитанието на моите деца. За твоите, ако изобщо имаш, се грижиш ти. Освен, ако не си в бизнеса с боклучавите храни.

Недей Simple Smile
Нито по мъжки се опитвай - не ти приляга, нито образоваността си мери Simple Smile.
Ммм, последното изречение? Ако съм в бизнеса с боклучави храни не се грижа за децата си, а ако не съм се грижа?

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако си в бизнеса всячески ще се опитваш да пробутваш стоката си на другите деца. Виж, що се отнася до твоите може поведението ти да е коренно различно и да им забраняваш, защото знаеш какво продаваш. Има и такива случаи.

# 35
  • Мнения: 1 776
Не, това се опитвам да напиша в мненията дотук. Не му забранявам. Той сам не иска.
Говорили сме надълго и нашироко каква е ползата от една чушка, каква е вредата от един снакс и тн. ГОВОРИЛИ сме, не сме си забранявали.
И на 7 години, детето яде по моите разбирания точно както бих искал да яде ако му го налагах със забрани.
Разбира се, понякога казва - искам снакс, искам сладолед, искам Макдоналдс и ги получава на момента. Просто се оказва, че на тези години може да е достатъчно разумен за да разбира ползи и вреди.
ПС - Нямам нищо общо с храни - търговия, производство и разпространение. Само консумирам.

# 36
  • Мнения: 4 555
kodbg, бих ти отговорила, ама прекалено много се зарадвах, че няма да се върнеш тук повече и взех, че повярвах.

П.П. Пък ти взе, че пак се върна. Пу, празни обещания  Laughing Нищо де, щом е за минутка за реклама, приема се.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз не им забранявам, а просто имаме такъв начин на живот и още от ранна възраст съм им обяснила някои работи от икономиката и потреблението. Тези храни не са анатемосани вкъщи, но и не са неделима част от менюто ни. Понякога на всеки му се прияжда. Това, за което пиша е, че много деца израстват със снаксове и кола в устата и за тях чушките са нещо екзотично и неставащо за ядене. В тази тема, а и в други е стана ясно, че повечето родители не са забранили напълно и завинаги този вид храни и напитки, но не поощряват употребата им.

Въпросът е, че не е редно в училищата да влиза всеки търговец, който рекламира или продава нещо, независимо дали става въпрос за курсове по английски или чипс. И то по време на час. Има си родителски срещи, на които родителите може да се информират.

На мен все повече това рекламиране ми напомня на времето, когато в междуградските автобуси задължително имаше по няколко минутни промоцийки на всякакви стоки и услуги. Този спомен още повече ме отвращава като си помисля, че в училищата става същото - децата са като пътниците (няма накъде да мърдат, защото са в час), никой не ги пита дали искат да слушат търговски промоции (а ги задължават да изслушат всякакви глупости) и още по-лошо - насила им бутат разни неща в ръцете.

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
За Чийтос специално си спомням, че ги "даваха" по новините, защото били канцерогенни  Thinking

# 39
  • Мнения: 3 323
И защо пишеш във форум ако не смяташ да отговаряш???
Скъпия шоколад... явно си живяла много бедно, за което съжалявам. Аз все имах по 52ст за шоколад, когато ми се дояде.
Разстоянието от сладкарницата до училище - хем казваш, че си живяла в центъра, хем е нямало сладкарница до училището ти - в едно от двете явно лъжеш. Сокове нямало - само на вода, мляко и боза ли го карахме?
ПС - Отговорите не ми представляват никакъв труд, не се притеснявай. Просто не ми се спи и се забавлявам, което в този форум е особено лесно Simple Smile.

На първия ти въпрос - не смятам да ти отгварям, защото: 1. не е по темата (надявам се си прочел/а правилата на форума) 2. Елементарните опити за провокация и безмислени полемики не са ми по вкуса 3. Допускам, че нямаш деца или не се интересуваш от тяхното хранене (в този случай нямам какво да науча от теб). 4. Очевидно не си ми равен/на нито на опита, нито на интересите и определено ми губиш времето (надявам се да изяснихме позициите си и да не се обременяваме излишно в словоплетства).
Колкото за "скъпия шоколад", само да ти спомена, че имах предвид шоколад, а не марципан от 0.52ст. Шоколада струваше 1.05 лв. Нямаше сладкарница точно до училището, което само може да ме радва (сега), за района на Солунска и Самуил говоря (ако изобщо ти е известен).
Против съм да изпращам децата си на училище и да се притеснавям, как някой глупак ще им пробута поредния боклук, само за да си вдигне продажбите. Ако ти не си, то мястото ти не е в тази тема (по същество).

# 40
  • София
  • Мнения: 4 237
kodbg, какво изобщо се опитваш да докажеш?

Тези от МОН са толкова големи олигофрени, че сигурно най-трудната задача, с която успяват да се справят, е как да намерят пътя към работа всяка сутрин. Сигурно толкова го и намират  Close


Да докажа нищо не се опитвам. Просто ми е хем смешно, хем тъжно куп глупави и необразовани люде да да се водят по моментната мода и да предават комплексите на децата си. Най-странното е, че деца на подобни родители, изпълващи ежедневието им с безмислени забрани ги нарушават значително по-често от нормално възпитавани деца...

Друг проблем на самочуствието без покритие - няма никакъв проблем да определиш като олигофрени няколко десетки хиляди. МОН са олигофрени. ОК. Щом не е определено към даден човк, всичко е точно.
Докато, ако аз ти кажа, че си тъпа путка - това би било обида? Не схващам логиката...


Абе... от 2 дни съм болен и се чудя как да си запълня времето и... май толкова четене тук ми стига.
Един съвет - определено ми се наби на очи една от малкото свестни майки тук - Jordan.
Тя поне се опитва да помага със съвети и ви взима насериозно. Та... от мен, че няма да научите нещо смислено - няма, никога не съм имал такава цел, но поне обръщайте внимание на тази жена и се учете как да възпитавате и общувате с децата си.
Joy Joy Joy Jordan преди се подвизаваше под псевдонима Arctica и е тийнейджърка във вихъра на пубертета. До скоро около 6 деца фигурираха в подписа й..
Твоите разсъждения са също толкова незрели..

# 41
  • Мнения: 1 849
Влязох във подфорума, за да пусна същата тема и виждам тази.
И ние със съпруга ми сме възмутени!
Детето ми е на 5,5 години и ходи на предучилищна и изобщо не мисля, че на тази възраст някое дете може да му се обясни кое е полезно за него и кое не. Целта на тези дистрибутори е да накарат децата да им купуват продуктите заради шарените кръгчета, а не защото са вкусни! Снощи правихме опит да му направим сравнение колко пари ще трябва да дадем, за да купим цялата колекция и му обясняваме, че това са парите за хляба ни за цял месец на семейството и ще трябва да стоим без хляб цял месец. Той гледа, мига, мига и накрая се тръшна "Искам цялата колекция от дискове!!!!!!" Как да обясня на дете на 5,5 стойността на нещата. За това правят кампаниите сред най-малките!! И днес аз няма да му дам пари да си купи боклука, но утре всичките му приятели ще си разменят дискчета и не съм сигурна, че хлапето няма да се изкуши и да открадне пари например, за да си го купи!!
В училището са сложили машина за кафе и преди няколко дена установих, че е вземал пари без аз да знам, за да си купувал мляко с какао... Въпреки, че е говорено какво е кражба, трябва ли да се вземат парите на другите и т.н. Но това е друга бира...
Ако има подписка ще подпиша и аз и съпруга ми, против сме в училище да влизат каквито и да е външни лица!

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
И мен нещо ме усъбни въпросната персона с 8 деца.

# 43
  • Мнения: 1 776
Хайде последно по темата... Simple Smile
Радостина - защо гледаш колко деца има? Препоръчах да се чете какво е написала, а не да се изследва биографиятат й...
За мързеланка...,  какво да кажа, смяташ, че разсъденията ми са незрели, базирайки се на?
Дивата пешеходка е без коментар - всички остриета към нея бяха с единствена цел.... Поредната заблудена женичка с псевдопринципи, която твърдо казва - АЗ повече по тази тема няма дфа пиша. Без въобще да осъзнава, че дали ще пише или не не зависи от нея Simple Smile. Потвърждение - темата, не се нуждае от допълнително разискване.
Радостина, ти напук на всякакви предразсъдаци ще вземеш да се окажеш по-поносима от очакваното... Пишеш смилени неша понякога Simple Smile.
Ескарина, с теб сладка даже... не знам и за какво съм спорил, че чак да се радваш, че няма да се върна.... Явно не си била достатъчно интересна.

ПС - Съжалявам за объркания ред на отговорите - сега влизам и отговорям отдолу-нагоре Simple Smile
Както и да е слънца, имахме интересен експеримент с познати, мисля че повече няма какво да се научи - ще ви дам възможността оттук натам да ми разкъсате парцалите. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 392
Ей, на какво заприлича темата... smile3511
Както и да е - имаше някакъв смисъл!
Значи по въпроса за жалбата - сигурно няма смисъл да пиша до инспектората, или направо до МОН. Причините - може да не са добронамерени служителите там, но със сигурност са чели по-добре от нас тук закона за образованието (или както му е там точното име) и ако са разрешили нещо, то явно не противоречи на закона. Не че няма примери за незаконосъборазни разпореждания на държавни органи, но те сами няма да си го признаят.
Обмислям дали Министреството на здравеопазването не би било заинтересовано какви ги вършат от МОН, понеже  поне на хартия би трябвало да има някакви стандарти за здравословно хранене на учениците. А снакса вярвам не намира място в тях.
Медиите на могат да реагират на еднократно действие в миналото, пък снакса вече е изяден, албумчетата са по раниците и сега чакаме да видим как вървят продажбите на Чийтос.
Друг е въпроса с промоциите и рекламите като глобален проблем, дали имат място в училище. Аз смятам, че в по-голямата си част са вредни, но вече всичко е търговска дейност, така че дори на лагер не могат да отидат децата, ако няма оферта от тур. агенция. А да се следи коя точно търговия има връзка с учебната дейност и коя - не, не е реалистично да очакваме подобна обективна преценка от когото и да било.
Но възмущението ми си остава - дразня се много като използват готовата публика на децата в клас, за да ги зарибяват с нещо. Просто в тази ситуация са много по-податливи на влияние, отколкото където и да било другаде. По-голямата част, де. Детето на Кодбг е здраво подковано и няма да поддаде явно на нищо.  Wink

Обаче съгласете се, че заяждането е тъпо - досега не прочетох че някой одобрява храненето със снакс, ама това не пречи на скандала заради привидни противоречия.

Общи условия

Активация на акаунт