“ГОЛЯМОТО ЧЕТЕНЕ” е вече в България!

  • 2 335
  • 37
  •   1
Отговори
   Голямата кампания на Българската национална телевизия, която ще определи кой е най-любимият роман на българите.  Дали? Дано тази кампания да успешна и да накара малко българите да почетем книги, а да не гледаме тъпи реалити формати или call tv формати тип - говорещи глави,които могат да говорят и обяснявят за една тъпа дума 15 минути,а ако им зададеш простичкия въпрос "Кой ти е любимият роман?" за секунда ще ти отговорят "Ами нещо от Коелю".   Оригиналният проект “Голямото четене” е създаден в Англия където цитирам "Милион британци в продължение на месеци буквално заживяват с книгите, с героите, историите, филмите и телевизионните програми за тях. " И  какво се роди от това - на първо място е Толкин а на второ Хари Потър!!!!!! Любопитно ми е при нас какви ще са резултатите - сигурно Георги Стоев или пък нещо на Христо Калчев а защо пък не нещо от сорта на "Живот и творчество на Етиен Леви"..........

# 1
  • Мнения: 4 195
Който обича да чете, никой тв формат няма да го откъсне от книгите Peace
аз обичам да чета и с радост заменям филм със книга
Български роман..............."Под Игото" ще спечели, в това съм почти убедена Peace
но дано наистина хората седнат и отново прочетата истинските български книги Peace

# 2
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Защо ли ми се струва, че този проект няма да набере голяма популярност в България   Thinking

Дано не съм лош пророк. Най-много да спечели автобиографията на Евгени Минчев примерно Joy

На мен любим български роман ми е "Осъдени души" от класиката.

# 3
  • Мнения: 516
"Тютюн" е моята книга. От по- новите автори... трудно. Алек Попов донякъде ме впечатлява.

# 4
  • Мнения: 24
Е, те тука стана баси шуробаджанащината!
Бас ловя, че ще спечелят "Под игото" и "Железния светилник"!

# 5
  • Мнения: 331
Що бе, да не сте потомци на Димов, Талев или Вазов???

# 6
  Проекта не включва само български автори а цялата световна литература...

# 7
  • Мнения: 24
И всъщност къв ти е въпроса, Грегор Замза? Кой ще спечели? Нали вече ти казах!

# 8
  • Мнения: 274
   Голямата кампания на Българската национална телевизия, която ще определи кой е най-любимият роман на българите.  Дали? Дано тази кампания да успешна и да накара малко българите да почетем книги, а да не гледаме тъпи реалити формати или call tv формати тип - говорещи глави,които могат да говорят и обяснявят за една тъпа дума 15 минути,а ако им зададеш простичкия въпрос "Кой ти е любимият роман?" за секунда ще ти отговорят "Ами нещо от Коелю".   Оригиналният проект “Голямото четене” е създаден в Англия където цитирам "Милион британци в продължение на месеци буквално заживяват с книгите, с героите, историите, филмите и телевизионните програми за тях. " И  какво се роди от това - на първо място е Толкин а на второ Хари Потър!!!!!! Любопитно ми е при нас какви ще са резултатите - сигурно Георги Стоев или пък нещо на Христо Калчев а защо пък не нещо от сорта на "Живот и творчество на Етиен Леви"..........


Ей, новобранец, не ме кради, за да не се събудиш некой ден като Грегор Замза, превърнат в едно огромно насекомо!

# 9
  • Мнения: 516
 Убихте темата в зародиш с вашия интелектулен хумор.  Mr. Green
интересно, колко отпотребителите ще пуснат грегор замза в търсачката

# 10
  • Мнения: 274
Това не е нищо. Разговорите ни със Селтакис на живо са по дълбокомислени и от Платоновите диалози и дават отговор на много въпроси.

# 11
  • Мнения: 4 195
Ужасна си Флор - аз, тоз не го знам просто кой Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 12
  • Мнения: 4 300
Явно аз съм пропуснала нещо, макар че в неделя вечер гледах по БНТ предаване за тази инициатива. Даже и линк във форума пуснах Mr. Green Освен онлайн гласуването какво друго се включва, че го наричате "проект Голямото четене"?
Между другото не знам кой чете Куелю, но МАртин Заимов в студиото каза " оная книга за мравките и острова"- за Повелителят на мухите Laughing

За протокола гласувах за Тютюн Wink

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
"Ау! Трябва да гласувам на всяка цена! От утре си взимам отпуск/спирам да ходя на педикюр/да пия кафе и сядам да чета всичко, що е излязло след Освобождението!"
Очаквам точно такава реакция.  Outta Joint
Според мен тези инициативи не водят до нищо. Като с "Великите българи".
Който обича да чете, ще чете.
Който не обича, няма.
П.П. "Записки по българските въстания" Захари Стоянов и "Васко да Гама от село Рупча" Братя Мормареви за детски роман.


# 14
  • Мнения: 6 992
Гласувах преди 1-2 дни.
Именно за Толкин - това ми е любимата книга, пък.
Само не поставяй на една скала Толкин и Хари Потър.
И британците бих ги разбрала защо са избрали Толкин.
Виж за Харьо не ги разбирам Rolling Eyes

Ако трябваше да избираме само от българските романи - "Железният светилник" и "Предречено от Пагане" бих избрала.

Общи условия

Активация на акаунт