препоръчайте ми имуностимулант за малко дете

  • 21 975
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Момичета, моля ви, препоръчайте ми имуностимулант за сина ми, който е на година и 5 месеца. Нашата педиатърка смята, че витамините са достатъчно средство срещу есенно-зимните болести, но на мен ми се иска все пак да подпомогнем организма. Фен съм на хомеопатичните средства, макар че без да е избрано индивидуално лекарството не е препоръчително да се взима. Предишната ни лекарка ни беше препоръчала Silicea /хомеопатично средство/ и детето все още си я пие, но на 15 дни. Не знам доколко е ефикасно така...Благодаря предварително за всички идеи!

# 1
  • Мнения: 4 784
Не пренасищай организма на детето с няколко вида витамини, стимуланти и тем подобни.

Миналата зима давах на синът ми Фор кидс и съм много доволна. Тази година пак ще го давам.

# 2
  • Мнения: 773
Аз не бих се решила така своеволно да му давам имоностимуланти. миналата година осенена от същата идея питах педиатъра, какво да му купя. та той на бързо ме разубеди, че не е много хубаво да му се дават такива работи на детето. 

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Най-добре е да се посъветваш с педиатъра си  Peace
Ние миналата година пихме AD Liquid, а тази година сме на Саностол + Бронховаксом.

# 4
  • Мнения: 585
ако не боледувате прекалено често по добре не тъпчи детето с излишни химии

# 5
  • Мнения: 9 814
Давам Мултивитаминол на д-р Тайс.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Есберитокс

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз давам Ехинацея Форте по 15 капки дневно + Саностол
Но задължително се дават 15 дена и след това минимум същият период почивка.

# 8
  • Мнения: 178
ако не боледувате прекалено често по добре не тъпчи детето с излишни химии
Твърдо ЗА!Пресни плодове и разнообразна храна са по-добрата алтернатива Peace.Големия пие РЕСПИВАКС,но той е с проблемни сливици и често боледува.

# 9
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
Пие Ад Ликуидс фор кидс и хомеопатични по схема след препоръка с хомеопат. Но пък е с алергична астма, затова давам имуностимуланти.Миналата година всеки месец беше с бронхит, дао сега го избегнем. Praynig

# 10
  • Мнения: 139
Благодаря ви, момичета!

# 11
  • Мнения: 3 929
Ако не водиш детето на ясла, по-добре не му давай имуностимуланти. Храни го с плодове и зеленчуци и качествена храна, доколкото е възможно.
Аз давах почти всичко, излязло на пазара. Педиатърката всеки път изписваше нещо различно, но той си боледуваше често, когато тръгна на ясла. Спря да боледува, откакто започнах да му давам Цитросепт. За мен Цитросепта си остана най-ефикасен засега. А иначе му давах AD Liquid for kids, Изопринозин, Бронховаксом, Цигапан, Ехинацея Форте на д-р Тайс, Саностол, вит. С, но нямаше ефект.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ако не водиш детето на ясла, по-добре не му давай имуностимуланти. Храни го с плодове и зеленчуци и качествена храна, доколкото е възможно.

Споделям напълно! Peace
Според нашата педаитърка не се препоръчва даване на имуностимулатори на деца под 3 годинки (ако не е наложително).

# 13
# 14
  • Мнения: 585
Да , на запад не само имуностимуланти но и витамини и хран добавки на деца под 3 години , не е прието да се дават , така че имуностимуланти само ако се налага , ние скоро пихме Изопринозин заради херпангина , но ако не бяхме толкова зле не бих му го дала

Общи условия

Активация на акаунт