В търсене на дома ... квартира

  • 11 100
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 175
П.С - забравих и "последната" може би категория:
- Моя случай - самотна майка с дете.. Embarassed
"Леле, каква е тая..ами детето? Shocked" и тн..

Една леля преди да се съгласи на оглед ме разпитва около 15 мин. - направо дисекция ми направи..Че и с претенции беше най-накрая - да не е малко детето, щото щяло да цапа и да шуми.. Twisted Evil
Отивам аз на огледа - и какво виждам - посреща ме една кукувица като от филмите на ужасите: с кокче и с лекьосан пеньоар - а около нея 2 кучета и незнам още колко броя котки.. Sick.. А апартамента - нямам думи - по-мръсен и смърдящ не бях виждала през живота си..А иначе -детето да не цапало... #2gunfire

# 46
  • София
  • Мнения: 16 024
Изкарахте наемодателите малоумни. Спрете се малко, и ние сме хора и мозък имаме. То некадърни брокери надували цените и ни пълнели главите с глупости - как за 1 дупка ще вземем поне 500 Е, то сме като от филм на ужасите - мръсни кукумцини с кучета.  Ако не ви харесва, търсенето продължава.
имам си брокерка, с която станахме приятелки  - като види имота казва - колко струва реално. Ама аз може да искам двойно - не. Слушам я, има усет към клиентите - надушва кои ще са честни и няма да ми правят номера. ако брокера е сериозен и иска и той да искара пари от имота ще предложи реална цена на сделката. това, че искате да намерите хубавото, да не дадете комисионно само ви удължава периода на лутане. Зашо си мислите, че като имате 500  Е сте велики и трябва света да се върти около вас. Вие давате, ама ние вземаме и то ако искаме, ако ви одобрим. Имало било брокер - има, аз съм я поканила и ще и платя моя процент.  Тя била искала от вас - това са си ваши отношения и не ме интересуват. Държа да бъде с мене докато идвате, как се разбирате после с нея - не ме интересува.

# 47
  • Sf
  • Мнения: 978
Има малоумни и от двете страни, не се обиждай!  Simple Smile

Имах закратко хазяин - комарджия. Жена му имаше психическо заболяване, а дъщеря му беше нещо като танцьорка в Белгия. Много весели моменти съм имала с тях - и тримата се изреждаха да ми искат пари за сметка на бъдещи наеми, при това тайно един от друг.  Mr. Green

Е, продадоха го, комарът не прощава. А апартаментчето си беше хубаво, досега си спомням с топло чувство за онзи ми период.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 175
Aisha,
ако си прочела правилно постовете ми - ще видиш, че точно случай като твоя "хваля"..

Доволна съм много от брокерката и най-вече от това, че ме разбра от първия път какво точно търся- т.е не ми загуби времето и не ме тормозеше по тел да гледам щало и нещяло..
Затова и въобще не съм коментирала комисионната - като подписахме, веднага си платих..

Но за съжаление, подобни случаи са единици (и свестни наемодатели и съвестни брокери)

# 49
  • Мнения: 46 511
... Но за съжаление, подобни случаи са единици (и свестни наемодатели и съвестни брокери)

... и наематели  Laughing

# 50
  • Мнения: 4 275
Само не разбрах ,кой е изкарал наемодателите малоумни, Aisha ?!? Като си имаш имот, ти си решаваш за колко ще го дадеш. Ако щеш не за 500, а за 1000 евро го пусни!  Wink Аз си търся обяви с филтър за горна граница и изобщо не ти виждам обявата! Само, че ако ще искаш толкова пари, се надявам условията да са подобаващи Wink Съжалявам, че пак трябва да пускам тази обява, но ...
http://www.imot.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&ac … 64&f1=details
Мислиш ли, че това заслужава 220 евро?  newsm78 Имаше и снимки от банята, малко късно, но предвидливо са ги махнали Wink Там даже и животинче не бих пуснала. Представям си и как смърди! В тази тема се оплаквам от брокери, които пускат фалшиви обяви. Всеки ден в имот.бг се обновява много примамлива обява. Звъня конкретно за нея и знаеш ли какъв отговор получих? "Ами много често не можем да се свържем със собствениците, много често не си вдигат телефона. Все пак си оставете номера". Еми няма пък! Аз звъня за тази оферта! Как пък толкова не го разбраха. Не за апартамента в Дианабад за 650 лева!  #Cussing out
За хора, които си вършат работата, никой нищо не е казал. Нито пък за тяхната част от сделката. Моите възможности ... или по-скоро на толкова оценям услугата, са половин наем комисион. На тези, които ми искат цял наем, им казвам, че обявата отпада за мен и толкова. Няколко пъти ми звъни едно момче за един оглед. Ми само по разговорите, които провеждаме мога да кажа, че е точен човек. Само, че както съм го усетила това, усещам и фалша, и желанието да се "пробута"  нещо.

Тука никой не одобрява и наемателите, които не поддържат имота в добро състояние или пък тези ,които не си плащат наема. Така, че не разбирам за какво се нахвърляш така.

Цитат
Зашо си мислите, че като имате 500  Е сте велики и трябва света да се върти около вас. Вие давате, ама ние вземаме и то ако искаме, ако ви одобрим.
   Tired Това също не разбрах къде и от кой е казано, или внушено  Laughing

Иначе ... харесах си един апартамент. ЧУДЕН Е! От хазяите също останах с добро впечатление. Сега чакам да ме одобрят.  Flutter То малко като на интервю за работа!  Mr. Green Стискайте палци да ме харесат! Peace Ако не, здраве да е, сърча продължава  Heart Eyes

П.С. Ох, не разбирам защо ми се получава толкова дълго  Blush

# 51
  • Мнения: 2 175
Стискааам! Успех! Praynig

# 52
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575

УЖАС  Sick Но то личен опит ти казвам, че се намират чудесни апартаменти на прилични цени. Наистина има избор. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт