Очила или лещи

  • 3 023
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 621
Вчера бях на очен лекар и се оказа че трябва да нося очила, диоптъра не е голям +0.50 и на двете очи, нямам астигматизъм. Сега пред мене е дилемата очила ли да си сложа или лещи. Приемам всякакви съвети и мения

# 1
  • Мнения: 58
От това което си написала, излиза че си далекогледа., т.е. не виждаш на близо. Далекогледите хора носят очила само за да четат, пишат, т.е. когато гледат наблизо. В този случай не ти трябват лещи. Трябват ти очила, които да слагаш само от време на време.
Иначе ще гласувам за очила.

# 2
  • Мнения: 178
От това което си написала, излиза че си далекогледа., т.е. не виждаш на близо. Далекогледите хора носят очила само за да четат, пишат, т.е. когато гледат наблизо. В този случай не ти трябват лещи. Трябват ти очила, които да слагаш само от време на време.
Иначе ще гласувам за очила.
Диоптъра не е голям,мисля,че очилата са по-добрия вариант.Доктора какво ти каза,постоянно ли трябва да ги носиш?

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Очила  Peace Ако доктора ти е казал, че не трябва да се носят постоянно, определено ще ти е по-лено отколкото с лещите.

# 4
  • Мнения: 294
И аз препоръчвам очила..за такъв диоптър лещите само ще натоварват окото ти.

# 5
  • Мнения: 1 217
Очила.
Диоптъра ти е малък.
Аз съм с лещи но съм с 4.5 и 5 диоптер.

# 6
  • Мнения: 2 926
Очила - диоптъра е малък и най-вероятно очилата ти не са за постоянно носене.

# 7
  • Мнения: 5 393
За толкова малък диоптър- очила.

# 8
  • Мнения: 2 197
За толкова малък диоптър- очила.
Подкрепям. Аз имам диоптър 1 и нося очилата си само, когато работя на компютъра. Лещите изискват прекалено много внимание - слагане, махане, топене в разтвори и въобще глупости такива. Да не говорим, че на мен би ми било некомфортно с лещи.

# 9
  • Мнения: 566
Очила, наистина диоптъра е малък и няма нужда да ги носиш постоянно
Виждам че си бременна, може след раждането да се смъкне диоптъра, при мен така стана.

# 10
  • Мнения: 27 524
От това което си написала, излиза че си далекогледа., т.е. не виждаш на близо. Далекогледите хора носят очила само за да четат, пишат, т.е. когато гледат наблизо. В този случай не ти трябват лещи. Трябват ти очила, които да слагаш само от време на време.
Иначе ще гласувам за очила.

Подкрепям  Peace
Даже с толкова малък диоптер може и нищо да не слагаш, ако не ти създава дискомфорт зрението. И аз съм леко далекогледа и никога нищо не съм носила, засега не изпитвам и нужда  Simple Smile

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 526
както каза офталмолога, при когото водих дъщеря ми - "Ти, виждала ли си някой очен лекар с лещи?" затова - ако ти се налага по-добре очила Simple Smile))

# 12
  • Мнения: 4 335
Очила - диоптъра е малък и най-вероятно очилата ти не са за постоянно носене.
Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
както каза офталмолога, при когото водих дъщеря ми - "Ти, виждала ли си някой очен лекар с лещи?"

 Joy hahaha Вярно. Мъжът ми беше късоглед и се оперира с лазер. Докторът беше най-търсеният и скъпоплатен в Белгия, невероятен специалист, сравнително млад и... с очила  Grinning

# 14
  • Мнения: 46 506
Очила.
Моите ги приемам за аксесоар, харесва ми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт