Био козе АМ

  • 1 021
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Да споделя, че открих био козе АМ на Сънвал (за над 4 месеца) - кутията е 900 гр и струва 27 лева, но моят герой (1 г. и 10 м.), разбира се, не го яде... Пробутвам го с каша и малко пюре от манго.
Някой друг да може да сподели опит, да даде идея? Много ми се иска да си го хапне, но нали трябва да стане в рамките на 1 месец след отварянето на кутията... Пък, няма да успеем...

Всъщност, задължително ли е точно месец да се ползва след отваряне на опаковката? Вие какво бихте казали?  Thinking

# 1
  • Мнения: 27 524
Задължително е за дребчовците, за най-малките според мен. След като мина годинката не внимавам за срока - когато, тогава.  Peace

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Трябва да се спазва срока Peace

# 3
  • Мнения: 349
Трябва да се спазва срока  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Да не би никой друг да не е ползвал такова АМ?  Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 5 744
Аз за първи път чувам за такова мляко  Blush Къде го продават?
Задължително е за дребчовците, за най-малките според мен. След като мина годинката не внимавам за срока - когато, тогава.  Peace
Peace и аз вече не се вторачвам така, въпреки че успява да се вмести в този срок
И то всъщност как е - като на Милупа млеката - разделено на два пакета (така би било по-практично, според мен) или е цяла кутия от 900гр?

# 6
  • Мнения: 4 111
Потърсих идеи, в които може да се използва АМ, за да го пробуташ  Simple Smile

Не са изпробвани от мен.

1.грис-ам-плод
2.ам-натрошени бисквити
3.ам с ориз
4.овесени ядки-ам-с или без плод

*****
Каша от мляко и бисквити

Продукти: 200 г
2-3 бисквити (Чичи бебе, Нестле адвенчър, закуска),
150 мл кисело/прясно мляко,
1 ч. л. захар.

Към подсладеното със захарта мляко се прибавят счуканите или натрошени бисквити. Трябва да се получи кашообразна смес. Ако е нужно да се сгъсти прибавяме още бисквити. Преди да се консумира кашата се оставя за няколко минути да омекнат бисквитите.

*****
Пюре ябълка и банан
По 1 ябълка и средно голям банан. Нарязани на парченца във вода колкото да ги покрие се сваряват за около 10 мин.на котлон и 7-8 в микровълнова на пълна мощност. Пасират се и се добавя за цялата доза 2 мерителни лъжички сухо мляко/формула/
Не се добавя захар понеже става доста сладко. Аз лично смесвам с мляко и оризово брашно само в момента преди приготвяне, защото не бива да престояват с плодовете. Към това пюре може да се добавят преди пасирането и няколко парченца ананас.
*****
Кисел с адаптирано мляко в МВ фурна
Сложете 200 мл вода в микровълновата. Когато кипне прибавете 1 с.л. царевично нишесте, 1ч.л. захар и намалете мощноста. За около 30 сек. до минута е готово. Като поизстине се прибавя адаптирано мляко (само сухото вещество) и плодове - пресни или компот (пасирани, настъргани).
*****
Десерт с грис
250 мл вода
1 с.л. плодово пюре или шепа пресни плодове
1/2 к.ч. грис
1/2 к.ч. захар
3 мерителни лъжички адаптирано мляко
В 250-те мл вода се прибавят плодовете и се кипват. Ако се ползват нарязани плодове, сместа се пасира. Ако ползвате готово плодово пюре се кипва само водата и пюрето се прибавя след това. Добавя грисът и захарта. Ако сместа стане много гъста, добавете още малко вода. Вари се около 10-тина мин. Сваля се от котлона и се оставя да поизстине и се добавя адаптираното мляко.
*****
Десерт с грис за МВ фурна
В бурканче от лютеница или някакъв подходящ, дълбок съд, сложете 200 мл вода. След като заври, прибавете 1-1,5 с.л. грис и намалете мощноста за 2-3 мин. Водата не трябва да ври силно докато слагате гриса, защото изкипява. Сместа се прави малко по-рядка, защото като изтине се сгъставя. Оставя се да поизстине и се прибавят 3 мерителни лъжички мляко.
Технологията на мляко с ориз е същата.
*****
Млечна супа

Продукти:
1 кафяна чаша прясно мляко/АМ
1/2 ч.л. ориз
1 с.л. настъргано сирене
1/2 ч.л. масло
1/4 яйце

Начин на приготвяне:
В малко подсолена вода се сварява оризът. След като омекне се добавямаслото. Приготвя се застройка от яйцето и млякото, която заедно със сиренето се добавя към супата. Оставете да ври още 5-6 мин.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз за първи път чувам за такова мляко  Blush Къде го продават?
...

На Нишава (голям, нов, ъглов магазин), между ул. Петко Тодоров и бул. България.

Кутията е метална и е 900 гр.  ooooh!  Не е разделено количеството...  Tired Иначе нямаше да скимтя...  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 27 524
Коя фирма? Каква народност?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
Коя фирма? Каква народност?

Блонди, не ме четеш, мацко!  Crossing Arms Още в първият пост се постарах да дам най-подробна информация...  Sunglasses Сънвал (Германия) е фирмата, Неделчев и Неделчев - вносителите.

# 10
# 11
  • Мнения: 27 524
 Ами те всички АМ са си почти еднакви с почти еднакви условия за приготвяне, съхранение и предлагане Peace

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 12:17 от Vivi

# 12
  • Мнения: 2 522
Лично аз давам млечен продукт от коза под формата на катък от козе кисело мляко и сиране на Маджаров под формата на попара или с плод.
Специално АМ от козе мляко не бих купила.

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 12:18 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт