Избор на родилно! Помогнете

  • 2 319
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Аз много се замотах с този въпрос и сега имам много малко време! След около 5 часа трябва да съм в поликлиниката за направление, а незнам дали съм избрала правилното родилно! Сина ми го родих във 2 градска и не искам повече там!!!! Сега съм избрала Тина Киркова, сегашна "Света София". Някакви отзови или съвети?
Искам този път да имам отзиви и да съм по-подготвена. Помогнете, моля!
Ако някоя мама наскоро е раждала там ще съм й благодарна ако ми каже какво трябва да нося и как стоят нещата- чистота, екип, стаи и т.н.
Предварително БЛАГОДАРЯ!!!

Поздрави
Лора Г.

# 1
  • Мнения: 46 492
Направленията ги дават без да се попълва това поле. Представи си не успееш да стигнеш до желаната болница и родиш в най-близката!  В болницата, в която постъпиш си пишат името и това е  Grinning
Леко раждане Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 6 175
Никол е права, на направлението не се пише името на родилното.
Аз раждах в Тина Киркова и съм доволна, но нямам база за сравнение. Истина е, обаче, че бях избрала и платила екип. Доктора си ме следеше през цялата бременност. Бях и във ВИП стая - двойка, където се чувствах великолепно. Не знам дали са по-мили там или е заради моя лекар или заради плащането, но отношението беше много поносимо. Едната нощ събудих дежурната сестра в 4 през ноща, защото гърдите ми щяха да се пръснат, а аз не можех да ги изцедя. Тя се отнесе изключително с разбиране. Само педиатрите не обелваха дума и ми изписаха детето със стафилококи, гноясало око и т.н.
За багажа - нощници дават там и моята я сменяха всеки ден. Носи си превръзки, бельо, памперси, прибори за хранене+чаша, джапанки. Другото са обичайните неща, кото са ти нужни: сапун, паста за зъби, телефони и т.н.
За хигиената какво да ти кажа ... ВИП стаите бяха доста чисти, а съм лежала и в патологията и там беше поносимо. Но вратата на операцинната зее непрекъснато отворена по време на операции, шишетата за хранене са със съмнителна чистота, електрическата помпа за изцеждане също. Е не е като в 5 звезден хотел, но всичко е доста поносимо според мен.
Успех и леко раждане!

# 3
  • Мнения: 396
Благодаря!
Преди да родя сина ми- вече бременна в 9 месец като ми даваха направлението ме питаха къде ще раждам, но явно това се е променило. Благодаря и за съветите за багажа! Simple Smile

Лора Г.

# 4
  • София
  • Мнения: 747
И аз родих в Св. София  и съм много доволна. Не съм избирала екип, не съм плащала на никого, никого не познавах, но всички се отнасяха много човешки и професионални( е, и аз не съм се лигавила де, но и раждането ми беше много леко). Взехме само ВИП родилна зала, защото таткото присъства и после ВИП стая двойка, в която условията бяха отлични.

# 5
  • Мнения: 396
Взехме само ВИП родилна зала, защото таткото присъства и после ВИП стая двойка, в която условията бяха отлични.
При положение, че раждането ще е секцио, предполагам, че таткото няма да присъства и в този случай ВИП родилна зала отпада като вариант.

# 6
  • Мнения: 1 107
Тина Киркова е добър избор според мен. Родих наскоро там, израждаше ме лекарката, която ми следеше бременността и екип, подбран от нея, но и момичетата около мен, които бяха без уговорка, нямаха оплаквания.
Мисля, че хигиената е на топ ниво, а за други големи болници съм чувала обратното. Аз не бях във ВИП стая, защото всичко беше пълно #Shocked, но имахме баня и тоалетна и ни сменяха чаршафите, когато пожелаем /с малко юркане Simple Smile/. Отношението към родилките е много добро - гледат да те развеселяват и окуражават през цялото време.
Дай боже да няма проблеми с бебчо, защото педиатрите могат да те извадят от равновесие - добри лекари са, спор няма, но те държат в напрежение и се презастраховат тройно - нас ни държаха 10 дни заради жълтеница, а спокойно можеше да си тръгнем на седмия ден.
По принцип май най-важното е да е голяма болница, защото там са най-добрите специалисти с най-доброто оборудване - ако не дай си боже има усложнения.
Леко и безпроблемно раждане ти желая  newsm10

# 7
  • Мнения: 1 680
Таткото не може да присъства на секциото.
Избор на лекар е 500лв.
Аз съм се сприла на вариант Света София и избран лекар, секцио.
На тебе какви са ти показанията за секцио?

# 8
  • Мнения: 396
Таткото не може да присъства на секциото.
Избор на лекар е 500лв.
Аз съм се сприла на вариант Света София и избран лекар, секцио.
На тебе какви са ти показанията за секцио?
Нашето бебе е седалищно, а освен това ми откриха пясък в бъбреците, така че и заради бъбречните кризи този път няма да мога да раждя нормално.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз родих на 14-ти юни със секцио (при избран от мен лекар) в Света София и останах с прекрасни впечатления от всички и от всичко. Все едно не бях в болница, а на хотел. И в реанимация и в родилно, че дори и в толкова оплюваното детско хората бяха адски внимателни и разбрани. По всякакъв начин се опитваха да задоволят всякакви прищевки и да ни накарат да се чувстваме добре.
Желая ти успешно раждане и здраво бебе.

# 10
  • Мнения: 109
Аз също съм доволна от "Св.София",както писаха по -горе мамите условията са добри,отношението също,чисто е.А тези стафилококи според мен ги има навсякъде.В градината при нас сме няколко мами от различни болници-всичките бебета си имат по нещо.Леко раждане!


# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лора Г, а къде роди 1-вото си дете?  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 35 951
Аз родих на 14-ти юни със секцио (при избран от мен лекар) в Света София и останах с прекрасни впечатления от всички и от всичко. Все едно не бях в болница, а на хотел. И в реанимация и в родилно, че дори и в толкова оплюваното детско хората бяха адски внимателни и разбрани. По всякакъв начин се опитваха да задоволят всякакви прищевки и да ни накарат да се чувстваме добре.
Желая ти успешно раждане и здраво бебе.

1000% подкрепям, още повече, че раждахме заедно; няма разлика между родили, избрали лекар и такива без уговорка!

# 13
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
В родилно бяха перфектни. Имам забележки по отношение на патологията- за секцио ме приеха ден по- рано, но това е друга тема. Не съм плащала - екипа -и оператори и акушерки бяха безкрайно мили. Хм- за хигиената. Учудих се - и на двете раждания вратата на операционната беше широко отворена - нямах проблеми- те наистина стрилизират, но си мисля че все пак не е редно. Бебето в пелени на бегом през коридора?? в друга стая да изплаче и да го измерят и прочие процедури. А за стафилококите- свекърва ми ми разказа че преди години правили ремонт на Тина Киркова и разбили мозайката по пода - на 5 см навътре е имало стафилококи!!!! При цялата стерилност- във всяко болнично заведение се въдят гадовете. Чувала съм, че някъде по света поради тази причина болници на определени години от съществуването им ги сриват със земята.

# 14
  • Мнения: 2 950
Аз родих през февруари в Св. София - много съм доволна. Бях с предварително избран лекар и после във вип стая. Стаята и банята беше супер чиста, всеки ден миеха пода и банята и изхвърляха боклука, храната ти я носят в стаята, въпреки че е отвратителна! Нощницата ти сменят всеки ден и въпреки, че много майки се оплакват от педиатрите, аз явно съм попаднала на добрите. Дори ми разрешиха да снимам с видеокамера бебка докато я къпят и й правят тоалет в бокса. Тя се опикаваше, запушваше й се носа, задавяше се и още какво ли не, но никога не ми отказаха помощ, дори и през нощта!
Успех ти желая и..... най-важното е не условията, а специалистите!
Момичета, а какво всъщност предствалява това стафилококи?! (извинавям се ако не го пиша правилно)

Общи условия

Активация на акаунт