Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

На пазар
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

Пловдив

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=15&document_id=221

Това е сайтът на Комисията за защита на потребителите. Има регистри на опасните стоки за 2007 и 2008г. и подробно описание на опасността и направените тестове. Почти всички стоки са за деца! Впечатлиха ме токсични испански блузки и много играчки с лесни за поглъщане части.
Мисля, че ако знаем от какви стоки да се пазим, ще е по-лесно да успеем /поне донакъде/ да се опазим  Peace
Дано информацията ви бъде полезна!
Цитирай

За съжаление трябва да се пазим от почти всичко, а това е меко казано невъзможно поради една или друга причина.
Цитирай

Варна

Пълна глупост е за мене. Че то всичко е опасно. Дайте да не даваме на децата си да се докосват до нищо, защото случайно може да се задуши или нарани. Аз по скоро се старая да ги науча да се пазят сами и най важното не ги оставям без наблюдение.
Цитирай

Пловдив

Пълна глупост е за мене. Че то всичко е опасно.
И за мен е глупаво.Като гледам списъка,лошо ми става ooooh!.
Ми то вътре има якета,спални чувалчета и какво ли още не.А това са все неща от ежедневието ни!
Айде стига вече!Неможем да опазим мъниците от всичко!
Цитирай

Пловдив

И аз реагирах така на първи прочит, но ми се стори, че мога да науча просто защо и по какви причини ги определят като опасни и как тестват играчките например дали се отделят частите им.
Естествено, че не можем да пазим децата от всичко и не е нужно.
Не мисля обаче, че повече инфо вреди...
Другото полезно на този сайт е, че може да се подаде жалба он-лайн /всъщност така го открих  Blush/
Цитирай

Може и да е глупаво, но ако видя в магазин някоя от стоките в горния списък, няма да я купя, нали?
Добре е, че го има.

Плат с формалдехид... ooooh!
Цитирай

Запознати сме.
Бая теми се изписаха по въпроса.
Лошото е, че почти всичко в днешно време е вредно и опасно за здравето на нас и децата ни- от шишетата за хранене до самия въздух.
Цитирай

Варна

И какво няма да купите нито една гумена играчка ли?
Абсолютно много теми се изписаха по въпроса найстина.
Цитирай

София

Не бях запозната с повечето неща от списъка.Но честно да си призная,според мен е излишно да се напомня на родителя с какво може да си играе детето и с какво НЕ може.Никой родител не би позволил на детето си да играе с чук,запалка или нещо което произвежда ток!На моето дете купих проходилка.Когато поотрастна малко започна да пада с нея.Падна 2пъти и проходилката отиде в мазето.Всеки си преценява сам за детето си.Ако тръгнеш да го пазиш от всичко,то трябва да седи в къщи под стъклен похлупак и да не мърда.Не го ли изпускаш от поглед-няма проблем.Това е моето мнение Peace
Цитирай

Пловдив

Полезна е темата.Аз лично внимавам много при избора на дрешки и играчки.Но никога не е излишна подобна информация.
Цитирай

Кори Селести

Всъщност, от всички изброени неща в списъка, най-опасно е да НЕ научим децата от какво да се пазят.
Не знам дали ще е полезен на някого, но на моменти е истински забавен.
Цитирай

Мисля, че е прекалено. Представям си колко неприятности са си имали производителите и вносителите, защото някакви болни мозъци са се сетили да отчитат дейност. Направи ми впечатление, че има известни фирми, производители на облекло. Какво са се хванали за връзките по дрешките например, след като има далеч по - опасни неща. Ами душ - геловете, направо нямам думи. Не казвам, че не трябва да има контрол, но не трябва да бъркаме контрола с дребнавото заяждане.
Цитирай

София

Да, и на мен ми направиха впечатление дрешките с връзки. Малките имат ето тези суитчъри, но в други цветове, на Стеда са, български:
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=15&document_id=297
И през ум не ми е минавало, че са опасни заради връзките, ползвам ги вече втори сезон и са много удобни.
Всъщност всичките им суитчъри имат връзки  Rolling Eyes
Цитирай

София

Мен ми се струва малко прекалено параноично....
Цитирай

Sofia

Мен ми се струва малко прекалено параноично....
И аз мисля така Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора