Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 220 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора
Здравейте,
Някой има ли климатик samsung, защото сме си харесали такъв, но един познат техник каза че за нищо не стават, бързо се разваляли и т.н. Моля за мнения защото ако ще вземаме такъв, няма да е само един а 4, а не бих искала да се прецакаме чак толкова. Благодаря предварително  bouquet
Цитирай
Здравей! Ние в момента сме в същата ситуация, избираме подходящите климатици, търсим, проучваме, ровим и т.н. Но относно Smsung не сме чували добри отзиви. Най - добрите до колкото разбрахме са Мицубиши, Фуджицу и Тошиба, но вече незнам и ние накъде ще се ориентираме.
Цитирай

София

Здрасти ние имаме Самсунг и сме адски недоволни.Миналата зима сдаде багажа на пролет се оправи.Сега в момента пак работи но няколко пъти идваха техници всеки от които ни обясняваше колко сме сбъркали в избора.На вас УСПЕХ
Цитирай

В сигурни ръце

И ние сме със Samsung,но съвсем от скоро.Засега съм доволна.Когато проучвахме за марката,мненията бяха противоречиви.
Цитирай

Ние лятото купувахме.Разубедиха ни за самсунг.И наши познати имат,не са доволни...много бързо се прецакват...В някой от магазините ни казаха ,че имало дефектна партида,ама тя тази партида не свърши ли за 1 - 2 години...
И ние се отказахме,купихме си друга марка...
И на нас ни похвалиха Мицубиши,и още една японска марка имаше...не се сещам името сега,нещо с Д май беше...но не ни бяха по джоба,понеже купувахме и други неща.
Цитирай

Варна

Прочети тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332811.0
Тук се обсъждат климатици надълго и нашироко.
п.п. И аз съм чувала недобри неща за Самсунг, но лични впечатления нямам.
Цитирай

Имам Самсунг от 12 г - на 5 ата година изгоря компресора 160 долара нищо пари при курса  , много съм доволна . Миналата година тръгнах да си купувам друг и се консултирах с техник (те най добре знаят кой  какъв е защото ги монтират и подържат ) препоръча ми Фуджи  Shocked купих си - нямам проблем . Преди няколко месеца взехме за офиса Елит  Shocked пак по идея на техника - за сега съм доволна . Така ,че няма добра и лоша марка - правят ги навсякъде за по евтина работна ръка . Консултирай се с техник според мен те наи добре знаят . Успех каквото и да избереш .
Цитирай

София

Купихме си такъв в началото на лятото, работи 2 (два!) часа и му изгоря платката, след което още куп разправии - нямало такива платки в сервиза, не очакват доставки до края на сезона...за какво го купувам този климатик, като ще седя на жега цяло лято и ще си го гледам...Добре, че монтажникът ни излезе супер свястно момче, и оправно, веднага дойде с нас в магазина, откъдето го бяхме купили и издейства да ни дадат здрава платка от друг климатик, а повредената я върна там да го дават направо на сервиз. И с новата платка обаче пак прави някакъв проблем, понякога (не всеки път) работи известно време и се самоизключва, като го включа отново, си работи...Така че ако имате избор, предпочетете друга марка, при Самсунг това било доста често срещана повреда.
Цитирай
Благодаря за отговорите, явно май ще се наложи да търсим друг вариант Crying or Very sad. Този бяхме харесали само заради външният вид- има страхотен черен панел. Не искам бял климатик... Sad
Цитирай

Варна

Разбирам те, ама все пак основното му предназначение ще е да топли/охлажда, а не да краси стената Wink Тъй че недей тъгува за черния панел Hug
Цитирай

Varna

Най-добрите са Панасоник  Peace Колкото до черния панел - LG Имат такъв модел Smile
Цитирай

София

Най-добрите са Панасоник  Peace Колкото до черния панел - LG Имат такъв модел Smile
Кои?
Самсунг не са добри производители на климатици. Вземи си нещо наистина свястно, не е вярно, че няма добра и лоша марка. В темата за климатици има едно примерно разделение на марките, висок, среден и нисък клас. Вече ти си знаеш за парите, но най-глупавото е да си избираш климатик, заради външният вид.
Цитирай

И ние от скоро имаме Самсунг.Не мога да направя сравнение,но си е късмет да случиш с техниката, каквато и марка да е.За сега съм доволна  Peace
Цитирай

в сърцето му

В никакъв случай Самсунг, за същото качество можете да си купите Мидея и ще спестите някой лев и като се скапе няма да ви е толкова яд. Марките за климатици, на които може да се разчита, и целия свят разчита, са : Daikin, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric, Toshiba, Fujitsu = General = Fuji, Corona, Sharp, TOYOTOMI, LG ( само корейските модели ) и някои модели на Panasonic  Peace
Климатичната техника не е картина и не се избира по външния вид, а по техническите параметри. Повечето модели, при които е хвърлено много по дизайна са с лоши параметри - ниво на шум, не са достатъчно икономични и т. н. Пример за това е ART Cool на LG, много интересен дизай, а след няма и година се разтраква като трактор. В крайна сметка от климатикът се изисква да е икономичен и тих( демек да работи с минимална електроенергия и да плащаме малко, за сметка на комфорта, който създава ), да има малка дефектируемост ( т.е. възможно най-дълго време да не мислим за закупуването на следващия )  Peace
« Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 22:37 от Stra4iatela »
Цитирай

В сигурни ръце

...Този бяхме харесали само заради външният вид- има страхотен черен панел. Не искам бял климатик... Sad

Точно този  модел си взехме,но в сиво.Когато го монтираха ни казаха,че се влияят от колебанията на тока в Бг мрежата и винаги трябва да се изключва, когато е спряло електричеството.Засега работи безотказно,но го ползваме от скоро.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора