Къде, колко и за какво платихте за изследванията за ДГ?

  • 2 174
  • 15
  •   1
Отговори
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Прегледах назад във темите, но не видях да е обобщено на едно място и за това питам в нова тема.
Къде в частна или държавна лаборатория?
Кое изследване колко ви струваше?
И към тези който са платили повече от двата лева за консумативи, под какъв предтекст и кой ви отказа - педито или лабораторията.

Въпросът ми е подтикнат от следното - за едно дете в държавна лаборатория се взима такса от 2 лв, а за друго в същата към 50. Едни лекари дават пълни направления, а други само част, като се оправдават че са им свършили. Във програмата за "Майчино и детско здравеопазване" е посочено че децата навършили 3 г имат право на пълни изследвания в това число микробиология и чревни паразити, не би ли следвало за всички три годишни да има направления newsm78.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 616
личният лекар е длъжен да даде направленията. На нас ни се наложи да искаме направление почти в края на месеца и се оказа че са изчертани, казах че аз ще си ги платя, за да не чакам още половин месец докато детето ми тръгне на градина. В деня в който отидох да пускам изследванията обаче се оказа, че лекарката е получила разрешение за допълнителен брой направления, заради тръгващите на градина деца. Без дори да съм питала повторно - когато отидох даже вече бяха написани. Платих по 2 лв за взимане на биологичен материал въпреки, че дефакто ни взеха само кръв - за всичко останало се бях погрижила аз и им носех пробите  newsm78

# 2
  • Мнения: 9 467
Без направление-16лв за паразити правено в лаборатория на ХЕИ.
8лв и някакви стотинки беше кръвната картина+урината в Детска поликлиника-държавна е.
Преси тази програма "Майчино и детско здравеопазване" имаш ли я/линк/, да не я търся? Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
С направление в 20-та поликлиника. Нищо не платих, защото нищо тяхно не сме ползвали като консуматив - занесох си ако в бурканче от аптеката и тиксо на стъкълце. Кръв и урина не сме правили, от градината не искаха.

# 4
  • софия
  • Мнения: 636
Не трябва да се плаща нищо. Нашата педиатърка от сега ме пита кога ще давам Елена на ДГ. Аз й казах, че догодина и тя каза, че няма проблем. За всички изследвания ще ми даде направление и ще ги направим във Военна болница. Там е педиатърката ни. Досега не ми се е налагало да заплащам нищо-за Елена винаги е имало направления, жената нищо не ми е отказала, дори като беше болна идваше през ден у дома да я види без да съм я повикала. Явно и въпрос на лекар-много мои приятелки се оплакват, че лекарите нямали направления. Пазят ги за свои хора, ама това за дечицата ми се струва отвратително.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
Нищо не съм плащала. Всичко с направление от педиатърката ни в 26-то ДКЦ. Никога не ми е отказвано направление. И защо взимат пари за да направят изследването? Нали децата са освободени от такси или аз нещо бъркам newsm78

# 6
  • Мнения: 1 320
2 лв , но това е такса транспорт / по желание / защото се носи  в някаква друга лаборатория , а не тази към ДКЦ-то ни

# 7
  • Мнения: 46 437
С направление, платих само консумативите (миналата година, когато беше на 3 г.)

За тази година си мислех, че пак трябват и ходих, но лекарката беше свършила направленията и ни предложи да дойдем след 2 седмици или да си ги платим, но като разбрах сумата - 60 лв. изследвания и 10 лв. консумативи (5 бр. по 2 лв.), се отказах и ходихме до градината да питаме дали може да тръгне само с контактна бележка, за щастие сестрата каза, че от 2 група нагоре искат само контактна + здравна карта Laughing

# 8
  • Мнения: 2 448
Имах късмета да го преместя веднага от яслата в градината и не се налагаше да правя никакви изследвания. правила съм само за яслата и бяха безплатни с направление тогава. Сега от майките на новопостъпилите деца в градината разбирам , че около 25 лв излиза независимо дали е с направление или без, в ХЕИ се плаща.

# 9
  • Мнения: 2 587
Аз пусках тема преди,може да ти е от полза :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324733.msg8423058#msg8423058

По въпроса - не платих нищо освен за консумативи.

# 10
  • Мнения: 3 695
С направления от педиатърката в частна лаборатория, платих само 2 лв.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
С направления в лаборатория Санте.
Такса не са ми взимали.

Тези изследвания, в програмата, са профилактичните, които се пускат на детето. Да, те се водят допълнителна бройка.

# 12
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Аз пусках тема преди,може да ти е от полза :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324733.msg8423058#msg8423058

По въпроса - не платих нищо освен за консумативи.
Благодаря за линка  bouquet

Четох, четох и стигнах до извода, че всичко зависи от добрата воля на педито.
Върти ми се следната идея - нашето педи няколко път ми казва, че само направленията за друг педиатър са неограничени, мога ли при отказ за направления за изследванията да поискам такова за педиатър и да си намеря такъв който ще ми ги даде.

Преси тази програма "Майчино и детско здравеопазване" имаш ли я/линк/, да не я търся? Simple Smile
  Имам я само в Word формат, потърси я с google.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 437
Върти ми се следната идея - нашето педи няколко път ми казва, че само направленията за друг педиатър са неограничени, мога ли при отказ за направления за изследванията да поискам такова за педиатър и да си намеря такъв който ще ми ги даде.

Да и аз го знам това нещо.

И според мен можеш да го направиш, само не знам на какъв специалист...може би гастроентеролог, заради чревните паразити.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Миналата година, когато дъщеря ми беше 1 група и правихме изследванията нищо не платихме. Взехме си направление от педиатъра и ни излезе безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт